משאל בגבעתיים - האם לקיים פרויקט פינוי בינוי רחב היקף

גבעתיים תקיים משאל לגביי פרוייקט פינוי בינוי בין 900 בעלי הדירות במתחם ההסתדרות המצוי בשלב ההתנגדויות
|
(6)
רן קוניק, צילום: Bizportal

עיריית גבעתים מודיעה היום כי תקיים משאל בין 900 בעלי הדירות במתחם ההסתדרות בגבעתיים לגביי אופן המשך קידומה של תוכנית הפינוי בינוי במתחם. כזכור, תוכנית "ההסתדרות הדרום" מצויה כרגע לאחר הפקדה להתנגדויות בוועדה המחוזית. ראש עיריית גבעתים, רן קוניק מסביר: "בכדי לאפשר לכל אחד להשמיע את דעתו, ובעיקר בכדי לקבל מידע אמיתי, ישירות מהתושבים ולא באמצעות בעלי אינטרסים כאלו ואחרים".

עיריית גבעתיים מסרה כי: "כחלק מהמשאל, התוכנית תוצג שוב בפני התושבים ותשאל השאלה האם הם מכירים את התוכנית כולה, מבינים אותה והאם וכיצד הם מעוניינים לקדמה. לאחר שיתקבלו תוצאות המשאל, הם יפורסמו על פי אמות המידה שלנו לשקיפות, ונערוך מפגש משותף לקבלת החלטות דמוקרטיות, הנוגעות לאופן המשך קידום התוכנית".

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

כמו כן, ציינו בעייריה כי: "תוכנית ההסתדרות דרום הינה תוכנית פינוי בינוי מהגדולות בארץ, במתחם הכולל כיום 900 יח"ד. התוכנית קודמה והגיעה לשלב הסופי של הפקדה עוד בטרם כניסתי לתפקיד ראש העיריה וכעת הגענו לשלב קריטי של התנגדויות".
 
קוניק טוען לקיומם של לחצים ואינטרסים בפרויקט: "מטבע הדברים, משהגענו לשלב זה, צפים לחצים והתנגדויות מצד גורמים שונים, כולל גומרים פוליטיים כאלו ואחרים, אשר מנסים לארגן קבוצות לחץ בעד ונגד התוכנית".
 
קוניק מבין כי זוהי החלטה גורלית הנוגעת לתושבים ולכן מעדיף לבדוק את עמדתם: "מדובר על החלטות גורליות, הנוגעות לבתים של אנשים והחלטות שכאלו צריכות להתקבל אך ורק בראייה עירונית ולא על פי מידת הקולניות של קבוצות לחץ פוליטיות, אשר רוכבות על התוכנית בטיעוני בעד ונגד שלא תמיד יש בהם מן האמת לצערי, אך הם עלולים לפגוע בסופו של דבר גם בבעלי הדירות, שאינם מודעים לכך".
 
עוד הוסיף, "נוכח זאת, החלטתי לבקש מהוועדה המחוזית לאפשר הארכה של שלושים יום נוספים לשלב ההתנגדויות ובמקביל לצאת במשאל מקיף (משאל יסודי מדלת לדלת) של תושבי מתחם ההסתדרות, וזאת בכדי לאפשר לכל אחד להשמיע את דעתו, ובעיקר בכדי לקבל מידע אמיתי, ישירות מהתושבים ולא באמצעות בעלי אינטרסים כאלו ואחרים".

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  שיא בקיפוח : מ-4 קומות באזור שקט למגדלים של 45 קומות
  תושב המתחם לפינוי 13/03/2016 18:58
  הגב לתגובה זו
  0 1
  עיריית גבעתיים בראשות ראש העיר רן קוניק הולכים כנראה לשבור שיא שלילי באטימות וקיפוח התושבים שלה. להעביר תושבים שיפונו מבניינים של 3-4 קומות באזור מרווח ושקט ולשכן אותם על כביש אלוף שדה הרועש והמזהם ב-3 מגדלים צמודים בני 45 קומות ,בכל בניין כ-200 דירות וכ-800 דיירים, בשלושת המגדלים הצמודים זה לזה על שטח של כ-6 דונם יהיו כ-2,400 תושבים !!! זה הולך להיות אזור המגורים הצפוף בארץ כולל הרשות הפלסטינית ועזה. בתוכנית פינוי בינוי מתחם ההסתדרות של עיריית גבעתיים יפונו כ-900 דירות ויבנו מעל 3,100 דירות על 11 מתחמים 15 מגדלי ענק/ מפלצות בטון מכוערות בני 26-45 קומות החורגים מאוד בנוף של העיר השקטה והבנויה נמוך .הדבר יגרום לתושבים רבים במתחם למכור את דירתם החדשה מיד לאחר בנייתה ולברוח מהעיר שהייתה שקטה ואיכותית פעם ורבים מבעלי הדירות במתחם מאשרים שיעשו זאת. לעיר יתווספו עוד אלפי מכוניות דבר שיעמיס על מצוקת החנייה והפקקים בעיר .
  סגור
 • 4.
  מדוע קוניק עורך משאל רק עכשיו???
  דורון 13/03/2016 14:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קוניק מטעה בכתבה. הפקדת התוכנית נעשתה לאחר שהוא כבר היה ראש העיר ההחלטה להפקיד היתה שלו. רק עכשיו לאחר שהתושבים החלו לעשות רעש ולהתנגד לתוכנית הוא החליט ללכת למשאל . מדוע הוא לא ערך משאל תושבים לפני שהוא החליט להפקיד את התוכנית???
  סגור
 • 3.
  צריך לעשות משאל אבל לא כזה
  גוני 13/03/2016 08:38
  הגב לתגובה זו
  2 0
  משאל של כל תושבי העיר הנוגע להתפתחות העיר והכפלת מספר תושביה מן הסתם בעשור הבא. צריך תוכנית מוגדרת , איפה לקיים פרוייקטים של פינוי בינוי , איפה תמ"א והתחדשות עירונית ואיפה כלל לא לבנות עוד וכו'. זה לא רציני לעשות משאל של מתחם מסוים בלי לראות את האינטרסים של כל העיר. אם יהיו משאלים לפי מתחמים ולא בראייה כוללת של עיר, כל מתחם יבחר פינוי בינוי משיקולי כיס גרידא, אז מה הועיל קוניק בדבריו שהוא מעוניין שתושבי העיר יקבעו את עתידה. עד שסוף סוף יש ראש עיר שרואה את התושבים ודעתם מעניינת אותו הוא מפצל שאלות למתחמים.. בא לברך ויצא מקלל.
  סגור
 • 2.
  תושבי המתחם ירצו רווח מקסימלי
  אריה 11/03/2016 09:17
  הגב לתגובה זו
  0 1
  צריך לשאול את כל תושבי גבעתיים ולא רק את תושבי המתחם. בררור שמי שיש לו דירה במתחם ירצה מגדלים מקסימליים ורווח מקסימלי ואז הוא יכול למכור ביוקר ולעבור למקום שק ונורמלי בלי פקקי תנועה . ההשפעה ההרסנית תהיה על כל האזור .
  סגור
 • לא מדויק
  דורון 13/03/2016 14:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כרגע חלק גדול מהמתנגדים הם תושבי המתחם הם לא רוצים לעבור למגדלים של 45 קומות, לפקקים בלתי נסבלים וצפיפות נוראית.
  סגור
 • 1.
  המרכז המסחרי במאבק
  זאב 10/03/2016 20:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ברחוב המאבק קיים מרכז מיסחרי שנכלל בפינוי בינוי הנ"ל נא לא לשכוח לזמן את בעלי החנויות למשאל אותו העיריה מתכננת. בסופו של דבר רק הם פרנסתם עלולה להיפגע!!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות