המפרק הזמני: "הגירעון של ענבל אור - מעל 100 מיליון שקל"

שבוע שעבר ענבל אור טענה כי יש ברשותה עודף לאחר כיסוי החובות - והיום המפרק הזמני מגיש תגובה ומקעקע את כל הטענות: "ניתוק מוחלט מהמציאות הכלכלית והמשפטית בה היא מצויה"
 |  (5)
ענבל אור ואיתן ארז, צילום: ינאי יחיאל
עו"ד איתן ארז, המפרק הזמני לקבוצת אור סיטי נדל"ן שבבעלות ענבל אור, בתגובה לדו"ח הנכסים המלא שאור הגישה בשבוע שעבר לבית המשפט, וכן בתגובה להודעתה כי היא יכולה לפרוע את כל חובותיה: "עובדה חוזרת ונשנית כחוט השני בהתנהלות ענבל אור הינה חוסר אכפתיות מוחלט להוצאות ולעלויות שהיא גורמת למאות נושים וגורמים אחרים שהתנהלו סביבה. עובדה נוספת החוזרת כחוט השני בהתנהלותה הינה ניתוק מוחלט מהמציאות הכלכלית והמשפטית בה היא מצויה".
ארז טוען בתגובה כי הגירעון של קבוצת החברות בבעלות ענבל אור "עולה בהרבה על 100 מיליון שקל, שלא לדבר על כך שמבחינה תזרימית אין לחברות כל תוחלת". 
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
כמו כן, מציג ארז כי אור מנסה להבריח כספים מקופת החברות שבפירוק וכי במהלך תקופת הכינוס הזמני, ענבל אור לא בחלה בניסיונות לגבות לעצמה דמי שכירות מנכסים. כך למשל ברחוב נווה יהושע בר"ג והדירה ברחוב הסנה בר"ג. כמו כן, מציין הוא את עסקאות במזומן בתכשיטיה היקרים, לאחר שמימשה החייבת תכשיטים במחיר של 63 אלף דולר במזומן, וגם סכום זה לא הופקד בקופת הקפאת ההליכים אלא בוזבז למטרותיה של אור.
המפרק הזמני אף טוען כי ברור לו שיש לענבל אור "מקורות כספיים סמויים", ולהערכתו מה-1 במארס השנה היא הוציאה מעל מיליון שקל במזומן לצורך "העסקת עורכי דין רבים, 3 יועצי תקשורת, רואי חשבון רבים, שמאים, יועץ לניהול משברים, שתי עובדות זרות בביתה, מובילים להעברת דירה" ועוד כהנה וכהנה. "אין ספק כי הכספים המזומנים שבידי החייבת הינם כספים שנגזלו מנושיה הרבים עובר לקריסת החברות", כתב. 
כמו כן, מתייחס ארז בתגובתו למניעיה של ענבל אור: "טובת הנושים שונה לחלוטין מחלומותיה באספמיה של החייבת. לא מצאנו ולו נושה אחד מבין 700 נושי החברות שסבור שהחברות הן סולבנטיות או שיש ליתן להן פסק זמן נוסף להשתקם. הנושים איבדו זה מכבר את אמונם בחברות ובחייבת, החברות מצויות בגירעון הוני ומאזני עצום והגיע הזמן ליתן צו פירוק קבוע ולגשת למלאכת מימוש הנכסים והשלמת הפרויקטים כדי למצוא מזור ל-600 המשפחות ושאר הנושים שנפלו קורבן למעללי החייבת".
נזכיר כי בתגובה שקדמה לדו"ח הכלכלי שהגישה אור, המפרק הזמני טען לחוב גבוה בהרבה גם מ-100 מיליון שקל. שם טען הוא כי בבעלותה של אור חוב של כ-214 מיליון שקל וכי חוב זה איננו סופי ואף כתב כי ענבל אור תצטרך להסביר כיצד תשיב את החובות: "בהתנגדותה של החייבת לבקשות הפירוק, עליה להציג כיצד בכוונתה לפרוע סך של 214 מיליון שקל באופן מיידי, וזאת על מנת להוכיח כי החברות סולבנטיות וכך גם החייבת. כאמור סכום זה של כ-214 מיליון שקל איננו כולל תביעות בסכומי עתק של כ-50 מיליון שקל, אשר הוגשו כנגד החברות החייבות ועוכבו לאור צו הפירוק הזמני והכינוס הזמני".
ענבל אור טוענת בדו"ח: מעוניינת לשלם את החובות ואינני פושטת רגל 
במסגרת הדו"ח שהוגש בשבוע שעברף אור מציגה כי היא מתנגדת לכינוס נכסיה וטוענת כי החברות סולבנטיות וכי ישנו עודף של כ-36 מיליון מיליון שקל לאחר כיסוי וסילוק כל החובות. "אין כל הצדקה שתהפוך לפושטת רגל, היא איננה מעוניינת בסטטוס של פשיטת רגל, לא עשתה מעשה פשיטת רגל ואין הצדקה לפגוע בזכויות האדם שלה פגיעה כה חמורה וליתן נגדה צו כינוס", נכתב בדו"ח. 
ענבל אור מציינת בדו"ח כי היא מעוניינת לשלם את כל החובות באמצעות הנכסים.  לטענתה אין במעשיה פשיטת רגל. זאת משום שהדירה במציצים שנמכרה לשלי נרקיס ולוזון - על בסיסה נידון תהליך פשיטת הרגל נחתם בתאריך ה-6 ליולי בדיון בו הוכשר ונמכר הנכס לשלי נרקיס. 
רו"ח יואב סומך ביצע ניתוח כלכלי לנכסיה של אור וטען כי ערכם ברוטו "עומד על 50.4 מיליון שקל וכי ערכם נטו לאחר שעבודים וניכוי עלויות עומד על 33.5 מיליון שקל", נכתב בדו"ח. 
כמו כן, נכתב בדו"ח הכלכלי כי אור  "זועקת חמס בתגובותיה לבית המשפט, כי חיסול נכסיה בידי הכונס הזמני מיועד, בראש ובראשונה לשלול ממנה את נכסיה ואת הסלובנטיות שלה ולהותירה ללא נכסים. ועל כן עתרה המשיבה לכך 'שמצעד המימושים' ייעצר עד להכרעה בעניין שווי נכסי החברות ושווי נכסי המשיבה". 
תגובת ענבל אור לטענותיו של המפרק הזמני עו״ד איתן ארז: ״חבל שהמפרק כהרגלו שולח תגובות מתלהמות ומנסה לפגוע אישית בי ובבאי כוחי. הפעם איני מתכוונת לשתוק. בטח לא על כך שהוא מאשים אותי בגניבת 5 מיליון שקל לכיסי. אלו כספים שהועברו לחברות שלי ויש לי אישור מתועד של רואה חשבון על כך. יתרה מכך. אני העברתי 10 מליון שקל מחשבונתי הפרטיים ללקוחות שנפגעו מהקפאת החשבונות שלי בבנק המזרחי״.
״דו״ח הנכסים שהגשתי ביום שלישי האחרון לבית המשפט נערך על ידי מיטב בעלי המקצוע בארץ ומגובה באסמכתאות. לעומת זאת המסמך שהגיש המפרק הינו רק טבלאות ומספרים משוערים ללא אסמכתאות של בעלי מקצוע. ממש דו״ח ״מציצים״ עם השערות דימיוניות לגבי שיפוצים וצרכים אחרים. מדובר גם בדו״ח ללא שום תיקווה לנושים, בשעה שניתן עדיין להציל את כספם״. 
״אני גם מניחה שהשמאים, רואי החשבון ועורכי הדין שהגישו את הדו״ח שלי, ידעו כיצד לתבוע את עלבונם על ההכפשות שלו בפורומים המתאימים. האיומים שלו עליהם הם שלב חדש של השפל שאליו הוא הגיע. אני מאמינה שבדיון ביום שלישי בבית המשפט תצא האמת לאור, תרתי משמע״
רואה החשבון יואב סומך מגיב: ״קודם כל ברצוני להדגיש שאין לי כל היכרות מוקדמת עם ענבל אור ואני נשכרתי כבודק אוביקטיבי וכאיש מקצוע לגבי מצב הנכסים וההתחייבות של החברות בבעלותה נכון ל 31 במרץ השנה. כל מה שכתב עורך הדין איתן ארז על כך שנקבע שהעדתי עדות לא אמינה במשפט, אינו אמת. איני מכיר את המשפט המדובר והוא כנראה התבלבל עם רואה חשבון אחר. יש לי ניסיון רב ואני עוסק שנים רבות בלווי חברות בנושא הנדל״ן וקבוצות רכישה, ותמיד בהצלחה רבה. גם מול הבנקים וחברות המימון״. 
״לגבי הנקודות שהוא (עו״ד איתן ארז) הביא במסמך, ינתנו תשובות עליהן אחת לאחת בבית המשפט. ישנן מיעוט נקודות בסכומים נמוכים מהסכומים שעו״ד ארז נקב, שבהן הוא צודק ואנחנו נתקן אותן״, כתב סומך.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  צודק היתי גם במקרא זה נותן * לסופר חתן פרס ישראל ש ..
  YL 10/07/2016 17:00
  הגב לתגובה זו
  3 0
  יקים עוד וועדת בדיקה לגבי ענבל אור ועל הדרך עוד שני צדיקים אמריקאים קובי פרץ וקובי מ שודד אדמה
  סגור
 • 2.
  המפרק נראה ערמומי. (ל"ת)
  אזרח 10/07/2016 15:33
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • הוא לא חף ממעורבות אישית
  סמך 10/07/2016 17:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ובמקרה הנדון זה גם טובענבל פגעה במאות אנשים בדרגות שונות של חומרה יהיו כאלה שאף יתכן שלעולם לא יצליחו לשקם עצמםמן הפגיעה .ולכן עם כל הצער שהדבר גורם לי (אינני שמח לראות בנפילתה של עינבל או כל אדם אחר ) עינבל תצטרך לשלם לפחות במאסר .
  סגור
 • מסכים איתך ונשאיר זאת למערכות המשפט
  אזרח 10/07/2016 23:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל לראות ע"ד מפרק לוקח כסף שאמור להגיע לרוכשים לא עושה לי טוב , מה גם שהוא נראה ערמומי ולא נראה שהוא רוצה בטובתם של הרוכשים. מה שנראה כערמומי ולמי ועבור מה הואעושה זאת?
  סגור
 • 1.
  הדו"ח החדש של סומך ממשיך את הדו"ח של קודמו עמינח
  חוסר באמינות 10/07/2016 14:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אור ועו"ד ורו"ח שלה ממשיכים להונות את הציבור. ברור כי יש לה כספים שלא דווחו- היא משלמת שכ"ט, שכירות ומשכורות (אנשים לא עובדים בחינם). הפערים בין הדיווחים של ארז לאלו של סומך ועמינח-עצומים.
  סגור