מניית אלביט מערכות טסה לשיא - מיכליס על הטרור באירופה: "עבורנו זו הזדמנות ענקית"

ההכנסות עלו ב-5% ל-3.01 מיליארד דולר. מיכליס מצביע על "פעילות עסקית חזקה ובריאה בהמשך"
|
(2)
בצלאל (בוצי) מכליס, צילום: ישראל סאן

אלביט מערכות פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות והמשיכה להציג צמיחה עקבית. מנכ"ל החברה בצאלאל (בוצי) מיכליס, התייחס היום במעמד מסיבת העיתונאים לארועי הטרור הבוקר באירופה ואמר כי מדובר בהזדמנות לאלביט מערכות. מניית החברה זינקה היום בבורסה ב-2.94% במחזור של 27 מיליון שקל, פי 2 מהממוצע היומי בחודש האחרון, וסגרה בשיא כל הזמנים (ראו גרף מצורף). 

"באירופה קורים שינויים לא מבוטלים, ראינו מה קרה היום בבוקר. ישנה החלטה של נאטו להוציא כ-2% מה-GDP על ביטחון, זו הזדמנות ענקית לאלביט מערכות". אמר מיכלס. צפו בקטע:
 
בשורה התחתונה אלביט מערכות סיימה את 2015 עם עלייה של 20.4% ברווח הנקי ל-242.4 מיליון דולר (7.8% מההכנסות). הרווח למניה בדילול מלא המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-2015 ב-5.67 דולר, בהשוואה ל- 4.71 דולר בשנת 2014. החברה רשמה שיא בצבר ההזמנות ל-6.6 מיליארד דולר.
ההכנסות של אלביט מערכות עלו ב-5% בלבד ל-3.01 מיליארד דולר ב-2015. העלייה מיוחסת בעיקרה לתרומה מתחום המערכות מוטסות ותחום התקשו"ב. העלייה במכירת מערכות יבשה נבע בעיקר כתוצאה מגידול במכירת מערכות בקרת אש לטנקים ומערכות ראית לילה שנמכרו ללקוחות באסיה פסיפיק. מנגד, חלה ירידה קלה במכירות התקשוב כתוצאה מירידה במכירת מערכות שליטה ובקרה בעיקר ליישומי HLS  באמריקה הלטינית.
 
הכנסות לפי אזורי פעילות: הגידול במכירות לאסיה פאסיפיק נבע בעיקר ממכירות בפרויקט מערכות בקרת אש לטנקים באזור זה. הירידה במכירות באמריקה הלטינית נבעה בעיקר ממכירות נמוכות יותר של מערכות שליטה ובקרה בעיקר ליישומי HLS.
בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות אמר מוקדם יותר: "אנו מרוצים מהתוצאות היציבות של שנת 2015. ראינו גידול בהכנסות, תזרים מזומנים חזק וכן גידול ברווח הנקי, שנבע משיפור בשיעורי הרווחיות בכל הפעילות העסקית. יתרה מזאת, סיימנו שנה זו עם שיא בצבר ההזמנות. הגידול היציב בצבר ההזמנות שלנו במהלך השנים האחרונות, הניע את המגמה העכשווית של צמיחה בהכנסות החברה, בעוד שהמאמצים שנקטנו להבטחת יעילות תפעולית והגברת הסינרגיות בין היחידות העסקיות שלנו אפשרו לנו לשפר בעקביות את הרווחיות. כל אלה מעידים על פעילות עסקית חזקה ובריאה הצפויה בהמשך".
 
מכליס המשיך: "בשנת 2015 היינו עדים לחידוש מוגבר בביקוש לטכנולוגיות ולפתרונות הצבאיים שלנו באירופה, שם זכינו לאחרונה במספר חוזים חשובים, היוצרים פוטנציאל לצמיחה נוספת בשוק חשוב זה. התוצאות שלנו משקפות גם ביצועים חזקים באזור אסיה-פאסיפיק, אזור עם צרכים ביטחוניים מתפתחים המהווה עבורנו בשנים האחרונות  שוק יעד אסטרטגי".
מניית אלביט מערכות בשנה האחרונה:


תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חברה טובה אבל נדמה לי כי המניות טסו מעל הראלי. (ל"ת)
  שמול 23/03/2016 11:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  חשבתי שרוחיה טסו ,מחיר המניה עלה בעשרות אחוזים רק בשנתי
  טסה 23/03/2016 09:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האחרונות, נכון חברה טובה אך מחירה בבורסה עולה מעל ומעבר לשוויה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות