רגיעה בשוק המטבע חוץ: גיוס החוב של ספרד מזניק את האירו מול הדולר

היום גייסה ספרד 3.5 מיליארד אירו באיגרות חוב ממשלתיות כאשר ברקע שמועות אודות מצבה הרעוע של המדינה. הגיוס הצליח, והאירו חזר לטפס מול הדולר
|
רגיעה בשוק המטבע חוץ: גיוס החוב של ספרד מזניק את האירו מול הדולר

האירו חזר לזנק היום בעקבות הצלחת גיוס האג"ח של ממשלת ספרד בהיקף של 3.5 מיליארד אירו. בשעה זו נסחר האירו בעליה של 0.6% מול הדולר ברמה של 1.238 דולר לאירו לאחר שמוקדם יותר הבוקר נסחר ברמה של 1.228 דולר לאירו.

אתמול פורסמו דיווחים בעיתונות הספרדית על פיהם קרן המטבע והאיחוד האירופי מגבשים חבילת סיוע לספרד בהיקף של 200-250 מיליארד אירו. הדיווחים הוכחשו על ידי האיחוד האירופי, אך העלו מחדש את רף החששות בקרב הסוחרים מהידרדרות נוספת במצבה של היבשת.

אחד מהמבחנים שאיתם התמודדה איתם ספרד היום הוא כוונתה . לגייס אג"ח ממשלתי בהיקף של 3.5 מיליארד אירו . העיתוי של הגיוס בא בתזמון לא טוב עבור ספרד, אולם הגיוס עבר בהצלחה והאירו חזר לטפס. סוחרים העריכו לפני הגיוס כי אם הוא ייכשל, המטבע האירופי עלול להידרדר לרמה של 1.215 דולר לאירו.

ובזירה המקומית, האירו התחזק בדומה למגמה בעולם והוסיף 0.8% לערכו. שערו היציג נקבע על 4.7244 שקלים. הדולר ירד בשיעור של 0.03% ושערו היציג נקבע על 3.818 שקלים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות