שנה וחצי לאחר שרכשה את חברת לינקיורי, אלגומייזר מתחילה ליהנות מפירות ההשקעה

תוצאותיה הכספיות של אלגומייזר ל-2018 מצביעות על שנת שיא בהכנסות ולראשונה גם על מעבר לרווחיות תפעולית

נועם בנד, צילום: יח"צ

מועדון המשקיעים של ביזפורטל
לפני שנה וחצי, רכשה אלגומייזר את חברת לינקיורי בכ-11 מיליון דולר. הרכישה שבזמנו נראתה גדולה למידותיה של אלגומייזר, מראה סימנים ראשונים של הצלחה כפי שמעידים דוחות החברה שפרסמה השבוע.
ההכנסות מלמדות כי אלגומייזר הצטרפה לליגה של הגדולים מחברה עם הכנסות זעומות, טרם הרכישה, אלגומייזר מדווחת על הכנסות של למעלה מ-150 מיליון ש"ח ועם שורת רווח תפעולי חיובית, לראשונה בתולדות החברה. הרווח התפעולי אותה רשמה החברה בשנת 2018 עמד על כ-2.8 מיליון שקל והוא נובע, לדברי החברה, מגידול בהכנסות וביצוע תהליכי התייעלות.
בשנה החולפת, אלגומייזר צמצמה באופן ניכר את ההפסד הכולל לכדי 3.9 מיליון ש"ח בהשוואה להפסד כולל של כ-25.6 מיליון ש"ח בשנת 2017.
יתירה מכך, בנטרול הוצאות חד פעמיות והפחתות, אלגומייזר אף רושמת רווח נקי GAAP Non של מעל ל-8.5 מיליון ש"ח.
נועם בנד, מנכ"ל אלגומייזר התייחס לדוחות וציין כי "זוהי שנת שיא, ההכנסות הגבוהות בשנת 2018 מייצרות לחברה לראשונה רווחים. השנה עברנו לרווח תפעולי, לראשונה בתולדות החברה, ואף בהסתכלות על הרווח הנקי, בנטרול הפחתות והוצאות חד פעמיות, ניתן לומר כי אלגומייזר רווחית ונמצאת בדרך הנכונה".
בנד הוסיף כי "במבט על שנת 2019 החברה ממוצבת היטב ויש לנו מספר מנועי צמיחה, שלהערכתנו, ימשיכו את מגמת הצמיחה בכל הפרמטרים".

מו"מ עם מדיגוס להשקעה של 5 מיליון דולר באלגומייזר
ההצלחה כאמור, נזקפת לזכות מהלך רכישת לינקיורי, אותו ביצעה אלגומייזר באמצע 2017, אלגומייזר שרכשה את לינקיורי תמורת 11 מיליון דולר הצליחה להשביח את החברה ואת פעילותה, בין היתר, באמצעות יצירת סינרגיה בין פעילויות החברות וכיום מוערך שוויה של לינקיורי בשווי הנושק ל-100 מיליון ש"ח- שווי הגבוה בכ-250% בהשוואה לשווי בו רכשה אותה אלגומייזר. בימים אלו, מנהלת אלגומייזר מו"מ מתקדם למכירת כ-9% מחברת לינקיורי לפי שווי זה לחברת מדיגוס. במסגרת המו"מ בין החברות מעוניינת מדיגוס להשקיע כ-5 מיליון דולר בחברת אלגומייזר, אשר חלקה תתבצע ישירות בחברת אלגומייזר וחלקה באמצעות רכישת מניות לינקיורי בהן מחזיקה כיום אלגומייזר.
 
המו"מ בין החברות מתקיים על רקע הגידול במכירות של אלגומייזר, המצביעים על מגמת צמיחה עקבית. קבוצת אלגומייזר משרתת היום לקוחות ושותפים עליהם נמנים הגופים המובילים בעולם כגון: גוגל, מיקרוסופט, אפל, יאהו, אסק, אינפוספייס, אוויה, דל, אינסטגרם, ועוד.
לקבוצת אלגומייזר טכנולוגיות יחודיות והתמחות במגוון תחומי האינטרנט, לרבות: תחום הוידאו באינטרנט, מכירות באינטרנט, פרסום באינטרנט, מוניטיזציה לאתרי אינטרנט, מנועי חיפוש ועוד. טכנולוגיות אלו מכילות פיתוחים ואלגוריתמים בתחום ה-AI ובתחום ה-BI שפותחו בחברה.
 
 
 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  השקעה
  אחד שמבין בדוחות 02/04/2019 10:31
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אחלה חברה ..נתונים יפים מאוד לא מובן מאליו להראות צמיחה מרשימה כזאת
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות