פסגות הוריד המלצה - ומניית המעו"ף נסוגה משיא כל הזמנים

החשש לביטול המכרז למכירת תע"ש בצל פרשת אורי יוגב, בשילוב הקפיצה הנאה שרשמה המניה הביאו לפחד גבהים בקרב פסגות
 | 
(3)
פחד גבהים
מניית אלביט מערכות +1.68% אלביט מערכות 57,040 +1.68% אלביט מערכות בסיס:56,100 פתיחה:55,500 גבוה:57,130 נמוך:55,500 תמורה:26,393,588 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עומדת היום במרכזת המסחר בבורסה בת"א כאשר היא מרכזת את מחזור חריג מאוד של 23 מיליון שקלים - המחזור הגבוה בשוק כעת (גבוה פי 3 מהבאה אחריה, טבע). בדקות הראשונות עוד נסחרה אלביט מערכות בעליות לשיא כל הזמנים אחרי ראלי של 6.5% בשבוע החולף, אבל עדכון המלצה מצד פסגות בטענה ל" שווי עודף וסכנה ממכרז תעש העבירה את המניה לירידות של 1.2%. פחד הגבהים מצד פסגות מגיע למרות דו"חות טובים שפרסמה החברה בשבוע שעבר והפוטנציאל העולה נוכח מתקפות הטרור באירופה והדרישה לציוד ביטחוני.
אילנית שרף, מנהלת מחקר Sell Side פסגות, הורידה המלצה למניה ל'תשואת חסר' לעומת 'תשואת שוק'. "הריצה של אלביט מערכות הובילה אותה להיסחר במחיר הגבוה ב-11% ממחיר היעד שלנו לאחר שעדכנו אותו בשבוע שעבר כלפי מעלה. העלייה החדה שנרשמה במניה לאורך התקופה האחרונה נובעת בעיקר להערכתנו מהערכות כי אלביט מערכות צפויה לסיים  את הליך הרכישה של תע"ש. דיווחים מהבוקר מעלים את החשש מהשלמת המהלך".
הדיווחים עליהם מדברים בפסגות נוגעים לכך שהאוצר עשוי להודיעה בימים הקרובים על הפסקה סופית של המכרז למכירת תע"ש וביטול ההליך נוכח מעורבותו של אורי יוגב בהליך שבו עלו לכאורה חשדות לניגוד עניינים. לפי פסגות, הבדיקה של היועץ המשפטי לממשלה עשויה להביא להפסקת המרכז.
"ביטול ההליך נובע, על פי הפרסום, מהעברה של מסמכים נוספים ממשרד מבקר המדינה ליועץ המשפטי לממשלה, בנוגע למוערבות של מנהל רשות החברות, אורי יוגב הנוגעים ישירות במכרז תעש. על פי הדיווחים, במוקד החומרים שהועברו: הערכות שווי שנעשו לתעש, הערכות שווי שלפי החשד בוצעו על ידי מעריכי שווי לחברות אחרות גם עבור חברות שהיו קשורות בעבר ליוגב וכן ניגודי עניינים נוספים שנגעו לעצם מכרז תעש. הערכות כרגע שהמסמכים הועברו לבקשת היועץ המשפטי לממשלה ולכן מדובר בבדיקה שעשויה להביא להפסקת המכרז. אלביט מערכות נותרה בתהליך המתמודדת היחידה במכרז לרכישת תע"ש. הערכות הן כי אלביט מערכות מוכנה לשלם 1.6 מיליארד שקל, בטווח התחתון של הערכות המוקדמות שהיו בטווח שבין 1.5 ל- 3 מיליארד שקל.
 
"בשורה תחתונה: נזכיר כי אלביט פרסמה דוחות טובים לפני מספר ימים. על אף החולשה בברזיל אלביט מערכות הציגה צמיחה נאה בהכנסות גם ברבעון הרביעי ובכלל בשנת 2015 לנוכח צמיחה במגזרים גיאוגרפיים אחרים בהם היא פועלת. הפריסה הגיאוגרפית ומגוון המוצרים שהחברה מציעה ללקוחותיה שוב מוכיחים את הגמישות שיש לחברה ואת היכולת שלה לאזן ולהביא לצמיחה מידי שנה ולשפר את הרווחיות התפעולית. על רקע אלו העלנו את מחיר היעד. המשך העליות במנייה המבוססות להערכתנו על הצפי לזכייה במכרז תעש שסיכוייו מתמעטים ככל הנראה באופן משמעותי, לצד שווי עודף מול השווי הכלכלי שלנו לחברה, מובילים אותנו להפחית את ההמלצה למנייה. במידה ויחולו שינויים נוספים בנוגע לתע"ש, אנו נשקול את המלצתנו שוב, סיכמה שרף.
מניית אלביט מערכות מהפתיחה - גרף תוך יומי:
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אלביט מע'
  נתי 27/03/2016 20:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חיזקתי היום ב- 30 k. אחת המניות היותר טובות בבורסה. ניפגש בסוף השנה. רק לבעלי סבלנות , ולב חזק.
  סגור
 • 2.
  מה הקשר אם בכלל עם תע"ש. חברה עם צמחיה ענקית (ל"ת)
  HAKY1 27/03/2016 13:22
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  קשקשנים (ל"ת)
  אבי 27/03/2016 13:09
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור