קבוצת דלק: איתקה תרכוש נכסים של שברון תמורת 2 מיליארד דולר

החברה הבת תרכוש עשרה נכסי גז ונפט מפיקים במרכז הים הצפוני. העסקה צפויה להגדיל את כושר ההפקה החזוי של איתקה בים הצפוני בכ-300%
|
אסי ברטפלד, צילום: יונתן בלום
חברת דלק קבוצה +0.91% דלק קבוצה 49,900 +0.91% דלק קבוצה בסיס:49,450 פתיחה:50,940 גבוה:51,930 נמוך:49,700 תמורה:33,245,526 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה היום (ה') כי בהתאם לאסטרטגיה של הקבוצה, להתמקד בתחום האנרגיה, חברת איתקה שבבעלותה, הפועלת בים הצפוני, זכתה במכרז בינלאומי, שפרסמה חברת האנרגיה שברון בריטניה, ושבמסגרתו תרכוש איתקה את מלוא הזכויות בחברת התפעול של שברון בים הצפוני (Chevron North Sea Limited) תמורת כ-2 מיליארד דולר.
בבעלותה של שברון בים הצפוני עשרה נכסי גז ונפט מפיקים במרכז הים הצפוני (אזור הפעילות של איתקה), בעלי כושר הפקה יומי של מעל ל-60 אלף חביות ליום, ורזרבות מוכחות להפקה (P2) של 131 מיליון חביות שווה ערך נפט, ופוטנציאל רזרבות נוסף (2C) של 45 מיליון חביות.
על פי הדיווח, השלמת העסקה צפויה להגדיל את יכולת ההפקה היומית הנוכחית של איתקה בכ-300%, מהיקף של כ-20 אלף חביות ליום, להיקף הפקה של כ-80 אלף חביות ליום וכן להגדיל בכ-150% את כמות הרזרבות המוכחות של החברה לכ-225 מיליון חביות שווה ערך נפט. איתקה צפויה לשמש כמפעיל (Operator) בארבעה נכסים מתוך עשרת הנכסים הנרכשים.
העסקה תבוצע בתמורה לסכום של כ-2 מיליארד דולר, אשר בניכוי התזרים המצטבר מיום 1 בינואר 2019 ועד למועד הסגירה (חודש ספטמבר 2019), צפוי להתעדכן ולרדת לכ-1.65 מיליארד דולר.
מבנה המימון הצפוי של איתקה לעסקה יורכב בעיקרו ממסגרות אשראי מבוססות עתודות (RBL) מקונסורציום של בנקים בינלאומיים בתנאי נון ריקורס לאיתקה ולחברה, הלוואת גישור בנקאית והון עצמי (לרבות הלוואות נחותות שיועמדו בידי החברה). איתקה החלה לבצע עסקאות גדור למחיר הנפט לפי מחיר של 65 דולר לחבית נפט, וזאת כדי להבטיח את ההכנסות הצפויות מהמאגרים, בהתאם למחירי הנפט נכון למועד ביצוע העסקה.
המאגרים הנרכשים במסגרת העסקה צפויים לייצר לאיתקה EBIDTA (מוערכת) של כ-3 מיליארד דולר בשלוש השנים הקרובות ותזרים משמעותי של מאות מיליוני דולרים (על בסיס הנתונים התפעוליים הקיימים נכון להיום). מאחר ולאיתקה קיים נכס מס משמעותי בהיקף של כ-2.2 מיליארד דולר, שאותו היא תנצל כנגד התזרים החזק מהמאגרים, היא צפויה להנות מתזרים פנוי משמעותי, בהיקף של מאות מיליוני דולרים בשנה, שיאפשר לה במהלך השנים הקרובות פירעון מואץ של מסגרות המימון שיילקחו לטובת ביצוע העסקה, כמו גם חלוקת דיבידנד לבעלי מניותיה.
בדרך להנפקת איתקה בבורסה הראשית של לונדון: לאחר השלמת העסקה, ולאור העלייה המשמעותית בהיקף ההפקה היומי, קבוצת דלק מציינת כי בכוונתה לקדם הנפקה של איתקה בבורסה הראשית של לונדון.
אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק: ״אני גאה ושמח על הבשורה שהבאנו היום לשוק ההון. מדובר בעסקה היסטורית חשובה עבור קבוצת דלק, שצפויה להפוך מחברת אנרגיה מקומית, לחברה אנרגיה בינלאומית עם היקף פעילות משמעותי בשווקים הבינלאומיים. במשך תקופה ארוכה בחנו הזדמנויות שונות בשוק הבינלאומי במטרה לבצע מהלך רכישה אסטרטגי מסוג זה. הבחירה של שברון בחברת איתקה ובקבוצת דלק, על פני מתמודדות בינלאומיות אחרות, מהווה הבעת אמון של השוק הבינלאומי ביכולות הביצועיות והפיננסיות של החברות. העסקה תגדיל משמעותית את כושר הייצור וההפקה של הקבוצה, תייצר לאיתקה תזרים משמעותי בהיקף של מאות מיליוני דולרים בשנה, ותעמיד את קבוצת דלק בשורה אחת עם השחקנים המובילים בשוק האנרגיה הבינלאומי (Independent player) עם כושר הפקה כולל, ברמת קבוצת דלק, של מעל ל- 160,000 חביות ביום (בים הצפוני, ובים התיכון)."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות