פשוט אך קלאסי: 10 הכללים ללבישת טוקסידו

|
חליפת טוקסידו, צילום: Istock
בתיאוריה, האלגנטיות של טוקסידו נובעת מהפשטות שלה – מדובר על פריט קלאסי אולטימטיבי, בחירת הלבוש היוקרתית שאתה לא מתעסק איתה ושתמיד תתאים לאירועים הרלוונטיים. בפועל, גברים רבים מוצאים את הכללים הרבים המושלים על סוג חליפה זה והאביזרים המיוחדים המתלווים אליה, מורכבים באופן מעצבן ומעצבנים באופן מורכב. אלא אם תמלא את כל הכללים המפורטים כאן.
הקדמה: פירוק הקוד ההיסטורי של חליפות טוקסידו
לפי סיפור המקור הסביר ביותר, המלך האנגלי המיועד, אדוארד ה-7, הזמין חליפה מיוחדת מבית התפירה הנרי פול מרחוב סאביל רואו המפורסם בלונדון.
הזמנה היסטורית זו יצרה טרנד לבוש שהגיע גם לחברי הקנאטרי קלאב היוקרתי במנהטן, ניו יורק, שנקרא קאנטרי קלאב טוקסידו  ואשר חבריו החלו ללבוש חליפות ערב בסגנון זה, והשאר היסטוריה כפי שנאמר.
עיצוב החליפה נחשב חדשני לאותה תקופה וסיפק חליפה נוחה וקלילה יותר לעומת מה שהיה נהוג בחברה הגבוהה של שלהי המאה ה-19.
כלל 1: נוחות מעל הכל!
חליפת טוקסידו צריכה להיות נוחה, לכן אל תהיה טרחני ומשעמם לגבי זה. לאחר הגדרה זו, בחר בפתרון המרגיש לך נוח. אנו תומכים גדולים בכללים הבאים שנציג מיד, ואנו שואפים לציית להם בפרקטיקה, אך מבלי להזניח את הנוחות.
שמירה על העקרונות הבסיסיים שבמהותם הטוקסידו היא חליפה שאמורה להיות מרשימה ואלגנטית אך גם נוחה ונעימה, לצד סטייה מסוימת ומותאמת אישית מכללי היסוד האלו כדי לספק לכל לובש את החליפה המתאימה ביותר לצרכיו ולהעדפותיו.
כלל זה הגיע מכל מקור שבו בדקנו, אך כדי לספק לכם עוד כללים מעשיים וחשובים פנינו לאסי סגל, הבעלים של חנות האופנה ׳סגל אסי בכיכר׳ הפועל כבר קרוב ל 30 שנים בהלבשת גברים בחליפות. יחד עם אסי ריכזנו עבורכם את 9 הכללים הבאים:
כלל 2: חליפת הטוקסידו שלך חייבת להיות החליפה שלך
מה הכוונה? תקנה טוקסידו, אל תשכור. לא תוכל לקבל גזרה נכונה ובאמת מותאמת אישית עבורך כאשר אתה שוכר חליפה או שואל אחת מחבר. וזה עוד בכלל בלי לדבר על איכות ומצב הבד במקרים של חליפות מושכרות.
אנחנו מפנים אתכם חזרה לכלל הראשון ומציינים שוב כי אתה רוצה שהחליפה "תשב" עלייך בצורה נוחה מאוד ולא כמו פיתרון גנרי וכללי. אם אתה ממש חייב לשכור ולא יכול לקנות, חשוב לעשות את התהליך מול גורם מקצועי מנוסה ומיומן מאוד בהתאמה אישית ברמה הגבוהה ביותר שניתן כדי שהחליפה תהיה נוחה, מתאימה ואלגנטית במיוחד.
כלל 3: חליפת טוקסידו חייבת להיות שחורה או בכחול כהה
עד כמה רציני הכלל הזה? די רציני. הפתרון של חליפת הערב השחורה אינו מקולקל או מיושן, וגם אם היה מקולקל אז חליפת "כאילו" בגוון בורגונדי לא הייתה מתקנת את המצב.
כחול כהה בגוון "כחול חצות", בהיותו שחור יותר משחור במובן מסוים, הוא היוצא מהכלל היחיד ומהווה בחירה מצוינת שתאפשר ללובש אותה לבלוט בצורה אלגנטית ביותר.
ומה לגבי יוצאים מהכלל נוספים? כיום בתי אופנת גברים יוקרתית בשדרות מדיסון בניו יורק כן מציעים טוקסידו באפור למשל. מפתה להאמין כי הגוון העדין והבהיר הזה יהפוך את הסטייה מהכלל למקובלת, אך אי אפשר שלא לתהות כיצד עיצובים אלו יזדקנו בעולם המופלא של אופנה עילית.
במקרים רבים מדי, כאשר רואים ז'קט יוקרתי בגוונים בהירים שכאלו, מתקבל רושם שאינו מרשים ואלגנטי מספיק במקרים הפחות גרועים ומעט מגוחך במקרים הגרועים יותר.
כלל 4: עניבת פרפר חובה
מדוע? מסורת. אתה לובש חליפת טוקסידו כדי, בין היתר, להראות כבוד לאירוע מסוים, ואתה לובש עניבת פרפר כדי להראות כבוד למסורת. חשוב מאוד שתהיה נינוח בחליפת הטוקסידו שלך וחלק מזה מצריך להיות נינוח ושלם עם המסורת המתלווה לחליפות אלה.
אתה רואה את האירוניה של להיות לחוץ לגבי כללים שמהותם להיות נינוח בחליפה שאתה לובש?אם אתה כבר חייב ללבוש עניבה ארוכה רגילה, קח בחשבון שיהיה יותר הגיוני ללבוש ז'קט עם דש פסגה מחודד ולא עם דש רדוד ואחיד כמו בז'קט טוקסידו קלאסי.
כלל 5: עניבת הפרפר חייבת להיות עניבת פרפר אמיתית
מדוע? כי עניבות פרפר מזויפות הן מאוד קלות לזיהוי וזה יוצר מראה מגוחך. אפשר לסבול כמה וכמה דברים בחיים וישנם "חיקויים" המספקים את הסחורה מבחינת מראה, שימושיות ומסר, אך עניבת פרפר אמיתית עם הקשר הנכון שלה, אינה נכנסת לקטגוריה זו.
לא יודע איך לקשור עניבה? לעולם לא מאוחר מדי ללמוד. מדובר על אותה רמה קושי כמו קשירת שרוכי נעליים.
כלל 6: אתה חייב ללבוש את האבנט עם הקפלים פונים למעלה
גם הכלל הזה הוא ב-100%. רציני וחשוב, אם אתה לובש את הפריט הזה, האבנט של טוקסידו הוא במהותו סוג של מחוך גברי, תפקידו אסתטי ורשמי אך גם לתת גובה והרמה למראה הכללי של לובש החליפה – מה שאומר הרבה מבחינת העובדה שברוב המקרים זהו פריט לא נדרש או נחוץ.
האבנט הוא תוספת יחסית חדשה לקאנון הלבוש הרשמי. התפיסה שלנו היא שאתה יכול בו זמנית לכבד את המסורת וגם לציית לכלל הראשון המדבר על נוחות הטוקסידו, בבחירה לא ללבוש את האבנט.
בחליפות טוקסידו בעלות בטנה כפולה, במילא אין אבנט, אם אתה לובש וסט מתחת לז'קט שלך, גם אין אבנט. לכן גם בכל יתר המקרים של חליפות טוקסידו ניתן לתפיסתנו לשלב כוחות ולוותר על בד המותניים המיותר הזה.
כלל 7: החולצה שלך צריכה דש שרוול צרפתי
דווקא הכלל הזה אינו כה רציני, פשוט משום שלא מדובר על נושא אמיתי לרוב. זאת פשוט כי תצטרך לחפש קשה מאוד כדי למצוא חולצת טוקסידו אמיתית שאינה עם דשי שרוול צרפתיים.
תזדקק לביטחון רב בחוש האופנתי שלך (בצדק או שלא בצדק) כדי ללבוש חולצה שאינה מיועדת לטוקסידו מתחת לז'קט טוקסידו.
כלל 8: נעצי הכפתורים שלך חייבים להתאים לחפתים (אך אפשר לוותר על לבישת נעצי כפתורים - STUDS)
נעצי כפתור, נקראים באנגלית STUDS, מחליפים את הכפתורים העליונים בחולצה הטוקסידו הנלבשת מתחת לז'קט.
אם לובשים אותם, אז יש להקפיד כי הם יהיו תואמים לחפתים הסוגרים את דש השרוול.
אך ניתן לוותר על נעצי הכפתורים מלכתחילה ולבחור במראה הכפתורים הרגיל המגיעים עם החולצה או לבחור בחולצה עם חלק קדמי המסתיר את הכפתורים ויוצר מראה חלק ואחיד – Fly Front Panel.
כלל 9: הגרביים שלך חייבות להיות גרביים שחורות בגובה ברך
כלל זה רלוונטי מכיוון שעם חליפות טוקסידו אנחנו מחפשים אחידות אסתטית. הפרעות מתחת לפסי הרגל במכנס, השוקיים וכיוצא באלו מאיימים להרוס את המראה והאפקט האסתטי כולו.
כאשר לובשים חליפת טוקסידו, יש לשמור על המראה האחיד ושלא תיראנה רגליים חשופות שיפגעו במראה בכללותו. מה גם שגרביים איכותיות הכרחיות כדי למנוע כאבי רגליים ואפילו פציעות בנעילת נעלי ערב רשמיות.
כלל 10: הנעליים שלך חייבות להבריק
זהו כלל רציני ביותר, מהותי לכל עניין לבישת הטוקסידו. אין צורך להגדיר סוג אחד ויחיד של נעליים לנעול יחד עם חליפת טוקסידו, אך כן נגדיר כי צריך נעליים שחורות פשוטות ואלגנטיות ועם ברק גבוה כדי להשיג את האפקט הנכון והאסתטי ביותר.
הנעליים צריכות להיות כמובן נעלי ערב אלגנטיות ולא סניקרס שחורות או רעיונות כפירה כאלו ואחרים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות