הדולר היציג ירד ב-0.28%: בעולם נחלש הדולר מול האירו והיין היפני

הדולר היציג נקבע ברמה של 3.796 שקלים ואילו והאירו מתחזק ב-0.4% לרמה של 5.436 שקלים
|
הדולר היציג ירד ב-0.28%: בעולם נחלש הדולר מול האירו והיין היפני

הדולר נסחר בירידה קלה מול השקל, במסחר המקומי במטבעות, על רקע מסחר חיובי בבורסות מסביב לעולם ולקראת הודעת הריבית בגוש האירו בעוד פחות משעה. קבע לפני זמן קצר את השער היציג בירידה של 0.28% לרמה של 3.796 שקלים ואילו האירו התחזק ב-0.29% לרמה של 5.429 שקלים.

בעולם מתחזק הדולר ב-0.23% לרמה של 92.42 יינים לדולר לאירו ונחלש ב-0.26% לרמה של 1.43 דולרים לאירו.

בזירת המאקרו דווח היום כי שיעור הריבית באירופה ישאר ללא שינוי, ברמה של 1%, בשבועות הקרובים. נציין כי כלכלנים צופים שהריבית בגוש האירו תישאר ברמה נמוכה של 1% לפחות עד אמצע 2010.

העובדה שהממשל האמריקני יאלץ להפסיק את הזרמת כספי התמרוץ לכלכלה האמריקנית עלול להביא למיתון בצורת W, כך העריך אמש מייסד ומנהל קרן פימקו ביל גרוס בראיון ל-CNBC. לדבריו, במצב שכזה יעלו הזדמנויות השקעה בחוב הממשלתי לטווח הבינוני והארוך.

בעוד שהסיכוי לזינוק באינפלציה פוחת בעקבות חולשתה של הכלכלה האמריקנית, ניירות לטווח זמן של 10 ו-30 שנה עשויים להקנות אפשרויות השקעה סולידיות, אמר גרוס בראיון. "בהתחשב בכך שהיה לנו תמרוץ בהיקף של כטריליון דולר.. הממשלה חייבת להמשיך ולהזרים כספים במטרה לשמור על הכלכלה", אמר. "בהתחשב בכך שזה מהלך מוגבל בזמן והם יפסיקו את הזרמתו של חלק מכספי התמרוץ, מיתון בעל תחתית כפולה הינו אפשרות מציאותית", הוסיף.

האפשרות לתחתית נוספת יחד עם הציפיות להמשכה של הדיפלציה יביאו לכך שאגרות חוב ל-30 שנה עם של 4.13% עד 4.15% יהפכו לאטרקטיביות, כך לפי גרוס. לדבריו, קצב הצמיחה האיטי הצפוי של הכלכלה האמריקנית תומך בכדאיות ההשקעה בניירות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות