ג'נט יילן בקונגרס: "החוב של ארה"ב צריך לגרום לאנשים לא לישון"

בנוסף, יילן מנסה להרגיע את המשקיעים: " לא רוצים להגיע למצב של התחממות יתר ולאחר מכן מיתון"
 |  (4)
ג'נט יילן בקונגרס: "החוב של ארה"ב צריך לגרום לאנשים לא לישון"
הסיפור המרכזי בשווקים הוא ללא ספק ה"בום הכלכלי" שהעולם מתחיל לחוות. כמעט כל נתוני המאקרו שמפורסמים בשבועות האחרונים שבורים שיאים של עשרות שנים, ונשאלת השאלה האם לא מדובר בהתחממות יתר של הכלכלה שתחייב "נחיתה קשה". נזכיר כי מדד בטחון הצרכנים שפורסם אמש בארה"ב הצביע על הנתון החזק ביותר זה 17 שנה, נתון שמצטרף לנתונים מגרמניה בשישי האחרון שהיו החזקים ביותר מאז 1969. הבסיס לפריחה הכלכלית שהעולם חווה כעת הוא גידול אדיר באשראי שנלקח השנה, ועת נשאלת השאלה כיצד ניתן לעצור את הזינוק בהלוואות בלי ליצור זעזועים. חוסר התגובה אמש של המדדים לשיגור הטיל הבליסטי מצפון קוריאה, מעורר את השאלה האם השווקים התנתקו  לאחרונה מהמתרחש במציאות.
יו"ר הפד', ג'נט יילן, מנסה הערב להרגיע את חששות המשקיעים מפני התחממות יתר של הכלכלה האמריקנית. במהלך העדות שמסרה בקונגרס טענה יילן כי "הבנק מודאג מהאפשרות שהצמיחה בארה"ב תצא מכלל שליטה ולכן יש צורך לעלות ריבית באופן מדורג".
"אנחנו לא רואים לחץ אינפלציוני מופרז בשוק העבודה, ולכן המדיניות שלנו נשארת אדישה", אמר ילין. "אבל אנחנו חושבים שחשוב לנו להזיז בהדרגה את קצב המדיניות שלנו למה שאני מכנה רמה נייטרלית, שתהיה עקבית עם תנאי שוק חזקים".
"אנחנו רוצים לעשות את זה בהדרגה, כי אם נאפשר למשק להתחמם יתר על המידה,  נצטרך להתמודד עם מצב שבו נצטרך לעלות מהר את הריביות מעלה ... דבר שיוביל למיתון במשק", "אנחנו לא רוצים להגיע למצב של בום כלכלי ומיד קריסה" סיכמה יילן.
ולסיכום, השאלה המעניינת כעת בשווקים היא האם הפד' איחר את הרכבת בהעלאת ריבית (מתחת לעקומה), כלומר מצב שיחייב אותו בקרוב להעלות מהר את הריביות, או שהוא עדיין שולט על קצב צמיחה סביר.
בתוך כך, התבטאות מעניינת של יילן בנוגע לחוב של ארה"ב שצפוי לגדול לנוכח תוכניות הנשיא: " אני מודאגת מהכיוון שהחוב הלאומי של ארה"ב הולך אליו".
האם הפד' שולט כעת על קצב הצמיחה בשוק- השתתפו בסקר
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שאלון מטומטם
  warren_buffet 29/11/2017 21:57
  הגב לתגובה זו
  5 1
  מה ייתנו לאתר ביזפורטל תוצאות ההצבעה ?
  סגור
 • גם העיצוב החדש של ביזפורטל משונה. אם מגיבים ומסמנים וי
  לא רק השאלון 30/11/2017 05:39
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לתגובה אז הסימונים נעלמים לגמריי.
  סגור
 • 1.
  מה לדעתכם הכיוון בדולר שקל? (ל"ת)
  המתחזה 29/11/2017 20:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • למטה הדולר יעלם (ל"ת)
  למטה הדולר יעלם 30/11/2017 18:16
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור