גברים, פנים ועסקים: על הקשר בין טיפוח והצלחה עסקית

|
עבודה מול מחשב, צילום: Istock
בפגישות עסקיות, כנסים מקצועיים ובניהול הקשרים החשובים כל כך עם לקוחות, שותפים או משקיעים – הפנים של איש העסקים הן בעצם הפנים של הארגון בראשו הוא עומד. כל מה שאתה צריך לדעת על הדרכים בהן צריך לשמור איש העסקים המודרני כיום על עור פניו והופעתו – בכתבה הבאה.
הקשר בין גברים, פנים ועסקים
את הקישור הסטראוטיפי בין נשים לטיפוח עור הפנים וטיפולי יופי כולנו מכירים, אבל לא כולם מודעים לכך שהופעה אסתטית ורעננה נחשבת כבר מזמן לסטנדרט מחייב בקרב גברים ואנשי עסקים מצליחים.
גברים היום אולי יותר מתמיד, נתונים למבטם הבוחן של שותפים עסקיים, משקיעים פוטנציאליים, לקוחות מזדמנים וקבועים, עובדים הכפופים להם ומי לא.
הרושם הראשוני, שמחשבה ומשאבים כה רבים מושקעים בו, החל מעיצוב המוצר והלוגו, נראות מוצרי הפרסום, הכניסה לבית העסק או סניפי הארגון – לא מוגבל, כמובן, לחפצים ולסביבה בלבד.
למעשה, אחד ההיבטים שמשפיעים יותר על גיבוש הרושם הראשוני ובניית תדמיתו של מותג בתודעת הציבור בכלל ואצל אנשים המגיעים לפגישות אישיות בפרט – הוא לחיצת היד והמבט הישיר לעיני העמית שמולך.
לכן, אנשי (ונשות) עסקים שמעוניינים לבנות תדמית רעננה, מצליחה ומלאת חיוניות – מבינים כיום שהיא עוברת גם דרך טיפוח עור הפנים שלהם.

 
על התפתחות מגמת טיפוח הפנים אצל גברים
מגמת טיפוח הפנים בקרב גברים, כבר מזמן איננה בגדר חדשות מרעישות: מדובר על תהליך שמתרחש מזה עשור לפחות. גברים לא נוטים להתפאר בטיפולי הפנים שהם עוברים כמו נשים, ואולי לא מתענגים עליהם באותה המידה.
אך עם זאת, רבים מהם, בעיקר אנשי עסקים בעמדות מפתח ששואפים להצלחה, כבר מבינים שכדי לייצג באופן הולם את הארגון, המוצרים והשירותים שהם מקדמים עליהם גם להיראות בהתאם.
בתי מלון רבים כבר הוסיפו לשירותי הספא המוצעים ללקוחות גם טיפולים ייעודיים לגבר, לאור הביקוש הגובר מצדם של אנשי עסקים מהארץ ומחו"ל המתארחים בין כתליהם. בתי ספא הממוקמים בסמוך לאזורי תעשיית הייטק ומרכזי עסקים, נדרשים לתחרות, נענים לביקוש ומצטרפים אף הם למגמת הטיפוח הגברי.
 
הביקוש למוצרי קוסמטיקה וטיפולי טיפוח לפנים בקרב גברים במספרים
על מנת להבין עד כמה משמעותית מגמת טיפוח הפנים בקרב גברים, ריכזנו עבורכם מספר נתונים סטטיסטיים מאירי עיניים:
 • 15%  בקירוב מטיפולי הפנים בבתי הספא כיום, לרבות ניקוי, פילינג, מסכות טיהור ומוצרים להזנת העור בלחות, ניתנים ללקוחות מהמין החזק.
 • רשתות הקוסמטיקה מדווחות על עלייה של כ- 50% בקרב גברים ברכישות מוצרי הקוסמטיקה, ובעיקר מוצרי פילינג, ניקוי ולחות.
 • קוסמטיקאיות ומכוני יופי מובילים מעידים כי 30% בקירוב מכלל לקוחותיהם הם גברים, אשר מתעניינים בעיקר בטיפולי אנטי-אייג'ינג (למניעה וטיפול בקמטים), מוצרי הזנה, עיצוב גבות ופתיחת נקבוביות. 
 • האיגוד האמריקני לכירורגיה פלסטית מציג נתונים סטטיסטיים על פיהם משנת 1997 התרחש גידול בשיעור של 457% בפנייתם של גברים לפרוצדורות קוסמטיות.  

מה פוגע בעור הפנים?
פגמים, פצעונים, קמטים, חריצים ומראה עייף של עור הפנים לא מתרחשים יש מאין, אלא נובעים מסיבות שונות, הקשורות לאורח החיים ולהרגלים שגברים מאמצים לעצמם.
לפניך מספר גורמים שעלולים לפגוע בעור הפנים, ואותם רצוי שתיקח בחשבון:
 • גילוח כושל: גילוח מרושל וכושל, הגורם לחתכים, עלול לגרור זיהומים מוגלתיים וצלקות, שפוגעים במרקם החלק של עור הפנים.
 • חשיפה בלתי מוגנת לקרינת השמש: קרינת השמש היוקדת, בעיקר בארצנו החמה, מהווה, כידוע, גורם סיכון לסרטני עור שונים, אך גם גורמת להזדקנות מוקדמת של עור הפנים, ומזרזת את הופעתם של כתמי שמש וזקנה, כמו גם קמטים וקמטוטים.
 • מחסור בשעות שינה: מחסור כרוני בשעות שינה פוגע בעור הפנים, היות ורק בשלבים אלו ביממה מפרש בקרב מבוגרים הורמון הגדילה, החיוני לבריאות עורך. זו הסיבה לכך שארובות עיניו של מי שלא ישן מתכהות, ואילו פניו מתנפחות. רוצה להיראות רענן וחיוני? – דאג לישון מספיק באופן קבוע, על אחת כמה וכמה לפני פגישה חשובה. 
 • יובש: יובש בעור נובע הן מגורמים אקלימיים חיצוניים, והן מהיבטים פנימיים כמו תזונה ותהליכי הזדקנות טבעיים שמפחיתים את החומרים החיוניים והמזינים בכל תאי גופנו, לרבות בעור. יובש גורם למראה עייף של עור הפנים, ואם הוא אינו מטופל לאורך זמן – הוא מזרז את הופעתם של קמטים וקמטוטים.
 • הצטברות של שומן ולכלוך: תתפלא אולי לדעת שגם עור פניך צובר שומן ולכלוך, לא פחות ואף יותר משאר אזורי הגוף, וכשאלו מצטברים הם גורמים להופעתם של נגעי אקנה, או בשמם המוכר: חצ'קונים.
 • נזקי העישון: את זה שעישון הוכח במחקרים כגורם סיכון משמעותי לסרטן, מחלות לב ותמותה מוקדמת אתה כבר מן הסתם יודע. אז דע לך שהעישון גורם גם להזדקנות עור הפנים, וזאת בעיקר בגלל שהוא מפחית משמעותית את מאגרי הוויטמין C. לא רוצה להפסיק לעשן? – דאג לקחת תוסף תזונתי המכיל ויטמין C על בסיס קבוע, או לצרוך מספיק מזונות עשירים בוויטמין C, כמו פירות הדר, גמבה, עגבניות, קווי, ו...פלפל צ'ילי ירוק או אבקת צ'ילי חריפה.
 • שתיה תכופה או מוגזמת של אלכוהול: אם אתה נוטה להגזים קצת בשתייה מדי פעם – זה לא נורא, אבל במידה והעניין הופך להרגל תדיר, מלבד לנזקים בריאותיים חמורים הכוללים פגיעה אפשרית וחמורה בכבד ולאורך זמן גם בכליות, אתה עלול גם להזיק לעור פניך. שתיינים מקבלים מראה אופייני הכולל נפיחות בעיניים וכן אדמומיות ונימי דם בולטים באזורי הלחיים והאף. אז אם אתה לא רוצה להיראות בעיני שותפיך העסקיים ולקוחותיך כמו אלכוהוליסט – שים לב לתדירות השתייה שלך והימנע מהגזמה. 

הכה את המומחה: טיפים לשמירה על עור הפנים
אמנם לא תמיד ניתן להימנע לחלוטין מהגורמים המזיקים לעור הפנים, וכמובן שלא ניתן לעצור את תהליכי ההתבגרות הטבעיים שמשפיעים על פניך, אבל בכל זאת יש מספר דברים שתוכל לעשות כדי לקדם מראה רענן וחיוני.
על מנת לספק לך את כל הטיפים החשובים והנכונים פנינו לד״ר אלי כלב, מומחה לרפואה אסתטית עם 30 שנים של ניסיון בשטח. אלי מספר שהנושא אינו מפתיע אותו כיוון שבשנים האחרונות גברים רבים מגיעים אליו למרפאה לטיפולי אסתטיקה וכן לרכישת מוצרי טיפוח. אלו הטיפים שקבלנו וריכזנו עבורך:
התגלח נכונה מבלי לפצוע את עור הפנים: גילוח מוקפד, בסכין איכותית בעלת שלושה להבים בעלי גמישות תנועה וחדות מספקת, תוך שימוש בקצף עשיר – ימנע פצעים שעלולים להזדהם ולהותיר צלקות מיותרות על עור פניך.
במילים אחרות: אם אינך רוצה להיראות מוזנח בפגישות החשובות שלך – אל תזניח את הגילוח ובצע אותו כראוי.
מרח קרם הגנה בכל בוקר: קרם בעל מקדם הגנה 30 לכל הפחות, מגן מפני הקרינה המזיקה של קרני השמש, ומונע הזדקנות מוקדמת של עור הפנים.
אז כן, כדאי שתמרח קרם כזה – זה לא יפחית מהגבריות שלך, ולהפך: עשוי להוסיף לסקס אפיל ולמראה צעיר לאורך זמן, שגם יקדם את הצלחתך העסקית.
בקר אצל קוסמטיקאית מדי פעם: תוריד את הבעת הבהלה הזו מהפנים שלך!
הקוסמטיקאית לא תעשה לך שום דבר נורא, אבל דווקא תוכל למנוע את הופעתם של פצעונים מכוערים על פניך, אם תקפיד להגיע אליה כל חודש או חודשיים.
מרח קרם לחות על בסיס יומיומי: קרם לחות מזין את עור הפנים בחומרים חיוניים, מונע יובש ומעכב את הופעתם של קמטים וסימני הזדקנות.
זכור: קצת קרם שאתה מורח לא הופך אותך לנשי, אבל יכול בהחלט למשוך אליך יותר לקוחות ומשקיעים פוטנציאליים, ולמעשה... גם נשים אטרקטיביות.
גוון מדי פעם במוצרי הטיפול לעור: שמור אמונים רק לעצמך, לארגון שבראשו אתה עומד ואולי גם לבת זוגך – ולא לחברות קוסמטיקה וטיפוח.
שימוש תדיר למשך זמן רב מדיי בתכשירי טיפוח מסוג אחד בלבד, עשוי לגרום להתרגלות של עור הפנים למרכיביהם, ולכן מוטב לגוון מדי פעם ולהחליף בין מותגי הקוסמטיקה בהם אתה משתמש.
הימנע ממריחת תכשירים שגורמים לצריבה: הקוסמטיקאית או דיילת המכירות ברשתות הפארם יכולות לומר מה שהן רוצות: אם מוצר מסוים או שילוב של שני תכשירים גורם לך לצריבה – פשוט אל תשתמש בהם.
התאם את מוצרי הטיפוח שאתה צורך לסוג העור שלך: אם אתה שואל את עצמך איך תדע מהו סוג העור שלך – אז מוטב שתפנה את השאלה הזו לקוסמטיקאית אצלה תבקר.
לא מתכוון להניח את כף רגלך במכון קוסמטיקה?
לא נורא, שאל את דיילת המכירות ברשת הפארם איזה סוג עור יש לך, ותזכור טוב טוב את מה שהיא אומרת: מעכשיו מוטב שתקנה מוצרי טיפוח המיועדים לעור יבש, שמנוני או מעורב, לפי מה שהמליצו לך.
עשה שימוש במוצרי טיפול לגבר במקום 'לשאול' את אלו של בת זוגך: לגברים יש עור נוקשה, עבה ושמנוני יותר מנשים, ולכן מוטב שתניח לתכשירים של זוגתך, ותרכוש מוצרי טיפוח משל עצמך, המותאמים לעור הגברי.
שטוף את פניך פעמיים ביום עם תרחיץ לפנים: אולי זה נשמע לך כמו התעסקות יתר, אבל שטיפת העור עם תרחיץ לפנים בעל PH מאוזן תיקח לך ממש דקה בסך הכל, ותמנע הצטברות של שמנוניות ולכלוך, שמביאים להופעתם של פצעונים מביכים.
טפל באקנה שלך: אם אינך רוצה ששותפיך העסקיים או לקוחותיך יתייחסו אליך כמו אל ילד מתבגר, מוטב שתטפל בפצעי הבגרות האלה, שמכונים בשפה המקצועית 'אקנה'.
תכשירים המכילים חמצן בנזואיל או גופרית, מצוינים לטיפול באקנה, ויאפשרו לך להשתחרר מהבעיה המטרידה הזאת, כל עוד תתמיד בטיפול.
מרח תכשיר פילינג פעמיים בשבוע: אולי שמת לב שהעור באזורי הגילוח בפניך, מתחת לזיפים, חיוני ורענן למדיי. הסיבה לכך היא שהגילוח לא רק מסיר את השערות בזקן ובשפם, אלא גם תאים מתים.
אם תשתמש בתכשיר פילינג איכותי על יתר אזורי הפנים, תוכל להיפטר מהתאים המתים גם שם, ולזכות במראה רענן וחיוני הרבה יותר. 
תזונה נכונה: אלמנט מרכזי בשמירה על עור הפנים
גבר יקר, טיפוח עור הפנים לא מסתכם רק שתכשירי טיפוח וקוסמטיקה. מה שאתה אוכל דווקא משפיע עד מאוד, לא רק על בריאותך וגופך בכלל, אלא גם על עור הפנים.
חשוב שתדע כי תזונה עשירה בסוכרים פשוטים, ממתיקים וממתקים, גורמת לתהליך שמכונה גליקוליזציה, בו שוקע סוכר על גבי רקמות החיבור, וגורם להקשחתן – ולאיבוד האלסטיות בעור הפנים, מה שמקנה לו מראה עייף ומבוגר.
לכן, יש לצמצם את צריכת הסוכרים, ולהעשיר את התזונה בחלבונים מלאים, החיוניים לייצור מרכיבים חשובים בעור, כדוגמת חומצה היאלורונית, אלסטין וקולגן, אשר אחראיים על גמישותו של העור ומראהו הרענן.
בנוסף, מעבר לצריכת ויטמין C, שמסייעת למנוע את נזקי העישון ומאטה את הזדקנות העור, חשוב להרבות בצריכת ירקות ופירות בכלל, שיעניקו לך הרבה ויטמינים ומינרלים החיוניים לבריאות ולעור, כמו ויטמין E  ונוגדי חמצון מסוג הליקופן, בטא קרוטן, הלוטאין ועוד.
נוגדי החמצון נלחמים בנזקי השמש, ואילו ויטמין E וויטמינים נוספים מזינים את העור ושומרים על לחותו ובריאותו.
 
טיפולי קוסמטיקה רפואיים
לא את כל נזקי הזמן שנגרמו לעור הפנים ניתן לתקן באמצעות תכשירים קוסמטיים או תזונה נכונה. גברים רבים פונים כיום לטיפולים רפואיים למילוי שקמטים ושקעים שגורמים למראה מבוגר של עור הפנים.
ישנם חומרי מילוי איכותיים שונים, המוזרקים ישירות לקמטים ולחריצים באזורים המועדים בפנים, כמו במצח, וסביב העיניים והפה, או בכל אזור אחר שמבגר אותך. בנוסף, קיימים טיפולים רפואיים באמצעות לייזר וגלי רדיו, הממצקים את העור, ומטשטשים כתמים וקמטים, צלקות אקנה ופגמים נוספים בעור הפנים. 
יהיה אשר יהיה הטיפול בו תבחר – הקפד לבצע אותו רק אצל רופא עור המוסמך לכך, ואשר מציג ניסיון מוכח, אם אינך רוצה ליפול קורבן לטיפולים בלתי מקצועיים, שעלולים להותיר חותם בלתי הפיך, חלילה, על פניך.
 
לסיכום, מראה עור הפנים מהווה מעין כרטיס ביקור של כל איש עסקים, שמעוניין לייצג באופן מכובד את הארגון אותו הוא מנהל, ומשפיע משמעותית על הרושם הראשוני שנוצר בפגישות עסקיות חשובות.
לפיכך, הגברים המצליחים של היום כבר שומרים על שגרת טיפוח של עור פניהם, ונהנים ממראה רענן וחיוני שמקדם את הישגיהם העסקיים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות