דבקים באסטרטגיה: אושר פיתוח מאגר 'לוויתן 7' בעלות של כ-71 מיליון דולר

לאחר קבלת החלטת ההשקעה הסופית (FID) לפני פחות מחודש, מעדכנות השותפויות הבוקר על האצת פיתוח 'לוויתן 7'
 | 
מעלים הילוך
דלק קידוחים יהש +1.41% דלק קידוחים 932.1 +1.41% דלק קידוחים יהש בסיס:919.1 פתיחה:918.1 גבוה:938.3 נמוך:918.1 תמורה:6,651,040 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ו{אבנר יהש} דיווחו הבוקר (ג') כי שותפויות לוויתן החליטו על אישור תקציב בהיקף של כ-71 מיליון דולר לביצוע קידוח במאגר "לוויתן 7", זאת בנוסף לקידוח מאגר "לוויתן 5", עליו הכריזו השותפות בשלהי 2016 בהתאם לתכנית הפיתוח של שדה לוויתן כולו.
בהודעה נמסר כי קידוח 'לוויתן 7' הינו קידוח פיתוח והפקה, אשר עתיד להשתלב במערך ההפקה במאגר לוויתן. ההחלטה לקדוח את "לוויתן 7" התקבלה בהמלצתה של ענקית חיפושי הגז ומפעילת הקידוח, נובל אנרג'י, לבצע במועד זה את קידוח "לוויתן 7" ברצף אחד (batch) במקביל לקידוח 'לוויתן 5' וזאת במטרה להוזיל ולייעל את פעילות הקדיחה בשני הקידוחים האלו יחד.
בעניין זה נזכיר כי בכנס שקיימו שותפויות הגז לפני כחודש הודיע מנכ"ל דלק קידוחים, יוסי אבו, כי השותפויות פועלות לטובת פיתוח שני המאגרים במקביל כאשר אותו ציוד שיותקן על המקדח ישמש לשני הקידוחים ללא צורך בהחלפה, זאת כאלמנט של חיסכון אותו העריך אבו בכ-5 מיליון דולר לקידוח.
אסדת הקידוח אשר תקדח את "לוויתן 7" היא ה-'Atwood Advantage', הפועלת בימים אלו בקידוח הפיתוח וההפקה "תמר 8" ועתידה לסיימו בשבועות הקרובים. הקידוח  מצוי כ-120 ק"מ מערבית לחיפה, כאשר המאגר מצוי בעומק של כ-3.5 ק"מ מקרקעית הים, וקידוחו צפוי להתבצע בשלושה מקטעים: בשלב הראשון, ייקדח החלק העליון של קידוח לוויתן-7 עד לעומק של כ-2,900 מטרים מפני הים; בשלב השני ייקדח קידוח לוויתן-5 עד לעומק סופי של כ-5,200 מטרים מפני הים; בשלב השלישי ייקדח חלקו התחתון של קידוח לווייתן-7, עד לעומק סופי של כ-5,100 מטרים מפני הים.
יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים ואבנר התייחס לדיווח ואמר כי "הביצוע המואץ של קידוח לוויתן 7, בנוסף ובסמוך לקידוח לוויתן 5, יאפשר לנו לקבל מידע נוסף על מאגר לוויתן ועוצמתו, וכן על הפוטנציאל לגז טבעי נוסף באגן כולו.  נמשיך לקדם את הפרויקט על מנת להזרים גז למשק הישראלי לפני סוף שנת 2019" ׳.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה