//

תנובה יוצאת ברה-ארגון אגרסיבי, המנכ"ל - "נאלץ להיפרד מעמיתים וזה כואב לי ברמה האישית"

כ-500 עובדים יפוטרו, ביניהם שלושה מנהלים בכירים. בנוסף, חטיבות יאוחדו ותוקם חטיבת חדשנות
 | 
(2)
אייל מליס, צילום: רמי זרנגר
היום (רביעי) הודיע אייל מליס, מנכ"ל תנובה, לפורום המנהלים של הקבוצה על תכנית ארגונית מקיפה במטרה להתאים את מבנה הקבוצה לאתגרי השוק המקומי, ופיתוח פעילותה בשווקים הבין לאומיים. מליס נכנס לתפקידו לפני כחודשיים בלבד, ובאישור ברייט פוד, בעלת השליטה בתנובה, הודיע על השינויים שנובעים משחיקה בביצועים הכספיים של תנובה. 
בין השינויים שצפויים לאחר הארגון מחדש, צפויה פעילות ממוקדת בשוק המקומי על בסיס שתי חטיבות עסקיות – חטיבת חלב (בניהול ענת גרוס שון) וחטיבת מזון (בניהול אלי בן לולו), משמע שתשלובת הסחורות ותשלובת המותגים יאוחדו לחטיבה אחת, וכן יאוחדו חטיבות הלוגיסטיקה לחטיבת שרשרת אספקה קונצרנית (בראש יניב קמחי). כמו כן, תוקם חטיבה בינלאומית (בניהול גיא פרופר) שתוביל את פיתוח הפעילות של תנובה בשווקים בחו"ל, שלפי תנובה יהוו מנוע צמיחה עיקרי לשנים הקרובות. זאת ועוד, תוקם יחידת חדשנות (בניהול יובל צעירי) שתטמיע תהליכי חדשנות בקבוצה ותהיה מופקדת על איתור יוזמות חדשניות לשם שילובן בפעילות החברה.  
"מבנה הפעילות החדש יאפשר לנו להתמודד עם האתגרים הרבים העומדים בפנינו תוך חיפוש מתמיד אחרי מנועי צמיחה חדשים בישראל ובעולם. מדובר בצעדים משמעותיים במטרה להבטיח שתנובה תהיה חברה יעילה, זריזה ורלוונטית, שתמשיך להיות המובילה בישראל. אני בטוח שהיסודות שאנו יוצקים היום ישיאו ערך כבר בטווח הקצר", אמר מליס.

בהקשר של החטיבה הבינלאומית אמר אייל מליס: "אין ספק שרכישת תנובה על ידי תאגיד המזון ברייטפוד צפויה לפתוח בפני החברה הזדמנויות בשווקים בינלאומיים. קבוצת ברייטפוד מבצעת בשנים האחרונות רכישות משמעותיות בחו"ל והיא רואה בתנובה זרוע חשובה במימוש אסטרטגיה זו".
 
בעניין פיטורי 500 העובדים הודיע מליס כי הנהלת תנובה מנהלת דיונים על גיבוש תכנית התייעלות מקיפה, וזאת בשיתוף יו"ר ועד העובדים, אחיאב שמחי. כבר עתה ידוע על מנהלים בכירים שמסיימים את דרכם בחברה בעקבות איחוד החטיבות: ארז וולף, שעמד בראש תשלובות הסחורות, יפתח בלוך, שניהל את חטיבת התפעול בתשלובת החלב, ומיכה כהן, שעמד בראש חטיבת הלוגיסטיקה של תשלובת החלב.
"תנובה היא חברה של אנשים. זו הייתה החזקה שלנו כבר 90 שנה וכך גם ימשיך להיות. כחלק משינוי שיטת העבודה אנו נאלצים להיפרד לצערי מעמיתים ומחברים ראויים וזה כואב לי ברמה האישית. אני מבקש באופן אישי להודות לכל אחד מהמנהלים שאנו נפרדים ממנו היום", ציין מליס.
עוד ציין מליס כי: "שוק המזון מתעצב מחדש, והוא מחייב את תנובה לנקוט בצעדים משמעותיים ולהציב לצד שיא הטכנולוגיה, העובדים המסורים, המורשת המפוארת, המוביליות והחדשנות - גם חברה יעילה, זריזה ורלוונטית, שתמשיך להיות המובילה בישראל. תנובה מחויבת להמשיך ולפתח את פעילותה בשוק המקומי, לצעוד לצד החקלאות הישראלית ולהביא לכל בית בישראל את מיטב המוצרים האהובים תוך דגש על מגוון, טריות, בריאות ומחירים הוגנים. אנחנו מחויבים להמשיך לשרת בנאמנות, מדי בוקר, את אלפי לקוחותינו ומיליוני צרכנינו ולהמשיך להיות בית לאלפי עובדינו הנאמנים".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  המנכל הקודם עשה קומבינה כשמכרו את תנובה בפעם הראשונה (ל"ת)
  תום 03/04/2016 13:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  נראה שגם המנכ"ל בדרך החוצה (ל"ת)
  סיני 30/03/2016 17:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור