קבלן קיבל 3.5 שנות מאסר בפועל וקנס של 280 אלף שקל על עבירות מס

העונש הוטל על חברת בנייה ובעליה - פואד אבו חמיד, בגין שימוש בחשבוניות פיקטיביות והתחמקות מתשלום מס בסכום כולל של כ-6.5 מיליון שקל
|
(4)
מעצר, אילוסטרציה, צילום: Istock
רשות המסים מדווחת היום (ג') כי עונש של שלוש וחצי שנות מאסר וקנס של 280 אלף שקל הוטל על חברת בנייה ובעליה בגין שימוש בחשבוניות פיקטיביות והתחמקות מתשלום מס בסכום כולל של כ-6.5 מיליון שקל. העבירות כללו מאות חשבוניות פיקטיביות על שם חמש עשרה חברות, במשך יותר מארבע וחצי שנים אשר לא ביצעו בפועל עסקאות עם החברה. 
גזר דין חמור הוטל לאחרונה כנגד חברת הבנייה א.פ אלזהרה לקידום פרוייקטים ועל מנהלה, פואד אבו חמיד, בגין קיזוז חשבוניות פיקטיביות בדיווחיו למע"מ, במטרה להקטין את הכנסותיה החייבות במע"מ של החברה.
על אבו חמיד, תושב בית צפאפא, נגזרו שלוש וחצי שנות מאסר בפועל, והוטל עליו ועל החברה קנס בסכום כולל של 280 אלף שקל. גזר הדין ניתן בעקבות כתב אישום שהגישה עו"ד אחינועם צוריאל מהמחלקה המשפטית מע"מ ירושלים לאחר חקירה של חקירות מכס ומע"מ ירושלים.
 
על פי כתב האישום, בתקופה שבין אוגוסט 2009 ועד מרץ 2014, כלל אבו חמיד בדיווחיו למע"מ חשבוניות כוזבות על שם חמש עשרה חברות שונות, אשר לא ביצעו בפועל עסקאות עם החברה. סכום המע"מ בחשבוניות שנוכה עמד על  כ-6.5 מיליון שקל. הדבר נעשה תוך שימוש במסמכים מזויפים ובאנשי קש או מיופי כח, כאשר חלקם לא ידעו ששמותיהם נוצלו למטרה זו.
באחת החברות נעשה שימוש בחברה של אדם שנפטר, תוך רישום שמו על החשבוניות כאילו היה בין החיים. בשתי חברות נוספות, דאג אבו חמיד לרישום של בן משפחתו כמיופה כוח של החברות, כדי שיוכל לפעול בשמן – וזאת ללא ידיעת בעליהן. במקרה אחר, הוציא אבו חמיד צ'קים לפקודתן של שתי חברות, אשר נפרעו למזומנים בידי הבעלים הרשומים שלהן והושבו לאבו חמיד.
על פי רשות המסים, כל זאת נעשה במודע ובמטרה להקטין את חבות המס של חברת א.פ. אלזהרה, לאורך שנים ובהיקפים כספיים גדולים תוך ביצוע שורה של מעשי רמיה וזיוף. העבירות שביצע אבו חמיד הסבו נזק ישיר של מיליוני שקלים לקופה הציבורית.
 
במהלך המשפט עלה כי אבו חמיד נחקר בגין ביצוע חלק מעבירות אלו בשנת 2012, אך המשיך בביצוען ואף שינה את שיטת הפעולה שלו וניסה להסתיר את מעשיו לאחר החקירה. אבו חמיד לא הביע כל חרטה על מעשיו, והמחדלים לא הוסרו עד למועד גזר הדין.
 
בעת מתן גזר הדין אמר כבוד השופט אוהד גורדון בבית משפט השלום בירושלים על אבו חמיד כי הוא "הראה במעשיו מעורבות של ממש בעולם עבריינות המס, נכונות לנקוט בדרכי רמיה מתוחכמות על מנת להסוות את מעשיו, וקשר עם גורמים מתאימים לצורך זה לרבות בסביבתו הקרובה...עדותו הותירה רושם של אדם שדרך הכזב והרמייה אינה זרה לו, באופן המשתלב במעשים שביצע לאורך שנים".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  יצא בזול
  גבי 23/06/2019 12:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בארה"ב היה מקבל עונש כפול לפחות.
  סגור
 • 3.
  עיקול על כל רכושו יתן משפט צודק (ל"ת)
  שור 20/06/2019 10:28
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 2.
  הצפון הפרוע
  דוד 19/06/2019 01:54
  הגב לתגובה זו
  1 1
  המזל של הקבלן שהוא לא גר בצפון אם הוא היה גר בצפון מס הכנסה לא היה עושה כלום מנסיון מסתתרים מאחורי הטענה שאסור לדווח על הפעולות שנעשות נגד אדם שלא משלם מס כחוק
  סגור
 • 1.
  מה עם תשלום המיסים חוץ מהקנס
  דני 18/06/2019 15:48
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מעניין לדעת כמה מיסים אם הוא ישלם מעבר לקנס,
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות