בעקבות הקפאת הסכם הגג: עיריית הרצליה עוצרת את פרויקט גליל ים

בעירייה נטען כי המדינה נסוגה מהתחייבויותיה בהן בין השאר מכסה משמעותית של דירות לתושבים במחיר למשתכן. "בהיעדר תשתיות לא נוכל לאפשר את המשך הבנייה"

|
(5)
שכונת צמרות גליל ים בהרצליה, צילום: ויופוינט

לאחר הודעה שקיבלה עיריית הרצליה כי המדינה מקפיאה את הסכם הגג עמה, החליטה היום (ד') הוועדה המקומית לתכנון ובנייה על עצירת הבנייה בשכונת גליל ים בעיר. לטענתה, הקפאת התשתיות הלאומיות לא מאפשרת לעירייה לאשר את המשך הבנייה בשכונה. 

עוד נטען מצד העירייה כי הפרת התחייבויות המדינה מולה תמנע את בניית מחלף הרב מכר, את העתקת המכון לטיהור שפכים (המט"ש) וזאת לצד עיכוב פתרונות ניקוז והקמת תשתיות נוספות בשכונה בפרט ובעיר כולה.

בשכונה גם אמורות להיבנות כ-1,800 יחידות דיור במסגרת "מחיר למשתכן", מהן כ-440 דירות מיועדות לבני העיר. בהקשר זה טוענת העירייה כי המדינה לא עומדת במחויבותה למכסה משמעותית של דירות עבור בני העיר, אשר הוסכם עליה במסגרת הסכם הגג.

לאור זאת, ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, הנחה את החברה הכלכלית להקפיא עבודות פיתוח של הכבישים, הדרכים והתשתיות הציבוריות. לדבריו, "כראש העיר עומדות לנגד עיניי, לצד הרצון לבנות יחידות דיור עבור תושבי העיר ועבור הזוגות הצעירים שרוצים להמשיך לגור בה, גם הדאגה לתשתיות ראויות שיתאימו לגודל האוכלוסייה, כמו גם הבטחת איכות החיים הטובה בעיר".

"בשל החלטות המדינה, אשר בפועל מהוות נסיגה מהסכם הגג ופוגעות באופן ישיר בתושבי העיר, הוועדה המקומית החליטה על הקפאת הבנייה בגליל ים. העירייה ממלאת את ההתחייבויות שלה בנושא פיתוח השכונה ונמשיך בכך - אך בהיעדר החלטת המדינה לקדם את התשתיות להן התחייבה, לא ניתן יהיה לגור בשכונה ולכן לא נוכל לאפשר את המשך הבנייה והפיתוח", הוסיף.

רשות מקרקעי ישראל מסרה בתגובה כי "בשל התנהלות עיריית הרצליה, המעכבת את קידום הסכם הגג, ובתוך עיכוב תכניות הבנייה הכלולות בהסכם, אי־עמידה ביעדי השיווק המינימלי הנדרש לצורך קבלת הטבות הסכם גג, לא ניתן יהיה לקדם פרויקטי תשתית מרכזיים כגון מחלף הרב מכר ואחרים. תקציבים עבור תשתיות צמודות עבור יחידות דיור ששווקו אינם מעוכבים על ידי רשות מקרקעי ישראל".

"החלטתה של עיריית הרצליה להקפיא ביצוע תשתיות צמודות עבור שכונת גליל ים מהווה הפרה חמורה של הסכם הגג ואנו מצרים שראש העיר לוקח את תושביו הקיימים והעתידיים כבני ערובה במאבקיו מול האופוזיציה בעיר, ונפעל ככל יכולתנו לחייבו לעמוד בנדרש ממנו".

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מועילות לתושבי העיר, לא פוגעות!!!
  חיים 14/02/2019 10:05
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הכמיהה לבנייה מטורפת היא טרוף בפני עצמו. האמוק ההזוי לעוד פרויקט ועוד פרוייקט כבר הורס את העיר.
  סגור
 • 3.
  כחלון כשלון, הגרלות בלי היתרים ובלי תשתיות. (ל"ת)
  יש ר א לי 14/02/2019 00:37
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • 2.
  כחלון היצלת. אותנו ממחירי בועה בשוק החופשי
  סידרה ב 13/02/2019 23:05
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מחיר למשתכן בהרצליה , 900 אלף פחות ממחיר שוק , ראשל"צ 800 אלף הנחה, רעננה 800 אלף הנחה, ר"ג נתניה הנחה 600 אלף , צפון ופרפרייה הנחה 400 אלף שקל , בגלל זה השוק החופשי בקיפאון וירידת מחירים .
  סגור
 • 1.
  אסור להצביע לכחלון רמאי שקרן
  כולנו רמאים 13/02/2019 19:23
  הגב לתגובה זו
  2 2
  כל כולו זה גנבה של החילונים לטובת החרדים. אין לו משפט אחד נכון.מצטער שהצבעתי בשבילו
  סגור
 • בינתיים אתה משלם חצי מיליון שקל יותר מהשכן שלך שזכה
  מוקי 13/02/2019 21:51
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בהגרלה. זה בדיוק המשכנתא שלך, לא?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות