משרד רו"ח שטיינמץ-עמינח ישלם 11.5 מיליון שקל לנושי ענבל אור

המשרד יעביר את הסכום לקופת הפירוק של קבוצת ענבל אור, לאחר שהמשרד שימש כמבקר של הקבוצה
|
ענבל אור, צילום: ענת דניאלי
בית המשפט התיר לפרסום כי משרד רואי החשבון שטיינמיץ-עמינח ישלם לקופת הפירוק של קבוצת ענבל אור כ-11.5 מיליון שקל עקב כשלים שונים שנפלו בדוחות המבוקרים.
בתאריך 3.9.18 התכנסה אסיפה של נושי קבוצת החברות של אור כשלאחר דיון אישר רוב ניכר של נושי החברה את ההסדר. בהמשך, עיתון הארץ הגיש בקשה להסיר את החיסיון של שם משרד רואי החשבון.
עמדת המפרק בנושא היא כי חשיפת שם משרד רו"ח עלול לגרום לנזקיים תדמיתיים וכלכלים כבדים. אחד השיקולים שהנחו את משרד המבקר היה סיום המחלוקת בפשרה ללא קיום הליך משפטי ורצונו להמנע מפרסומים נוספים שעלולים לפגוע בשמו הטוב ובמוניטין המשרד.
בתאריך 6.11.18 קיים בית המשפט דיון בין המפרק והמבקר שדרשו להשאיר את צו איסור הפרסום על שם החברה לבין גופי התקשורת שדרשו להסיר את הצו ולפשר את פרסום שם משרד רו"ח.
לבסוף קבע השופט איתן אורנשטיין כי הצו יוסר ושמו של המשרד יפורסם והוסיף כי  לא מדובר בפגיעה חריגה וחמורה שמצדיקה סטייה מעיקרון פומביות הדיון. "פגיעה בפרטיות היא תוצר לוואי רגיל של כל ניהול הליך משפטי שהצדדים לו ולמצער חלקם חשופים לאפשרות שייגרם להם נזק כתוצאה מפרסום שמם כצד להליך", כתב השופט אורנשטיין בהחלטה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות