ד"ר מיכאל שראל נבחר לממונה כלכלה והכנסות המדינה במשרד האוצר

ד"ר מיכאל שראל, ראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל, חוזר למשרד האוצר ונבחר ע"י יובל שטייניץ לממונה כלכלה והכנסות המדינה במשרד האוצר
 |  (5)
(צילום: Getty images Israel)
שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, החליט למנות את ד"ר מיכאל שראל המכהן כיום כראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל לממונה כלכלה והכנסות המדינה במשרד האוצר. המינוי יובא לאישור הממשלה בשבועות הקרובים.

ד"ר שראל יעמוד בראש אגף מטה חדש במשרד האוצר שיעסוק בפיתוח וניהול שירותי מידע ומחקר מאקרו כלכליים ויוביל את מדיניות המיסוי והחקיקה. ראש האגף יהיה אחראי על ייצור כלים לקבלת החלטות, סקירות מקצועיות, השוואות בינלאומיות, ניתוח נתונים והצגת מגמות, תחזיות פיסקאליות ומתן שירותים מחקריים שונים לאגפי המשרד השונים.

נזכיר כי ד"ר מיכאל שראל, 49, נשוי + 4, שימש בשנים 2001-2006 כראש אגף כלכלה ומחקר במשרד האוצר. כמו כן, מילא שראל מגוון תפקידים בקרן המטבע הבינלאומית בין השנים 1994-2000. מיכאל שראל הוא דוקטור לכלכלה מאוניברסיטת הרווארד ובעל תואר ראשון (B.A) בכלכלה ומדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית.

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, אמר כי "ד"ר מיכאל שראל יתרום תרומה איכותית להנהלת האוצר ולחשיבה הכלכלית במדינת ישראל. אני מברך על נכונותו להתגייס לשירות הציבורי ולתרום מהידע והניסיון שצבר במהלך השנים לכלכלת ישראל".

מנכ"ל משרד האוצר, דורון כהן, אמר: "המינוי של ד"ר מיכאל שראל והשינוי הארגוני יעצימו את עבודת המטה של משרד האוצר ואת יסודות המידע והמחקר הכלכלי עליהם היא מושתתת".

מהראל נמסר: "אנו מברכים את ד"ר מיכאל שראל על מינויו לממונה כלכלה והכנסות המדינה, מודים לו על תרומתו הרבה להראל במשך כ- 6 שנות עבודתו בקבוצה, ומאחלים לו הצלחה בהמשך דרכו המקצועית".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  סורין מסינגאלובסקי כל הכבוד!!!!
  אילן 04/06/2012 16:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מיכאל , אכן עשית פניה חדה מלימודי האלקטרוניקה , כמו שקרני אמר " מי שלא מתאים יגיד סליחה וייצא". כל הכבוד על הדרך - עלה והצלח ! אילן אמיר {אמסלם} ד1א
  סגור
 • 4.
  ז'בזינסקי למיטב , אייכל להראל (ל"ת)
  אייל 04/06/2012 15:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  בהצלחה למיכאל שראל
  כל הכבוד 04/06/2012 14:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נתן פה פרשנויות יפות מאוד
  סגור
 • 2.
  עוד ד"ר שלא מבין כלום
  אנונימי 04/06/2012 13:53
  הגב לתגובה זו
  2 1
  הרווארד? יש לו אבא עשיר. בכסף קונים היום גם תואר אבל לא שכל.
  סגור
 • 1.
  אני מקווה שידע לחשב את מדד הסבל של החלשים ויתרגם למעשים
  בנטוב 04/06/2012 13:44
  הגב לתגובה זו
  3 0
  טובים ומטיבים עים השכבות החלשות ושכבות הביניים ולא רק לחשב איך לישמור על הקופה החוכמה מיצד אחד לישמור ולחזק את הקופה ומיצד שני לישמור על החלשים ועל שכבות הביניים
  סגור