תשואות הגמל בנובמבר: אנליסט ממשיכה להוביל, הראל משתרכת מאחור

קופות הגמל ממשיכות לרשום תשואות גבוהות כאשר 'אנליסט כללי ב' ממשיכה להוביל עם תשואה של 92.08% מתחילת השנה
|
תשואות הגמל בנובמבר: אנליסט ממשיכה להוביל, הראל משתרכת מאחור

אתמול פירסמו מרבית קופות הגמל המובילות את תשואותיהן לחודש נובמבר כאשר באופק עומד צו איסור פרסום התשואות החודשיות שהטיל משרד האוצר על הקופות וייחל בחודש פברואר הקרוב.

כאמור, החל מחודש פברואר ייאסר על קופות הגמל, קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים לפרסם תשואות חודשיות והן ייאלצו לפרסם שנתית בלבד, זאת כדי לאפשר בחינת השקעות לטווח ארוך ומניעת הטיית תשואות ספקולטיבית.

קופות הגמל הגדולות המשיכו בנובמבר להציג תשואות גבוהות כאשר התשואות השנתיות שלהן מסתכמות בתשואות דו-סיפרתיות. בבחינת תשואות קופות הגמל המובילות בהיקף נכסים מנוהלים של בתי ההשקעות עולה כי קופות הגמל של ממשיכות להוביל את השוק כאשר גם החודש הציגו הקופות המובילות של בית ההשקעות תשואות של 3% בקירוב. גם מגדל השתלמות של בית ההשקעות מגדל השיאה תשואה של למעלה מ-3% כאשר הקופות המובילות של הראל משתרכות מאחור עם תשואות של 1.7%.

מבדיקת התשואות החודשיות לחודש נובמבר עולה כי קופת הגמל 'אנליסט גמל כללי' המנהלת נכסים בהיקף של כ-694 מיליון שקלים, השיאה תשואה של 2.81% ו-60.5% מתחילת השנה, בעוד 'אנליסט גמל כללי ב', המנהלת נכסים בהיקף של כ-588 מיליון שקל השיגה תשואה חודשית של 3.04% ורשמה תשואה פנומנלית של 92.08% מתחילת השנה (לאחר הירידה הדרסטית ב-2008).

עוד קופה בולטת היא קופת הגמל 'תמר' של כלל שלמרות היקף הנכסים האדיר שמנהלת, הנאמד בלמעלה 11 מיליארד שקל, השיאה הקופה תשואה חודשית של למעלה מ-2% כאשר מתחילת השנה רשמה הקופה תשואה של 35.18%.

קופה גדולה נוספת שהצליחה להציג תשואות יפות היא 'קה"ל השתלמות' של מגדל. קה"ל המנהלת יותר מ-8 מיליארדי שקלים השיאה תשואה של 2% כאשר מתחילת השנה השלימה 30.38%. קופה נוספת של מגדל שהשיאה תשואות נאות היא 'מגדל השתלמות' שרשמה תשואה חודשית של 3.07% ותשואה של קרוב ל-25% מתחילת השנה.

בתחתית הרשימה החודש מבין הקופות המובילות נמצאות 'הראל עוצמה כללי' שהשיאה תשואה של 1.69% ו'הראל תעוז כללי' שרשמה תשואה של 1.7%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות