נאסד"ק - ממשיך למעלה

אייל גורביץ' המנתח הטכני של אתר Bizportal בוחן את מדד הטכנולוגיה המוביל
|
נאסד"ק - ממשיך למעלה

בסקירה האחרונה הערכתי שכיוונו של מדד נאסד"ק אמור להיות מעלה בתקופה הקרובה. ירידות המחירים החדות שחוו השווקים בימים רביעי וחמישי, דרדרו אותם מדרגה מטה. אלא שחרף ירידות אלו, מדד נאסד"ק לא איבד שמץ מהעוצמה שצבר בעת האחרונה וכפי שזה נראה כעת אפשר לצפות לגל עליות משמעותי.

המרכיבים המרכזיים

1. ירידות המחירים שנרשמו בימים רביעי וחמישי במדד נאסד"ק, יחד עם ההתאוששות של יום ו', יצרו מבנה מחירים הלובש צורה מוכרת של "ראש וכתפיים". בדיוק כמו במדד המעו"ף, בדקס ובניקיי. תבנית זו ידועה כמתקיימת בסיומן של מגמות ירידה וכמבשרת היפוך, לפחות זמני.

2. כפי שאפשר לראות על גרף הנרות היומי המצורף, ירידות המחירים האחרונות מייצגות בנייתה של "כתף ימין". כתף שמאל נקבעה ברמת 1,542 הנקודות, "הראש" ברמת 1,493 הנקודות ואילו "כתף ימין" מתגבשת כעת.

3. בתחתית הגרף אפשר לראות שני מדדי מומנטום. מדד העוצמה היחסית ומדד החפיפה סטייה. שניהם מראים בבירור תהליך של סטייה חיובית השמור בעיקר למצבים של היפוכי מגמה.

4. כדי לחזק את התבנית אפשר להביט על שני הממוצעים הנעים המצויים על הגרף. חרף הירידות, מצוי הממוצע הקצר מעל לארוך, דבר המעיד על עוצמה ושמור בעיקר למצבים של מגמת עלייה.

הנתונים הללו המשותפים לכל המדדים המובילים מעידים שלא אפסה האפשרות לעליות וכי שמירה על מספר תנאים בסיסיים תוביל לעליות משמעותיות.

התנאים

1. ראשית על מדד נאסד"ק לשמור (פחות או יותר), על רמות התחתית שנקבעה בתאריך 10 לאוקטובר סביב רמת 1,542 הנקודות.

2. שנית, על המדד לשבור מעלה את רמת השיא שנקבעה במהלך השבוע שחלף ברמת 1,785 הנקודות.

אירוע כזה יסמן על מגמת עלייה משמעותית ועשוי להזניק את מדד נאסד"ק עד לרמות שסביב 2,000 הנקודות

סיכום

ההערכות אם כן נותרות על כנן. התיקון עדיין לא הושלם וכפי שהערכתי בתקופה האחרונה כך אני מעריך גם כעת. מדד נאסד"ק בתיקון והסיכויים לגל עליות משמעותי נותרים בעינם.
* הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

* אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות