מניית הענק הישראלית שנכנסה לתיקון - הזדמנות קניה?

 | 
(1)
אמדוקס היא החברה הרביעית בגודלה בישראל, לפי שווי שוק של 9.2 מיליארד דולר, אחרי פריגו (11 מיליארד דולר), ולפני בנק לאומי (9 מיליארד דולר). זוהי חברת הטכנולוגיה הישראלית השנייה בגודלה, אחרי צ'ק פוינט (17.6 מיליארד דולר). היא אחת המניות הישראליות המניבות ביותר במהלך 2017 ובשנים האחרונות, לכן משקיעים, פרטיים ומוסדיים - צריכים לשים לב לחברה זו.
כמו במקרה של חברות טכנולוגיה ישראליות מובילות רבות, אמדוקס +1.11% אמדוקס 64.91 +1.11% אמדוקס סגירה:0 פתיחה:64.71 גבוה:65.33 נמוך:64.3 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: נסחרת רק בנאסד"ק, כך שהיא לא כלולה בת"א -35 או ת"א-125, ולכן רבים מהמשקיעים הישראלים נחשפים בחסר לאמדוקס (כמו גם לצ'ק פוינט, ויקס וכן מספר רב של חברות ישראליות נוספות הרשומות למסחר בחו"ל) ראה תרשים להלן, המשווה את ביצועי מניית אמדוקס לביצועי מדד ת"א 125 ות"א - BIGITech:

מהי פעילותה של אמדוקס?
אמדוקס מספקת תוכנה ושירותים לחברות בתחום שירותי טלקומוניקציה ואינטרנט, חברות הבידור והמדיה כדי לאפשר חוויית לקוח משולבת במכשירים מסורתיים ובכבלים, כמו גם בטלפונים חכמים, בטאבלטים ובמכשירי IoT ודיגיטליים. תוכנה ושירותים אלה הם לעתים קרובות הליבה של מערכות התמיכה העסקית של לקוחות אמדוקס, מערכות תמיכה תפעוליות ויכולות ניתוח של נתונים ברשת או BIG DATA.
אמדוקס פועלת בנקודת מפגש שאליה פונות מגמות רבות בתעשיות התקשורת, מדיה ובידור. החברה הציגה יכולת מתמידה להיות לפני העקומה, תוך פיתוח פתרונות עבור מה שלקוחותיה יצטרכו בעתיד. אמדוקס היא למעשה החברה היחידה מסוגה בעלת ניסיון בביצוע פרויקטים בקנה מידה גדול אותם יידרשו ספקי שירותים לבצע בעתיד. היכולות שלה הן חיוניות עבור מגוון רחב של חברות התקשורת הגדולות בעולם וחברות מדיה.
אמדוקס היא שחקנית קריטית ב"מאחורי הקלעים" של המגמות הטכנולוגיות העיקריות של דיגיטציה ארגונית ושל everything over the internet, כולל: תקשורת ובידור על גבי מכשירי קצה שונים ורשתות. אמדוקס היא ספקית מובילה של פתרונות רשת וירטואליים עבור מפעילי רשתות.
אמדוקס משרתת רבות מחברות הטלקום הגדולות בעולם, כולל AT & T, Bell Canada, דויטשה טלקום, ספרינט, טלפוניקה, סינגפור טלקום, וודאפון, מפעילי כבלים ולוויין ומפעילי רשתות וירטואליות ניידות.
מדוע זה חשוב, ומדוע אמדוקס היא שותפה טכנולוגית חיונית עבור כל כך הרבה חברות?
תעשיות התקשורת והבידור הן תחרותיות ביותר. איכות גרועה באופן עקבי של חווית המשתמש על ידי לקוחות עלולה לגרום לתוצאות הרסניות עבור חברות הפועלות בתעשייה בוגרת כמו שירותי תקשורת או בתעשיה בצמיחה כמו over-the-top- entertainment. חברות הטלקום המסורתיות ויצרני המכשירים מתחילים להתחרות בתעשיות המדיה והבידור בחיפוש אחר דרכים חדשות לגידול בהכנסות.
רשתות חברתיות וחברות  "all-over-the-Internet" כמו סקייפ ו- WhatsApp מתחרות בשירותי תקשורת קוליים מסורתיים. חברות הטלקום המסורתיות נעות לעבר חבילות שירותים וטלוויזיה בתשלום, ויש גל מיזוגים ורכישות בקנה מידה גדול בתעשיית הטלקומוניקציה, המבוסס על הצורך של ספקי תקשורת להציע גישה אינטרנטית בכל מקום, וכן מגוון רחב יותר של שירותים, כולל מדיה מקורית ותוכן בידורי.
התרבות הטלפונים החכמים, האפליקציות, וההתקנים המחוברים האחרים הקשורים ל-IoT, מקדמת צמיחה עצומה בשימוש בנתונים, ביקוש על קיבולת הרשת וצורך לספק שירותים דיגיטליים חדשים. אמנם קל למדוד ולתקן את איכות השירות של הרשת, אך קשה לחברות למדוד ולתקן את איכות חווית המשתמש של הלקוח. אמדוקס מתמקדת בסיוע לחברות לנהל את איכות חווית המשתמש של לקוחותיהן, כדי שיוכלו להישאר רלוונטיים, תחרותיים ולמקסם את ההכנסות.
הביצועים והפוטנציאל של אמדוקס:
הנתונים הבסיסיים של אמדוקס חזקים. הרווח הנקי של 12 החודשים הגיע לשיא של 3.8 מיליארד דולר לתקופה של 12 החודשים שהסתיימו ב -30 ביוני 2017. ההכנסה השנתית גדלה מדי שנה לפחות בשבע השנים האחרונות בקצב צמיחה שנתי מצטבר (CAGR) של כ -3.5%. תזרים מזומנים מפעילות שוטפת היה עקבי יחסית, בממוצע של מעל 600 מיליון דולר בשבע השנים האחרונות וברמת מחיר המניה הנוכחי, תשואת החברה על בסיס תזרים המזומנים החופשי מפעילות שוטפת עומדת על כ- 6.5% לעומת כ - 4.3% לחברות במדד  S & P 500 ו -5.2% עבור החברות במדד MSCI Developed Market ex-US universe.
בהתחשב בכך שלאמדוקס אין חוב לטווח ארוך, תזרים המזומנים החופשי להון, למעט הוצאות לרכישות שאינן נחשבות להוצאות השקעה חוזרות, היה גם הוא עקבי והסתכם ב -462 מיליון דולר ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני 2017.
גורם מרכזי לתמיכה במניות אמדוקס הוא צוות הניהול של החברה שהינו "ידידותי לבעלי המניות", אשר החל לשלם דיבידנדים קבועים בשנת 2013, וביצע רכישה חוזרת של מניות החברה מדי שנה מאז 2010. הנתונים משנת 2014 מסוכמים בטבלה שלהלן:

בשיחת הועידה שלאחר פרסום הדוחות, מוקדם יותר החודש, הודיעה הנהלת אמדוקס למשקיעים כי עליהם לצפות כי רוב תזרים המזומנים החופשי של החברה יוחזר לבעלי המניות תוך שמירה על יכולת לבצע מיזוגים ורכישות אסטרטגיים.
 
הסיבות לתיקון במניות אמדוקס לאחר דיווח התוצאות הכספיות בתחילת אוגוסט
1. מעבר רב שנים בתעשיית הלקוחות לעבר מודל של שירות משולב מלא של שירותי תקשורת ואינטרנט. יש שחקנים שמתרחבים בצורה אופקית מבחינה אירגונית (חשבו על Netflix שהתחילה כפלטפורמה להעברת תוכן והורחבה לתוכן מקורי, או אפל שהיא חברת מכשירים שהודיעה לאחרונה על פיתוח תוכן מקורי). רבים מתפשטים באמצעות מיזוגים ורכישות: חשבו על רכישת Google של YouTube, רכישת AT & T של DirectTV או המיזוג של Charter ו-Time Warner Cable.
א. כאשר לקוחותיה של אמדוקס נכנסים לגל של איחוד, הנהלת החברה מצפה שתהיה בה מעט פחות הון זמין להוצאות על שיפור חוויית הלקוח, במיוחד כאשר ספקי הרשת צריכים לאזן את הצמיחה הגבוהה של הביקוש ברוחב הפס של הרשת ואת העלות הגבוהה של הטעמת רשתות 5G.
ב. אמדוקס, אשר בדרך כלל הינה בעלת יכולת ראייה טובה לתוצאות הכספיות העתידיות, מצפה כעת לכמה רבעונים של "ראייה" פחות טובה עם המשך גל המיזוגים והרכישות.
2. התשואה על המניה ב -68 דולר למניה היתה פחות אטרקטיבית מאשר ב -63 דולר למניה. עם תשואה להון של כמעט 12% ו -25% יחס חלוקת דיבידנד, שיעור הצמיחה בר קיימא של החברה הוא 9% למרות שהמסחר במניה הוא לפי 18 פעמים ההכנסות הפיסקליות הצפויות של 2018, מה שמציין שהמניה עשויה להיתפס על ידי חלק כ- overvalued על פי הוצאות הפיננסיות הצפויות ב-2018. זאת, בצירוף האפשרות שהרבעונים הבאים יראו תנודתיות גבוהה יותר בהכנסות וברווחים, לקחו חלק מן המשיכה הבסיסית לטווח קצר.
נקודות השפעה עיקריות:
אנו, סבורים כי מספר רבעונים של נראות נמוכה יותר וסיכון גבוה יותר לא יפריעו לסיפור של אמדוקס והמשקיעים יראו אותו. ישנן שלוש מגמות עיקריות המשפיעות על תעשיות הלקוחות של אמדוקס, שכולן יניעו עסקים והכנסות לאמדוקס:
1. מעבר אל ספקי שירותים מלאים ומשולבים - בעוד שמדובר בנראות נמוכה יותר בטווח הקצר, בסופו של דבר, ספקיות משולבות בקנה מידה גדול יצטרכו לספק חוויית לקוח מורכבת ומתוחכמת יותר ופלטפורמות עם יכולת מסירה כשאמדוקס הינה החברה היחידה בעלת ניסיון בתחום זה.
2. אוטומציה דיגיטלית של חוויית הלקוח תהיה המפתח בשימור לקוחות לאחר תום עידן המיזוגים והרכישות בקנה מידה גדול. לדוגמה, שירות הלקוחות לא הופרע במהלך ואחרי המיזוג בין Charter וטיים וורנר. כמו כן, אמדוקס רכשה ספקית מובילה של תוכנות חיוב מבוססות מנויים, על מנת להיות ממוקמת טוב יותר בשוק ה- PayTV.
3. וירטואליזציה ברשת
• אמדוקס הינה חברה מייסדת מובילה בפרויקט פלטפורמת אוטומציית הרשת הפתוחה (ONAP). שניים מהלקוחות החשובים ביותר של אמדוקס, AT & T ו- China Mobile, הם המפעילים המובילים בעולם המניעים את השימוש והאימוץ של ONAP.
• ONAP הוא תוצאה של מיזוג של שתי פלטפורמות קוד פתוח OPEN-O ו- ECOMP, שבאחרונה שבהן אמדוקס ו- AT & T היו שותפות הפיתוח.
• ONAP מאפשר למשתמשי קצה למכן, לעצב ולנהל שירותי רשת ופונקציות רשת וירטואליות.
• אמדוקס תציע גרסאות "ממוחשבות" של תוכנה המבוססת על קוד ONAP. במילים אחרות, למרות ש- ONAP היא קוד פתוח, אמדוקס תוכל לפתח גרסה מסחרית של ONAP.
• בעוד לקוחות אמדוקס מתמקדים בשירותי אינטגרציה מלאים ובהשקעה בתשתית 5G, אמדוקס מוכנה לשרת לקוחות אלה במוצרי הווירטואליזציה של פונקציות קריטיות של הרשת, הנדרשים לניצול מלא של רשתות 5G וחווית משתמש דיגיטלית מלאה. AT & T הוא הראשון שאימץ אימוץ מלא של ONAP אבל China Mobil, בל קנדה ו Orange מתחילים לאמץ ONAP גם כן.
מה הכיוון כעת?
בסך הכל, אמדוקס נמצאת ב-סוויט ספוט שאליו מתקדמים ענפי הטלקום והתקשורת / הבידור. החברה הציגה יכולת להמשיך להיות לפני כולם ולפתח פתרונות עבור מה שהלקוחות שלה יצטרכו בעתיד, והיא באמת החברה היחידה מסוגה אשר הינה בעלת ניסיון בביצוע פרויקטים בקנה מידה גדול מהסוג שחברות שמעניקות שירות משולב מלא יצטרכו בעתיד.
לאחר העליה בשווי המניות במחצית הראשונה של שנת 2017, בהתבסס על ביצועים פיננסיים מעולים ותשואה אטרקטיבית, הצביעה הנהלת אמדוקס כי ייתכן ותהיה האטה או תנודתיות בהוצאות ההון של לקוחות במהלך הרבעונים הבאים, מה שעשוי להביא לתיקון במחיר המניה. אבל לנוכח מדיניות הנהלה שהינה בעד בעלי המניות, יכולת עקבית יחסית ליצור צמיחה בהכנסות ותזרים מזומנים חיובי, ומיקומה באחת ממגמות הצמיחה המעגליות הגדולות של זמננו, התחזית ארוכת הטווח של אמדוקס היא חיובית בהחלט.
משקלה של אמדוקס  הינו 6.3% במדד בלוסטאר ה-BlueStar BIGI (נכון לסוף חודש אוגוסט) ו - 11.1% במדד TA-BIGITech.BlueStar Indexs  מכסה יותר מ -150 חברות ישראליות הרשומות למסחר בבורסות בעולם, כולל ת"א, נאסד"ק, NYSE, לונדון, סינגפור ואוסטרליה.
הכותב הוא ג'ושוע קפלן מנהל מחקר ופיננסים - BlueStar Indexes 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זה כתוב בעברית? (ל"ת)
  משקיע ערך 30/08/2017 15:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור