האוצר: "אם בן דב היה מסתפק בחצי ממה שביקש לא היה צורך בתספורת"

יו"ר ועדת הכלכלה: "העיסקה לוקה בחוסר רגישות". נציג הפורום לחוסכים לפנסיה: האצ'יסון הסינית יכלה לרכוש את השליטה בפרטנר תנמורת סכום דומה ללא פגיעה בציבור אך העיסקה לא עלתה יפה.
|
(4)
אילן בן דב
ועדת הכלכלה דנה היום בשאלות האתיות שעולות מעיסקת מכירת השליטה ב פרטנר +1.01% פרטנר 1,600 +1.01% פרטנר בסיס:1,584 פתיחה:1,580 גבוה:1,625 נמוך:1,578 תמורה:1,991,067 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לתאגיד האצ'יסון הסיני על ידי אילן בן דב. הועדה מתחה ביקורת קשה על המהלך שלדעתה הופך את היוצרות ומעדיף את האינטרסים של בעלי השליטה על זכויות בעלי האג"ח.

המשנה לממונה על שוק ההון, אליאור גבאי, אמר כי "לו בן-דב היה מסתפק במחצית התמורה שביקש וקיבל, לא היה צורך בהסדר חוב ובתספורת". המשנה אמר כי האוצר תומך כעת במו"מ של הגופים המוסדיים כדי לצמצם הפסדים. הוא הוסיף שאין זה מתפקידו של האוצר להתערב בשיקולי המוסדיים אלא לפקח עליהם.

בסיכום הדיון אמר היו"ר ח"כ כרמל שאמה הכהן שהעיסקה כולה "לוקה בחוסר רגישות ובחוסר הגינות כלפי כספי הציבור שרכש את אגרות החוב. העסקה מייצגת סגנון חדש של הסדר חוב שבו תועלת בעל השליטה קודמת לטובת כספי הציבור" וקרא לבן דב לוותר על חלק מכספי העיסקה על מנת להחזיר את החוב.

נזכיר שאילן בן דב הגיע להסכם מכירה עם בעלי השליטה הקודמים של פרטנר במסגרתו אלו ישלמו 125 מיליון דולר תמורת 75% מהמניות של סאני תקשורת +0.29% סאני תקשורת 175.4 +0.29% סאני תקשורת בסיס:174.9 פתיחה:178 גבוה:178 נמוך:175 תמורה:28,686 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . הערכות שונות אומדות תספורת של כ-30% לבעלי האג"ח.

דובר מטעם הפורום לכספי החוסכים לפנסיה העלה אפשרות לעיסקה אחרת שהוצעה להאצ'יסון לפיה בעלי החוב יבקשו פרעון מיידי ויכנסו כבעלי החברה. לאחר מכן היו מוכרים את הנכסים כולל יבואנית מכשירי סמסונג להאצ'יסון במחיר דומה וללא פגיעה במחזיקים.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  לו היה שוק חופשי לא היו תספורות,האוצר ושאמה ישלמו
  אנונימי 13/06/2012 16:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  משרד התקשורת נתן שעשועים להמונים עכשיו משרד האוצר ישלם סליחה ,קרנות הפנסיה.הממשלה וועדת הכלכלה זחוחי דעת מתקינים צווים בלי לחשוב על ההשלכות,מי שהתקין ישלם למה שבן דב ישלם על השוד של נכסיו
  סגור
 • 3.
  ועדת הכלכלה ושר התקשורת הפופוליסט
  שמואל 13/06/2012 15:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האמת צריכה להיאמר. ועדת הכלכלה ושר התקשורת אחראים לא מעט, במצבם של בזק, סלקום ובפרט פרטנר. ברגולציה גסה ותוך פתיחה לתחרות של השוק על ידי הכפלת ויותר של מספר נותני השירות(משלושה ספקים לחמישה ועוד הוירטואליים). נכון המונים רצו למסלול סלולר חדש במחירים של 80 - 90 שקלים, אך מנגד חשבונות הפנסיה הפסידו מיליארדים. התקשורת ובפרט הכלכלית מלבה את האש על ידי הצגת "הטייקונים"(מילת גנאי) ובפרט בן דב כאחריאים בלעדית לאגרות החוב. קודם הכנסת התחרות לפני כחודשיים, אף אחד לא עסק ביכול החזר החוב של בן דב כי מצבו ביב סביר ועם יכולת החזר חובות בשנים הבאות. את החיצים צריך להפנות בעיקר לשר התקשורת הפופוליסט המתכוון לבצע מהלך דומה לצעצועים הנקראים סמארטפונים, כאילו שזהו הדבר החשוב ביותר לעסוק בו בישראל "הוזלת הסמארטפונים" ובא לציון גואל.
  סגור
 • 2.
  מדוע בית המשפט לא שמר על בעלי האגח?תמוה!!!! (ל"ת)
  שערוריה מתמשכת 13/06/2012 14:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בן דב הוא גנב כמו תשובה.
  משקיף 13/06/2012 14:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הם יודעים להופיע כאנשי עסקים אך אינם שונים ממאפיונרים.מצויידים במיטב עו"ד ובתאוות הבצע של מנהלי הקרנות שהמשטרה והאוצר צריכים לבדוק את מניעיהם ואת התאמתם לתפקיד ולהגביל את שכרם !!! גם הבנקים בקומבינה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות