נגד הזרם - זו המניה בת"א שמקבלת היום המלצה קניה אגרסיבית מצד גוף מקומי - עם אפסייד עצום

אחרי שקלעו עם אל על בתבור ממליצים על אחת מחברות הנדל"ן הוותיקות בישראל
|
(8)
סימנו מטרה
אחרי שקלעו בול עם ההמלצה למניית אל על עליה המליצו לאורך כל הדרך, כעת בית ההשקעות תבור מסמן את מניית הכשרת הישוב +0.14% הכשרת הישוב 3,465 +0.14% הכשרת הישוב בסיס:3,460 פתיחה:3,439 גבוה:3,500 נמוך:3,439 תמורה:788,724 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מת"א 75 עם 'קניה' ומחיר יעד אגרסיבי של 27.7 שקל למניה - אפסייד של 73% על מחיר השוק. מתחילת השנה הכשרת היישוב טיפסה ביותר מ-5% אך המניה מדשדשת מאמצע אוגוסט האחרון.
הכשרת היישוב הינה אחת מחברות הנדל"ן הוותיקות בישראל ופועלת בתחום ניהול קניונים ומשרדים בישראל, ובתחום היזמות למגורים וניהול מרכזים לוגיסטיים בפולין.  בבית ההשקעות צופים "הצפת ערך משמעותית" למניה.
האג"ח של החברה נסחר בתשואות גבוהות יחסית במשך שנים, ובתבור מעריכים כי הדבר נובע מהפסדים הקשורים לשוק הפרסום והתקשורת, הפסדים מתחום האנרגיה ומחוסר מיקוד בתחום הליבה תוך שקיפות נמוכה. כעת בתבור צופים כי המיקוד בנדל"ן יציף ערך לבעלי המניות. בתבור כותבים כי יש סבירות גבוהה כי החברה תממש חלק מהנכסים או תכניס שותפים במהלך השנה שנתיים הקרובות. הערכה של תבור נגזרת מממיצוע שווי הנכסים בספרים והשווי הכלכלי שערכו. "החברה נסחרת במכפיל הון של 0.62 בלבד, שווי נמוך זה מהווה נקודת כניסה מצויינת למשקיע לטווח הארון אשר מאמין ביכולת ההשבחה של החברה", כתבו בהמלצה.
הפוטנציאל והצפת הערך שבדרך:
לראשונה מזה תקופה ארוכה רושמת החברה נתון FFO חיובי, על פי הערכות 'תבור' נראה כי בטווח השנתיים קדימה אף יתחזק נתון זה בשל משיכת מזומנים מפרויקטים שהבשילו. בנוסף, החברה ממשיכה לממש נכסים אשר אינם בליבת הפעילות במחירים גבוהים משויים בספרים ובעצם תומכת בהמשך הצפת ערך מצד אחד ומצד שני מקטינה מינוף. מהלכים אלו חיוניים עבור העלאת דירוג החוב של החברה מקבוצת ה BBB לקבוצת ה A, עליית דירוג זו, במידה ותתרחש הינה בעלת פוטנציאל להכנסת משקיעים גדולים חדשים ותשפיע לטובה על ביצועי המניה. 
הפוטנציאל לטווח הארוך
לחברה נכסים רבים בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי הן ברמת קרקעות הרשומות במחירים היסטוריים והן בנכסי נדל"ן במיקומי Prime Location המיועדים להריסה ובנייה מחדש יחד עם הגדלת זכויות משמעותית, במיוחד באזור תל אביב. נכסים אלו מתומחרים על בסיס השימוש הנוכחי וללא התייחסות לזכויות ולהשבחה הצפויה, במודל הכלכלי העריכה 'תבור' בשלב זה את הפוטנציאל כשווי אופציה בלבד, בשלב זה תוספת הערך היזמית הינה שמרנית מאוד בשל הסטטוס הקיים אך במידה והחברה תצליח לממש את הפוטנציאל תוספת הערך מעל השווי בספרים (משלושה נכסים בלבד) קרובה לחצי מיליארד שקל.
מניית הכשרת היישוב בשנה האחרונה:

מצבה הפיננסי של החברה
חברה הון עצמי המיוחס לבעלי מניות של 722 מיליון שקל אשר מהווה 32.7% מסך המאזן, יחס החוב ל-CAP (מאוחד) עומד על כ-67.1% - סביר לענף ובמגמת שיפור, ויחס LTV  של 63% על בסיס סולו מורחב. תזרים החברה ממשיך להשתפר הן בשל פעילות הנכסים המניבים והן בשל הבשלת פעילות ייזום פרויקטים למגורים בפולין בנוסף לירידה צפויה בהוצאות המטה בשל שינוי חוזה עם נושאי משרה בכירים. עוד נציין כי שיעור הריבית האפקטיבית על חוב החברה במגמת ירידה, ועל כן צפוי שיפור נוסף ב-FFO. 
ניהול ואחזקת נכסים מניבים בישראל
קניון שבעת הכוכבים ממשיך להוות את הנכס המרכזי של הקבוצה כאשר הוא מהווה 60% משווי הפעילות בישראל. להערכת 'תבור', חלק ניכר מהנכסים הינם בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי אשר אינו מתומחר לא בשווי הנכסים ובטח לא בשווי המניה. 
ניהול ואחזקת נכסים מניבים בחו"ל
הקבוצה פועלת בפולין באמצעות שליטה בחברת MLP ,38.3% המתמחה בניהול וייזום (Tailor Made) מרכזים לוגיסטיים ומבנים לתעשייה קלה אשר נסחרת בבורסה המרכזית בוורשה בשווי של  650 מיליון שקל. לראשונה, לקראת סוף 2015 מימשה MLP נכסים, וזאת לאחר סיום הקמתם, אכלוסם השבחתם בשווי של 90 מיליון אירו עם תזרים צפוי של 150 מיליון שקל. להערכת 'תבור', מהלך זה מגדיל את סיכויי MLP לחלק דיבידנד לראשונה ולהעלותו הביתה. לחברה זכויות בנייה של מעל ל-1 מיליון מ"ר במיקומים אסטרטגיים אשר ללא ספק מגדילים את הפוטנציאל הכלכלי, כמו כן, למרות שמחירי השכירות עדיין יציבים מזה זמן רב, 'תבור' סבורים כי ענף הלוגיסטיקה צומח בכל העולם המערבי כך שעלייה במחירי השכירות בענף יגיעו גם לפולין בשנים הבאות - נתונים אלו תומכים בהשבחת ובפוטנציאל הקיים לטווח הבינוני - ארוך. 
הייזום למגורים
החברה מתמקדת בייזום בעיקר במדינות מרכז ומזרח אירופה כאשר הפעילות בפולין ממשיכה להיות יציבה וחזקה. החברה מוכרת בשנה כ-150 יח"ד בממוצע במחזור הכנסות ממוצע של כ- 80 מיליון ש"ח. החברה נמצאת בשלבים מתקדמים של מכירת דירות בעיר וצפויה לרשום רווח גולמי של כ- 129 מיליון ₪ ותזרים חופשי נטו של 209 מיליון ₪  במהלך 8 השנים הבאות. פעילות המגורים מוחזקת במלואה ע"י החברה ולכן כל העודפים זמינים לשימוש החברה. 
מלונאות
החברה פועלת בתחום המלונאות דרך שליטה בהכשרה מלונות (83.4%). החברה מנהלת 11 בתי מלון בישראל בהיקף של 2,078 חדרים כאשר 3 בתי מלון בבעלותה המלאה, מלון בבעלות חלקית והשאר מושכרים להכשרה מלונות כחברה מנהלת. לחברה EBITDA ממוצעת של 20-35 מיליון שקל אך ב-12 חודשים האחרונים הסתכם ה- EBITDA ב-11 מיליון שקל בעיקר בשל המצב הביטחוני ומכירת חלק ממלון נפטון אילת.
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  תבור הצטיידו במניה לפני הכתבה
  אורן 17/02/2016 05:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם זה קשור לנמרודי אף אחד לא יראה כסף שם חוץ מזה אל על עלתה בגלל מחירי הדלק
  סגור
 • 6.
  תתיעצו עם איתן אלדר
  ירון 08/02/2016 20:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שכחתם בהערכת השווי שסוג המניות בבורסה שונה מהסוג של נמרודי. אם את איתן הצליחו להשחיל ובגדול - מי אנחנו שנקנה מניות הכשרת הישוב.
  סגור
 • 5.
  אל על
  הלורד השקעות 08/02/2016 20:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למה כתוב שהם קלעו בול הם ממש ממש רחוקים ממחיר היעד שהם נתנו לאל על
  סגור
 • 4.
  חברת תבור היא חברת ייעוץ, לא בית השקעות (ל"ת)
  תבור 08/02/2016 16:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  וזו בידיוק הסיבה שנץ מלונות חייבת לפרוץ קדימה
  יהשע המלונאי 08/02/2016 14:46
  הגב לתגובה זו
  1 1
  נץ מלונות נסחרת במחיר מגוחך ובמסחר דליל... ברור לכל שהמניה רדומה אך תפרוץ ותטוס עשרות אחוזים
  סגור
 • 2.
  תקנו חחחח אני אוכל קצת נייר בכלא
  נימרודי 08/02/2016 14:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ואחלום על מאגר גז ואתם תפסידו 300 מליון דולר על קידוח שיגלו בו מים.נו טוב העיקר יש לי כסף לקנות פאות וסיגרים זה העיקר חחח
  סגור
 • חחחחח צחקתי (ל"ת)
  מוקי 08/02/2016 16:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  קניתי כמות קטנה (ל"ת)
  עמית 08/02/2016 13:17
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות