מדד המעו"ף - בחר כיוון

שבירתה של רמת 800 הנקודות והמחזור הגדול מהווים הצהרת כוונות קצרות טווח
|
אייל גורביץ'

בסקירה האחרונה הערכתי שיש לשים לב לשתי רמות משמעותיות שיקבעו את כיוונו של מדד המעו"ף לטווח הזמן הקצר. מחד רמת 745 הנקודות ששימשה כרמת תמיכה ומאידך רמת 800 הנקודות. רמה זו, שימשה פרק זמן ארוך כרמת התנגדות ואף בלמה את גל העליות האחרון.ביום חמישי האחרון, פרץ מדד המעו"ף מעלה את רמת 800 הנקודות. הוא עשה זאת תוך מחזור מסחר גבוה ולמעשה יצא בהצהרת כוונות ברורה לגבי המשך הדרך בטווח הזמן הקצר.

במהלך היום אהיה זמין לשאלות הקוראים באתר דרך הטוקבקים שבתחתית הכתבה. אשתדל לענות לכל שאלה שהיא בכובד ראש וברצינות הראויה.

בטווח הקצר

מגמת עלייה מורכבת ממספר פרמטרים האמורים לשמש יחדיו כדי לקבוע הן את הכיוון והן את העוצמה :

1. הפרמטר הראשון והבסיסי ביותר הוא האופן בו מסודרות נקודות השיא והשפל. נקודות אלו הן אבן היסוד לכל מגמה והעובדה ולפיה הן מסודרות במבנה עולה מעידה על קיומה של מגמת עלייה.

2. רמות התנגדות - יכולתו של השוק להתמודד עם רמות התנגדות מהווה פרמטר נוסף. שבירה מעלה של רמות התנגדות, בעיקר אם הדבר מתבצע תוך מחזור גבוה, מעידות על עוצמתה של המגמה.

3. ממוצעים נעים - כלי עזר ראשון במעלה בקביעת איכות המגמה. כפי שאפשר לראות על הגרף המצורף, מסודרים הממוצעים הנעים בסדר עולה ושיפועם מצביע מעלה.

שלושת הפרמטרים הללו מעידים על קיומה של מגמת העלייה ומעלים את הסבירות ולפיה צפויה כל ירידה להיות זמנית ולשמש בסיס לגל עליות נוסף.

למה לשים לב

בטווח הזמן הקרוב יש לשים לב היטב למספר מרכיבים :

1. מחזורי מסחר - במגמת עלייה, נטייתם של מחזורי המסחר להתרחב עם כל ניסיון עליות של השוק, אך להתכווץ בימי ירידות כעדות לכך שההיצע העומד למכירה הולך ואוזל. בטווח הקרוב יש להביט על מחזורי המסחר בימי ירידות ולבדוק את היקפם.

2. רמת 800 הנקודות ששימשה כרמת התנגדות אמורה כעת לשמש כרמת תמיכה בכל נסיגה שהיא. מאחר ובלתי אפשרי לקבוע רמת התנגדות בנקודה בודדת, הרי שהרצועה שבין 780 ? 800 הנקודות תשמש כרצועת תמיכה. כל עוד יחזיק מדד המעו"ף מעליה יוותרו סיכוייו לעלות גבוהים.

סיכום

מדד המעו"ף בחר כיוון והוא כלפי מעלה. אלא שיש לזכור היטב שלמרות כיוונו החיובי של מדד המעו"ף והסבירות לרמות גבוהות יותר, עדיין מדובר בתיקון טכני אלים בשוק יורד.* אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

* הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות