קנס של 650 אלף שקל לחברת MHR1 - הטעתה את הרשות לניירות ערך

הקנס לחברה העוסקת בהשקעות נדל"ן בגרמניה אושר בהסדר אכיפה מנהלי לאחר שמנהליה הודו ב-3 עבירות שונות. מכרו ניירות ערך ללא תשקיף והבטיחו למשקיעים תשואה של 10% עבור השקעות של מינימום 250,000 שקלים
|
פסיקת בית משפט, צילום: Istock
הרשות לניירות ערך השיתה קנס בסך 650,000 שקלים על קבוצת השקעות הנדל"ן MHR1, לאחר שמנהליה הודו במסגרת הסדר טיעון בשלוש הפרות של הצעה ומכירה לציבור של ניירות ערך שלא על פי תשקיף והפרה של הטעיית הרשות.
על החברה עצמה הושת קנס בסך 350,000 שקלים, כשעל שני הבעלים והמנכ"לים המשותפים, צח יצחק חרמון ויגיל מנוביץ' הושת קנס בשך 150,000 שקלים כל אחד.
חוק ניירות ערך אוסר על הצעת ניירות ערך לציבור (למעלה מ-35 משקיעים) ללא פרסום תשקיף, אשר אושר על ידי רשות ניירות ערך. יתר על כן, אסורה גם מכירה של ניירות ערך לקבוצה של למעלה מ-35 משקיעים, ללא תשקיף שאושר על ידי רשות ניירות ערך.
לפי הסדר הטיעון, החברה הציעה ניירות ערך באמצעות פרסומות באינטרנט, באתר החברה ובאתרים נוספים, וכן בעיתונות הכלכלית בארץ. הפרסומים כללו אמירה לפיה התשואה הצפויה היא בשיעור של 10% וכן תיאור מיקום הנכס ופרטים נוספים. בנוסף, בשתיים מן השותפויות גם מכרו המשיבים ניירות ערך ליותר במשך למעלה משנה. כמו כן חרמון ומנוביץ' הודו שערכו שיחות טלפון אישיות למשקיעים והבטיחו את התשואה בתמורה להשקעות של מינימום 250,000 שקלים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות