אלביט מערכות זכתה בחוזה המשך בסך 30 מ' ד' ממשרד הביטחון

במסגרת החוזה לשילוב מטוסי קרב מסוג F 15 במרכז האימון המשימתי של חיל האוויר הישראלי ניתן יהיה החליף חלק מגיחות האימון במאמני הטיסה
 | 
תאמן גם טייסי F 15
אלביט מערכות -1.7% אלביט מערכות 55,410 -1.7% אלביט מערכות בסיס:56,370 פתיחה:56,200 גבוה:56,340 נמוך:55,350 תמורה:17,580,461 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה היום (ד') כי זכתה בהזמנת המשך ממשרד הביטחון בהיקף של כ-30 מליון דולר לשילוב מטוסי קרב מסוג F 15 במרכז האימון המשימתי של חיל האוויר הישראלי.

המרכז לאימון משימתי הוקם על ידי אלביט מערכות עבור מערך מטוסי ה- F 16לפני מספר שנים. השילוב של ה-F 15 יאפשר לחיל האוויר לאמן את כל מערך מטוסי הקרב של חיל האוויר הישראלי לבצע אימונים משולבים בטיסה מבצעית ובמבנה ובשילוב עם כוחות נוספים.

את מרכז האימונים הקים משרד הביטחון בשיטת ה-PFI. המרכז לאימון משימתי מהווה פריצת דרך בתחום האימון המבצעי מאחר ומאפשר אימון בתרחישים מבצעיים בזירות האימון השונות ובסביבת האיומים הרלוונטית לכל זירה, יכולת אימון חדשה שלא עמדה עד כה לרשות בחיל האוויר.

מערכת ה"מאמנים המקושרים", המהווה את ליבת מרכז האימון, הינה מערכת ייחודית המאפשרת אימון משולב בין מתאמנים שונים, הן בתוך חיל האוויר והן ברמה הבין זרועית. צוותי האוויר יוכלו להתאמן במבנים של זוגות, רבעיות ושמיניות תחת בקרה מלאה של בקרי טיסה שיטלו חלק מרכזי באימון. המערכת תאפשר קישור למערכות אימון אחרות הנמצאות בשימוש צה"ל כמו מערכות לטייסי מסוקים, למפעילי מל"טים ולכוחות קרקע. כמו כן, תאפשר המערכת אימון משותף על תרחישים מבצעיים, גם כאשר המאמנים השונים נמצאים בריחוק גיאוגרפי האחד מהשני.

איכויות האימון המבצעי שיושגו במרכז לאימון משימתי יאפשרו לחיל האוויר להחליף חלק מגיחות האימון המבוצעות כיום במטוסי הקרב לאימון במאמני הטיסה ובכך לנצל טוב יותר את המשאבים הקיימים.

יורם שמואלי, מנכ"ל משותף בחטיבת כלי טייס באלביט מערכות, אמר: "הוספת מערך מטוסי הקרב F 15 למרכז האימון המשימתי מעידה על שביעות הרצון של משרד הביטחון וחיל האוויר מההתקדמות הרבה שהושגה בהקמת המרכז. המאמנים המקושרים פותחו מתוך הבנה של תורת הלחימה המודרנית המפעילה כוחות רב זרועיים ומחייבת בהתאמה גם אימון של הזרועות השונות. אנו גאים בבחירה של משרד הביטחון ובטוחים כי ניסיוננו העשיר בתחום המאמנים באוויר, ביבשה ובים, ההבנה המערכתית שלנו והניסיון המצטבר בהפעלת פרויקטים בשיטת ה PFI תיתן למשרד הביטחון ולצה"ל פתרון מיטבי בתחום האימון האווירי לטייסי קרב".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה