"נקודת מפנה": הבנק העולמי מעלה את תחזית הצמיחה העולמית ל-3.2%

עיקר הגידול בקצב הצמיחה העולמי יושפע מהמדינות המתפתחות שצפויות לצמוח בשנה הקרובה ב-5.3% לעומת צמיחה בקצב של 4.8% ב-2013
|
מדינות כדור הארץ

הבנק העולמי מעריך כי כלכלת העולם נמצאת ב"נקודת מפנה" ומעלה את תחזית הצמיחה העולמית ל-3.2% ב-2014 לעומת צמיחה של 2.4% ב-2013. עיקר הגידול בקצב הצמיחה העולמי יושפע מהמדינות המתפתחות שצפויות לצמוח בשנה הקרובה ב-5.3% לעומת צמיחה בקצב של 4.8% ב-2013.

זאת לאחר שקרן המטבע הבינלאומית, ה-IMF, דווקא הפחיתה ב-7 בינואר את תחזית הצמיחה העולמית ל-2014 ב-0.2% לרמה של 3.6%, רמה שעדיין יותר גבוהה מהתחזית של הבנק העולמי.

בדו"ח השנתי של הבנק העולמי נכתב "נראה כי המדינות העשירות יותר סוף סוף מגיעות לנקודת מפנה, לאחר המשבר הפיננסי העולמי", מה שצפוי לתמוך בצמיחה חזקה יותר גם בכלכלות המדינות המתפתחות.

עם זאת, הזהיר הבנק העולמי כי תחזיות הצמיחה "נותרו פגיעות" להשפעת תהליך הנסיגה מתוכנית התמריצים בארה"ב. הפדרל ריזרב כבר נקט בצעד' הראשון והפחית את הרכישות החודשיות ב-10 מיליארד דולר ל-75 מיליארד דולר וקיים חשש כי תהליך זה עלול להעלות את הריבית העולמית ולהוביל לתנודתיות גבוהה יותר בשווקים הפיננסים. בין המדינות שצויינו כפגיעות ורגישות לתהליך הנסיגה של הפד' - ברזיל, טורקיה, הודו ואינדונזיה.

"נראה שהצמיחה מתחזקת גם במדינות המפותחות (בעלות ההכנסות הגבוהות) וגם במדינות המתפתחות, אך ישנם סיכונים שממשיכים לאיים על ההתאוששות של הכלכלה העולמית", אמר נשיא הבנק העולמי, ג'ים יוג קים.

"הביצועים של הכלכלות המפותחות תופסים חיובי וזה צריך לתמוך בצמיחה חזקה יותר במדינות המתפתחות בחודשים הבאים. ועדיין, על מנת לזרז את הצימצום בשיעורי העוני, המדינות המתפתחות יצטרכו לאמץ רפורמות מבניות שיקדמו יצירת מקומות עבודה, יחזקו את המערכות הפיננסיות ויגדילו את רשת הביטחון הסוציאלי".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות