מחזיקי האג"ח הפרטיים נסוגו בעניין הריבית העתידית

בעלי האג"ח פרטיים דרשו ריבית של 4% על האג"ח החדשות שיונפקו במסגרת הסדר החוב עם יוון. מתחזקות עליות השערים באירופה
 | 
(1)
לוקאס פאפדמוס (צילום: Getty images Israel)
האם סוף הסאגה בנוגע לתספורת היוונית קרוב? דיווחים שפורסמו היום (ה') בתקשורת היוונית טוענים כי בעלי האג"ח הפרטיים של יוון מסכימים לקבל ריבית נמוכה יותר מאשר דרשו תחילה.

הסדר החוב של יוון נועד להפחית את עול חובותיה ב-100 מיליארד אירו מה שיצמצם את החוב שלה מ-160% מהתמ"ג כיום ל-120% ב-2020. במסגרת ההסדר אמורים בעלי האג"ח לקבל אג"ח חדשות ארוכות טווח ויוון דרשה כי הריבית עליהן לא תעלה על 3.5%.

המחלוקת בנוגע לריבית עוררה חשש שמא יוון לא תצליח להגיע להסכם עם הנושים עד חודש מארס מה שימנע ממנה לקבל את חבילת החילוץ השנייה בסך של 130 מיליארד אירו.

נציגי הנושים הפרטיים של יוון נפגשו ביומים האחרונים כדי לדון באפשרות להמשיך בשיחות גלגול החוב. נזכיר כי השיחות נמשכו ברקע לדחיית שרי האוצר של האיחוד האירופי ביום שני הצעה של בעלי האג"ח הפרטיים של יוון להסדר החוב בטענה כי היא אינה מספקת. דרישת מחזיקי החוב הייתה לריבית בשיעור של 4% ושרי האוצר וקרן המטבע הבינלאומית תמכו בעמדת יוון.

מבלי לצטט מקורות, נכתב בעיתון יווני מקומי בשם 'אתנוס', כי נושי הסקטור הפרטי "יגישו הצעה משופרת עם ריבית ממוצעת של 3.75%" זאת בהמשך לפגישתם עם נציגי המכון הפיננסי הבינלאומי (IIF), המייצג את הבנקים ומוסדות אחרים להם חלק גדול בחוב היווני.

נשיא הבנק הצרפתי BNP פאריבה טען היום, בניגוד לדיווח בעיתון היווני, כי מחזיקי האג"ח עדיין עשויים להתבצר בעמדתם. "ההצעה שכרגע נמצאת על השולחן היא הכי טובה שאני יכולים לתת".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מרוץ הסנופי 1490 עד מרץ (ל"ת)
  סקאד 26/01/2012 12:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור