קבוצת אלקטרה: סך ההכנסות טיפסו ב-16% ל-1.4 מיליארד שקל

|
איתמר דויטשר, צילום: יח"צ

קבוצת אלקטרה -1.76% אלקטרה 178,300 -1.76% אלקטרה בסיס:181,500 פתיחה:174,500 גבוה:178,500 נמוך:171,000 תמורה:2,801,576 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , בניהולו של איתמר דויטשר, דיווחה הבוקר (א') את תוצאותייה העסקיות לרבעון הראשון של השנה כאשר רשמה בשורה העליונה שיפור של כ-16% אך עם זאת הציגה במקביל ירידה חדה ברווח הנקי, כאשר לטענתם הסיבה לכך נובעת בשל הכנסה חד פעמית של מכירת קרקע ברבעון המקביל אשתקד.

בתוך כך, בשורה העליונה הסתכמו סך ההכנסות של הקבוצה בכ-1.4 מיליארד שקל, המשקף גידול של כ-16% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2016 (1.2 מיליארד שקל). עם זאת, הרווח התפעולי ירד ברבעון והסתכם בכ-59 מיליון שקל, זאת בהשוואה לכ-69.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בשורה התחתונה, הקבוצה סיימה את הרבעון הראשון עם רווח נקי של כ-35.4 מיליון שקל (מתוכם כ-32 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות), לעומת כ-43.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד (מתוכם כ-41.6 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות). את הירידה החדה ברווח הסבירו בחברה בכך ש"ברבעון המקביל אשתקד נכלל גם רווח בעל אופי חד פעמי בסך של כ-18.5 מיליון שקל ממכירת קרקע היסטורית בראשל"צ. בנטרול הכנסה חד פעמית זו היה הרווח הנקי ברבעון אשתקד מסתכם בכ-25.3 מיליון שקל – והרווח ברבעון הראשון 2017 היה משקף עלייה של כ-40%".

צבר העבודות של אלקטרה נכון לסוף הרבעון הראשון של 2017, גדל לכ-10.4 מיליארד שקל, לעומת צבר בסך של  כ-9.8 מיליארד שקל בסוף שנת 2016. 

חלוקה למגזרים:

במגזר שירות ואחזקה נרשמה עליה של כ-18% בהכנסות הרבעון הראשון לכ-405 מיליון שקל, בהשוואה לכ-344 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בהכנסות של מגזר זה נובע בעיקר מאיחוד לראשונה של 'אלקטרה טכנולוגיות חכמות', אשר רכשה את חברת 'מגאסון', וכן מגידול במרבית הפעילויות של הקבוצה במגזר זה. הרווח התפעולי במגזר גדל ברבעון בכ-27% לכ-38 מיליון שקל, בהשוואה לכ-30 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.
 
במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל צמחו ההכנסות בכ-10% לכ-947 מיליון שקל, בהשוואה לכ-862 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בהכנסות במגזר זה נבע מגידול במרבית פעילויות הקבוצה במגזר זה, ובעיקר מגידול בהיקפי הפעילות של אלקטרה תשתיות ואלקטרה בניה. הרווח התפעולי במגזר הסתכם ברבעון בכ-27 מיליון שקל, בהשוואה לכ-28 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.
 
במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל, רשמה הקבוצה ברבעון הראשון עליה של כ-241% בהכנסות לכ-61 מיליון שקל, בהשוואה לכ-25 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע בעיקר מפעילות אלקטרה פולין שלא נכללה ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי במגזר זה עלה ברבעון לכ-4 מיליון שקל, בהשוואה לכ-2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.
 
במגזר פיתוח והקמה של נדל"ן יזום עלו ההכנסות ברבעון הראשון לכ-17 מיליון שקל, בהשוואה לכ-7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול בהכנסות נבע מהכרה בהכנסה לראשונה בפרויקט אכזיב בהתאם לקצב ההתקדמות. הרווח תפעולי במגזר זה הסתכם ברבעון בכ-5 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של כ-21 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הקיטון ברווח נבע מהכרה, כאמור, ברווח שנכלל אשתקד בסך של כ-18.5 מיליון שקל ממכירת זכויות החברה במקרקעין בראשל"צ.

במגזר הזכיינות רשמה החברה ברבעון הראשון לשנת 2017 מחזור הכנסות של כ-3 מיליון שקל, המתייחס בעיקר לפעילות זכיינות בתחום מכוני טיהור שפכים, בדומה למחזור ההכנסות אשתקד. ההפסד התפעולי ברבעון הראשון הסתכם בכ-3 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של כ-1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד

בתוך כך, איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ התייחס לתוצאות הקבוצה כשאמר "קבוצת אלקטרה פתחה את השנה עם המשך מגמת הצמיחה בפעילותה. ברבעון הראשון של שנת 2017 המשכנו להגדיל את צבר העבודות, שחצה את רף 10 מיליארד השקלים. הצמיחה בכל מגזרי הפעילות של קבוצת אלקטרה נובעת מהמשך חיזוק מיצובה המוביל של החברה בשווקים בהם היא פועלת, מהרחבת פעילותנו בחו"ל, וכן מהטמעתן המוצלחת של הפעילויות שרכשנו בשנה האחרונה, ובראשן פעילות הטכנולוגיה המתקדמת של חברת מגאסון. בנוסף, המשכנו להעמיק את פעילותנו בשוק המגורים בו אלקטרה הופכת לשחקנית מרכזית, באופן התואם את האסטרטגיה העסקית הכוללת שלה".

קבוצת אלקטרה בע"מ נחשבת לאחת הקבוצות הקבלניות הגדולות בישראל ככזו הפועלת כיום, באמצעות החברות הבנות שבבעלותה, בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות ואחזקה; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום, ומגזר הזכיינות. 

מניית אלקטרה רשמה מאז תחילת השנה הנוכחית תשואה חיובית דו ספרתית של 28%, זאת לאחר שאת השנה החולפת חתמה המניה בעלייה של כ-35%.
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות