למה בעצם אינטל צריכה את מובילאיי?

פרשן וול סטריט של Bizportal על תחילת המהפכה הטכנולוגית
|
(67)

כיוון שהמדדים נמצאים ברמות שיא וכיוון שהאתרים הפיננסיים מתחרים ביניהם על עיני הקוראים וזקוקים לשם כך לכותרות בומבסטיות וכיוון שכותרות בומבסטיות אכן יגיעו בימים הקרובים, מתרבות האזהרות מתיקון מתקרב ואכן, תיקון מתקרב. זו האמת העובדתית היחידה בכול הכותרות שמבטיחות כך והשאלות הן "מתי" ו"באיזו עצמה"?

תיקונים והיכולת לחזות אותם

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

אצל משקיעים בעלי היגיון, הביטחון בשוק המניות הולך ויורד ככל שהוא מתקרב או עובר את שיאי העבר והמניות מציגות מכפילים שמעבר ל"ממוצע ההיסטורי", ומה שמעניין הוא שזה קורה גם כאשר השוק נופל לתחתית היסטורית. זה מוכיח בעצם רק דבר אחד - שהפחד הוא הגורם המוביל גם ברמות שיא וגם ברמות שפל.

המצב הוא שבעולם של העברת אינפורמציה חופשית, מהירה ושמובלת ע"י כותרות ושבו יש למשקיע את כול הכלים האפשריים לקבל החלטות (באמצעות צ'רטיסטים, אנליסטים, גורואים ומומחים מהאקדמיה) וכל המידע הרלוונטי, היכולת לעכל הכול ולהגיע להחלטה נכונה (שתסתבר כנכונה רק בדיעבד כמובן) אינה עולה על ניחוש רנדומלי.

אפילו כאשר המשקיע יודע מה בדיוק יקרה לכל אותם גורמים שעשויים/ צריכים להשפיע על תנועת המניות, היכולת שלו להעריך מה תהיה התנועה שואפת לאפס, בטח כשמדובר בטווח שהוא טיפה ארוך מהטווח הקצר.

אז מה אנחנו אומרים? שהשוק הפך לקזינו? לא, הוא מתאים עצמו כלכלית. ההוכחה לכך שהוא נמצא בשיא כל הזמנים. כלומר, כל משקיע שדבק בהתאוששות המקרו כלכלית המתפתחת מרוויח ואפילו היטב. מי שהאמין שבין השנים 2008-2009 המשבר היה מעשה ידי אנוש ושהממשל האמריקאי, נקט בפעולות הנכונות לתיקון המשבר וקנה מניות מובילות יצא נשכר, ומי שבדק היטב הסיבות לכל אחד מהתיקונים מאז יצא נשכר אפילו יותר.

ההבדל בין מצבים כאלו בעבר (מצבים בהם שוק המניות גואה בעקבות או מול ציפיות לגאות כלכלית) לזה של התקופה מאז 2008 הוא שההתפתחויות הטכנולוגיות ומהפכת האינפורמציה יצרו מצב שבו היכולת לזהות חברה/ מניה מנצחת הפך בלתי אפשרי, לא בגלל שאין את הכלים לעשות זאת (יש אין ספור כלים) אלא בגלל שהמשקיע ההדיוט הולך ומתרחק מהבנת תחומי הפעילות של החברות ומההבדלים ביניהן. וול סטריט הבינה זאת ויצרה סלים ממוקדים.

אז מה שאנחנו רוצים לומר הוא, שלדעתנו ההתאוששות הכלכלית תימשך וחבל לנסות ולחזות מתי ובאיזו עוצמה יהיה התיקון הבא אבל מי שמורווח מהתקופה האחרונה שימכור חלק ובתנאי שבמהלך התיקון הבא ולאחר שבדק את נתוני המאקרו לא יחשוש לחזור והכי חשוב להתמקד בסלים בעיקר.

רכישת מובילאיי (סימול: MBLY)

מדינת ישראל הופכת למעצמה צבאית וכלכלית וזה קורה בניגוד לכל הגיון ולא חשוב מאיזה כיוון תבחנו זאת, שהרי איך תסבירו שמדינה קטנה, משוסעת מבפנים, מוקפת אויבים סביבה ושונאים בכול רחבי העולם, ללא משאבי טבע כמעט, עם סביבה מאוד לא ידידותית לעסקים ושוק מקומי קטן, הופכת למעצמה כלכלית וצבאית.

האם שמתם לב שמהבחינה הכלכלית, לבטח הצבאית, עברנו את רוב מדינות ה-OECD? הולנד, בלגיה מאחורינו ואנחנו נושקים לצרפת. נכון, יש המון בעיות, פנימיות בעיקר, אבל מה שקרה כאן מאז הצהרת בלפור אינו יכול להיות מוסבר בדרך הגיונית. מאז ועד היום קורים כאן דברים שפשוט אי אפשר להסבירם, בניגוד לכל הגיון.

קראתם פעם את הצהרת בלפור? תקראו, היא קצרה מאוד ולאחר שתקראו תשאלו עצמכם למה בריטניה הגדולה דאז צריכה הייתה את הכאב ראש הזה? איזה רווח הפיקה מכך מלבד שהעלתה חמתם של המוסלמים בעולם? תבדקו את שלבי ההקמה וההתפתחות שלאחריה של המדינה, מנס ההצבעה באו"ם דרך נס הניצחון על הצבאות של שבע מדינות ערב, קליטת מאות אלפי יהודים מכול העולם ברובם עניים מרודים חסרי השכלה, מלחמות ששת הימים ויום כיפור, האביב הערבי, עלייתו של סיסי במקום מורסי ושל טראמפ במקום אובאמה ובתוך כול המהומה הזו לפתח תעשייה שהובילה התפתחויות נישות ענק כמו החקלאות, המים, האופנה והטכנולוגיה וכעת המכירה של מובילאיי.

יש למישהו הסבר לתהליך הזה? בהחלט, לנוצרים שנולדו מחדש בארה"ב, שמספרם הולך וגדל וכבר חוצה יבשות, הדבר ברור. היינו שם ושמענו זאת מפיהם, "אתם העם הנבחר ופיסת הנדל"ן בין הים לנהר ניתנה לכם מבורא עולם, נקודה, הוא שמלווה ומשגיח עליכם ורק כאשר כול היהודים יגיעו לשם יבוא השלום על פני האדמה. בינתיים אתם תלכו ותשגשגו...". כמובן שלמי שקצת מכיר את החברים הללו יודע למה הם מאמינים בכך אבל גם הסינים, היפנים והמון גויים אחרים מאמינים בישראל ואל תאמינו לסיפור שכולם שונאים אותנו, זה בעיקר הקנאה. למעשה, המקום היחיד בעולם שבו חוששים לעתידה של ישראל הוא כאן אבל כך זה היה תמיד כך שזה כנראה חלק מהסיפור.

הווילה בג'ונגל, כך זה נראה, רק גדלה ופורחת, תארו לעצמכם להיכן הייתה ישראל מגיעה אם כל תושביה היו משתתפים במאמץ. שאלנו פעם את אלי הורוביץ ז"ל כיצד הצליח להרים אימפריה גלובלית כזו מישראל ומדוע אינו מעביר אותה לארה"ב או אירופה שם השווקים שלו והוא ענה בחיוך, "זה קרה למרות ישראל, לא בגללה...". יש הטוענים שדווקא המסלול הקשה והבלתי הגיוני, הבלגן וחוסר הסדר והמשמעת שמלווים את מסלול ההתקדמות הישראלי הם שיוצרים את תופעת ההצלחה הכלכלית/ צבאית אבל אין שום ספק ש"מישהו למעלה", כפי שזימר הגדול מכולם פרנק סינטרה, "שומר עלינו..".

המכירה של מובילאיי ויותר מכך, הרכישה של אינטל זה עוד מין נס קטן בשרשרת הניסים הלא הגיוניים שהופכים את ישראל למעצמה. הצעד שעשתה אינטל מעלה את ישראל כמה שלבים מעלה בהכרה העולמית של המדינה כאחד מראשי החץ שמובילים את המהפכה התעשייתית השנייה, מהפכת הטכנולוגיה. נכון, ישראל כבר מוכרת בסטארט-אפ ניישון ונכון, אינטל ורבות מחברותיה הטכנולוגיות המובילות כבר נמצאות כאן אבל שום חברת ענק, מובילת תחום/ מנוע צמיחה גלובלית לא קשרה את עתידה עם ישראל, אינטל עושה זאת. הפעולה הזו פותחת פתח לעוד ענקיות מסוגה של אינטל שעד כה חששו מקשר כה גלוי ומחייב עם המדינה היהודית.

למה בעצם מכוון המהלך של אינטל?

אין שום ספק שהמכונית האוטונומית/ אקולוגית הופכת לאחת הנישות התעשייתיות הגדולות והחשובות שיצרה מהפכת הטכנולוגיה, נישה שמוערכת, בשלב הראשון, לגלגל בין 70 ל-80 מיליארד דולרים. המכונית האוטונומית יוצרת פעילות M&A ושתפי"ם אדירה שהולכת וגדלה.

מצד אחד ישנן חברות כמו גוגל (סימול: GOOG) והובר שמעוניינות לבוא עם מכונית שלהן. ישנה טסלה (סימול: TSLA), היצרנית המובילה של מכוניות אקולוגיות שגם היא מתקדמת לכיוון (ושאגב פעילה מאוד בישראל ושהפסיקה לאחרונה את החוזה שלה עם מוביליי) וישנן כמובן ענקיות הרכב מטויוטה (סימול: TM) דרך האמריקאיות הענקיות ועד וולבו (סימול: VOLVY) בניו יורק.

כל אלו מתחרות על המכונית עצמה כאשר התחרות על מרכיבי המכונית, מהאלקטרוניקה ועד למנוע והבטרייה (שלפי חברת הייעוץ Bain & Company יהפכו לנחלת הכלל בסביבות 2025 עם הכנסות של 25 מיליארד בשנת המכירות הראשונה) ניטשת במעלה הסולם הוורטיקלי של התעשייה הטכנולוגית/ העברת האינפורמציה, מיצרני המעגלים המודפסים ועד לענקיות העיצוב והמעבדים ואין ספור חברות שמתמחות בחלק מהמערכת כמו למשל מובילאיי שהתמחותה בסנסורים ומצלמות ומתחרה מול חברות כמו ZF TRW Automotive (סימול: TRW), דלפי (סימול: DLPH), החברה הגרמנית הפרטית הענקית Robert Bosch, אפילו נבידיה (סימול: NVDA) ועוד.

אינטל, שהביזנס העיקרי שלה הוא עדיין שבבים-מעבדים-מחשבים ושביזנס זה בירידה (ב- 2016 פיטרה החברה 12000 עובדים בגלל "ההתדרדרות בביקוש למחשבים אישיים), מאמינה שהגיע הזמן לעשות צעד אסטרטגי קדימה לצורך ייצור מנוע צמיחה מרכזי חדש ובחרה כנראה בתחום המכונית האוטונומית כתחום בעל הפוטנציאל לרווח, וההיגיון אומר שזה מהלך מוצדק כי הרכבים העצמאיים יצטרכו עוצמת מחשב גדולה, מעבדים ייחודיים שמסוגלים לעבד ולנתח "טונות" של אינפורמציה בחלקיק שנייה ולהגיע למסקנות וזו אינטל.

במילים אחרות, אינטל שואפת כנראה להיות חברת התשתיות של הרכב העתידי ולא רק זה. אינטל, באמצעות רכישת מובילאיי ועוד כמה צעדים שנזכיר בהמשך, הופכת המובילה בתחום התאמת הבינה המלאכותית לתעשייה. רכישת מובילאיי אינטל מכסה את צד הנהיגה הבטוחה של הרכב וזה מאותת שמובילאיי זה לא הסוף אלא רק ההתחלה, כי נראה שאינטל רוצה להציע לחברות המכוניות "חליפה", להפוך לקבלן המשנה המוביל ועם כמות המזומנים בקופתה ועוצמת השוק שלה היא בהחלט מסוגלת להגיע לכך ואין ספק שיצרניות הרכב יעדיפו כך (האלטרנטיבה מתפתחת מצידה של גוגל דווקא).

"איני מאמין", אמר מנכ"ל אינטל, Brian Krzanich, "שחברות הרכב ירצו או יכולות, להשקיע הכספים ולנסות ללכת לבד". אינטל כבר עשתה מהלכים כאלו בעבר ובהצלחה. המהלך האחרון היה כניסה לתחום תשתיות ה-IOT, שם הכנסותיה צומחות במהירות, והגיע ב-2016 ל-2.6 מיליארד (צמיחה דו-ספרתית). הכניסה לתחום המכונית העצמאית לא התחילה עם מובילאיי, היא כבר נכנסה לשת"פ עם Delphi Automotive, ענקית קומפוננטות הרכב ומתחרה של מוביליי, רכשה 15% מחטיבת המיפוי הדיגיטלי לשעבר של נוקיה, Here, והודיעה שתשקיע 250 מיליון בסטארט-אפים בתחום המכונית העצמאית.

אינטל גם התקשרה עם BMW (שעובדת עם מובילאיי ואמורה כבר השנה להעלות לכבישים 40 מכוניות עצמאיות). לפי גארטנר, אינטל בהחלט מסוגלת לעשות זאת וכנראה שלאור התחרות הגדלה, במיוחד מכיוון חברות כמו קוואלקום (סימול: QCOM) ו-NVDA ההחלטה נפלה. לפי הניו יורק טיימס הפרופסור אמנון שעשוע הוא חלק מרכזי בקבלת ההחלטה.

אז כדאי לקנות INTC?

אם המנייה תמשיך להתדרדר כתוצאה מהמחשבה השגויה שהמחיר שאינטל משלמת עבור מובילאיי "גבוה מדיי" (אגב, המחירים ששילמו מייקרוסופט, פייסבוק וגוגל עבור החברות סקייפ, וואטסאפ ווייז בהתאמה היו גבוהים יחסית בהרבה מהמחיר שמשלמת אינטל עבור מובילאיי) אז בהחלט כן, בטח אם מחשבים הדיבידנד להחלטה. אחרת אנחנו דבקים בהצעה של התבססות בסלי הטכנולוגיה הגדולים כמו XLK המהווה 3.37% מהסל או VGT המהווה 3.17%.

אנחנו ממשיכים להאמין שהמהפכה הטכנולוגית בתחילתה ומניות הטכנולוגיה ימשיכו להניב תשואה גבוהה לאלו בעלי הסבלנות שביניכם.

כהערת אגב, נוסיף שרכישת מובילאיי, שכפי שכתבנו נותנת לגיטימציה לכניסה לישראל, מפנה זרקורים לעוד כמה חברות ישראליות שהצלחתן קשורה "בסביבה הישראלית" (ידע בעיקר) כמו פרוטרום, טבע, מלנוקס או סודה. לא רק בשל המוצרים אלא גם בשל הירידה ברמת החששות של הקונה מ"ההזדהות עם ישראל". פרוטרום נראית לנו כמועמדת המעניינת יותר כרגע גם בגלל התחום המעניין שצומח ולא פחות בשל הניהול וצורת הבעלות.

תגובות לכתבה(67):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 27.
  ראדא
  נחום 22/03/2017 16:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום מר גרינברג, מה שלומך? מה דעתך על הדיווח של החברה מתחילת החודש שהם צופים עליה ניכרת בהכנסות השנה?בעבר כתבת לי שיש פקפוק רב בקרב הסוחרים על מהמנות הדיווחים שלהם.... וגם, מה קורה עם הדוחות שלהם לרבעון 4 של 2016?
  סגור
 • אתייחס רק כשיהיה משהו להתייחס אליו (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/03/2017 11:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 26.
  אפרופו הכתבה מלפני שבוע על תחום התשתיות
  חיים 22/03/2017 10:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכתבה (הבחירה הנכונה בתחום שהוא ללא ספק הכי מעניין כיום בעידן טראמפ - איך כדאי להשקיע?) - הבנתי (לפי פרשנים) שכול הירידות אתמול נבעו מכך שהרפובליקנים לא מצליחים להסכים בינם לבין עצמם לגבי רפורמה במערכת הבריאות - ואם זה המצב עולה השאלה איך הם יגיעו להסכמות לגבי רפורמה במערכת הפיננסית ולגבי טיפול בתשתיות. הסוסים (מדדי המניות) רצו יותר מהר מהעגלה. ודונלד דאק מצטייר יותר ויותר כנשיא פקה פקה (רק דיבורים).
  סגור
 • אם זה המצב
  שלמה גרינברג 22/03/2017 14:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נדע רק כשהדברים יגיעו לסיכומים
  סגור
 • 25.
  שלמה שאלה טכנית אולי?
  שמואל 21/03/2017 12:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום . מכוון שאנו חיים בתקופה משוגעת שכל אחד מתחיל לדבר ולאיים ,מה קורה לשווקים במקרה שארצות הבית מממשת את איומה ומפציצה בצפון קוריאה ? האם יש מצב שמפסיקים את המסחר בכל הבורסות ואז אין מסחר יותר ? או הכל ממשיך כרגיל.? הרי זה יכול להגרר למערכה כוללת באיזור. תודה מראש.
  סגור
 • טען עוד
 • אחרי ההפצצה נדע
  שלמה גרינברג 21/03/2017 17:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק לידיעתך, הבורסה לא פסקה לפעול אפילו יום אחד במהלך מלחמת העולם או וויאטנם
  סגור
 • תודה לך על התיחסותך (ל"ת)
  שמואל 21/03/2017 21:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 24.
  VRX האם לדעתך תסריט של דילול הוא צעד מאוד הגיוני עבורם
  VRX 21/03/2017 11:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השווי היום 3.6 מיליארד (חובות כ 30 מיליארד) - האם לדעתך סביר שהם ינסו לגייס 2 מיליארד בכדי להוריד את הלחץ לשנה שנתיים הקרובות. כי דילול כזה אומר נפילה של 30 עד 40 אחוז נוספים במחיר המניה כמו כלום. לא רואה מוצא אחר עבורם.
  סגור
 • תשאל שוב אחרי הדוחות
  שלמה גרינברג 21/03/2017 17:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולי אוכל להתייחס לשאלה ברצינות
  סגור
 • תודה, הדוחות הבאים עוד חודשיים וחצי
  VRX 22/03/2017 09:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לדעתי הם מנסים למכור חלק מהנכסים אבל לא מצליחים לקבל תמורה נאותה כי הקונים יודעים שהחברה לחוצה כספית..
  סגור
 • אז תשאל בעוד שלושה חודשים
  שלמה גרינברג 22/03/2017 15:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בינתיים, מה "לדעתי" הם הודיעו בדיוק מה ואם הם מעוניינים למכור ומתקיים מו"מ על כמה תרופות
  סגור
 • 23.
  מניות זהב JNUG וNUGT
  שלומי 20/03/2017 17:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זינקו בחדות לאחר הודעת הריבית מה הסיבה לכך?
  סגור
 • בדרך כלל (היסטורית) הזהב עולה עם העלאת ריבית
  שלמה גרינברג 20/03/2017 18:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אבל רק לטווח קצר. לי נראה שבחששות מאירופה הם שמחזיקים את מחיר הזהב יותר מכול
  סגור
 • החששות מאירופה לא יפתרו בטווח הקצר כ"כ.
  שלומי 21/03/2017 09:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אז הזהב יהיה בעליות?
  סגור
 • נחיה ונראה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 21/03/2017 17:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 22.
  שלמה המלך - רק בשביל הכתבות שלך אני פותחת את ביזפורטל!! (ל"ת)
  עינת 20/03/2017 11:15
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 21.
  הייתי מייחס
  zeeviq 19/03/2017 19:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את הקמתה וקיומה של מדינת ישראל,בראש ובראשונה- לשואה.
  סגור
 • "גם אירוע נורא זה"
  שלמה גרינברג 20/03/2017 08:49
  הגב לתגובה זו
  3 0
  יאמרו לך הפונדמליסטים, היה חלק ממערכת הניסים שהביאו להקמת המדינה וכיצד? כיוון שהיהודים, שהם "עם קשה עורף", לא התלהבו מספיק מהרעיון של הציונות, של חזרה למולדתם, ורק זעזוע קשה כזה "דחף" אותם לעלייה.
  סגור
 • 20.
  ראית העיצה היום בדה מרקר
  כמעט נפלתי בריצפה 19/03/2017 15:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בכתבה (איך מתחמקים ממס ירושה על מניות אמריקאיות?) - יש עוד פתרונות יצירתיים. הנה אחד שהגו שני בני זוג בשנות ה–50 לחייהם, המחזיקים תיק מניות אמריקאיות בשווי של כחצי מיליון שקל: השניים סיכמו ביניהם כי ברגע שבו אחד מהם ילך לעולמו, בן הזוג הנותר ימכור מייד את כל המניות האמריקאיות שבהן הם מחזיקים. לפי ההסכם, על בן או בת הזוג לעשות זאת באמצעות אפליקציה במכשיר הסלולרי, עוד לפני שהוא או היא מודיעים לאדם נוסף על מותו של בן או בת הזוג. לא בטוח שזה יספיק, משום שבין הוראת המכירה ועד שהכסף ייכנס לחשבון הבנק עשויים לעבור כמה ימים. מה גם שהמוות המצער עלול להתרחש ביום שבו הבורסות בארה"ב אינן פעילות.
  סגור
 • ראיתי
  שלמה גרינברג 19/03/2017 16:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כשצריך למלא טור ואין מה לכתוב כותבים גם שטויות כי רוב הקוראים ממילא אינם ממשיכים מעבר לכותרת
  סגור
 • 19.
  לא מובן לי....
  נחום 19/03/2017 11:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראשית, תודה על הכתבות הנפלאות. חשבתי לעצמי,ביום שאינטל הכריזה על קניית מובלאיי, מי הם אותם אנשים שקונים MBLY? כלומר, הרי ידוע המחיר שאינטל תשלם, וזה כרגע המחיר של מובלאיי, אז מה האפסייד שהם רואים במחיר המניה?
  סגור
 • אינ טל מציעה 63.54 דולר למניה קאש מאני
  תבדוק 19/03/2017 14:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למי שיהיה סבלני לחכות לסגירת העיסקה (במהלך 9 החודשים הקרובים). 5 אחוז תשואה לא הולך ברגל (המניה על 60.5 דולר)
  סגור
 • 18.
  אתה נאיבי
  א 19/03/2017 08:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יוקר המחיה, הפשע, הערסים, המנטליות, השחיתות, האביב הערבי, התרבות שמשנה את פניה, הנרגילות, ועוד, מבריחים לאט לאט את הטובים והמוכשרים. עוד 20 מדינת ישראל היא מדינה ערבית שמדברת עברית.
  סגור
 • בגילי? נאיבי?
  שלמה גרינברג 19/03/2017 10:18
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אבל לך יש אופציה לעזוב עם "הטובים והמוכשרים" ואתה, שלא כמה מדינות ערביות/מוסלמיות, תוכל אולי לברוח לארה"ב.
  סגור
 • אני מקווה שלמדת מי הוא מי..ולא מפספס כמו פעם.
  לחבר גרינברג 24/03/2017 23:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואם כבר הגחתי לשניה..הרי אתה סוגד לצערי לאישיות פסיכופתית שתביא לקיצור תולדות האנושות..ולך בריאות ואריכות ימים.
  סגור
 • 17.
  הקנייה טעות הכסף נכנס למכוניות האוטונומיות יוציא עפר
  אינטל בדילמה 19/03/2017 04:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תעשיית השבבים בצומת דרכים ואינטלקטואלים איבדה את דרכה .אם כל הכבוד לפרופ שעשוע יש כמוהו הרבה בתחום של אלגו למצלמות וראיה דו ותלת מימדית.
  סגור
 • בצומת דרכים ואינטלקטואלים איבדה את דרכה , באמת?
  שלמה גרינברג 19/03/2017 10:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולגבי פרופ שעשוע תוכל לציין שם של "כמוהו" מלבדך?
  סגור
 • 16.
  VBLT
  אבי 19/03/2017 00:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפרופו ישראליות, מכיר את vascular biogenic הישראלית ?
  סגור
 • מכיר היטב ועניתי פעמים רבות על השאלה כולל לך (ל"ת)
  שלמה גרינברג 19/03/2017 10:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מצטער מאד
  אבי 19/03/2017 11:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לי ודאי לא ענית כי מעולם לא שאלתי, לגבי אחרים -אני עוקב אחרי הטור כמחצית השנה ולא זכור לי שמישהו שאל בנושא
  סגור
 • ראיון עם פרופ דרור חרץ
  VBLT 19/03/2017 15:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מנכ"ל VBL ל-Bizportal: "פיתחנו תרופה שחונקת תאים סרטניים - ומאריכה חיים" Bizportal שוחח דרור חרץ על התרופה שמנסה להפוך סרטן למחלה כרונית - ועל פיתוחים עתידיים של החברה אבי שאולי | 13/06/2015
  סגור
 • כאן כתבה של שלמה על VBLT
  VBLT 19/03/2017 15:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדרך לאתר מניות ביומד שיעשו 1,000% ויותר - תרשמו את הטיקר פרשן וול סטריט של Bizportal, על הטירוף במניות הביומד בוול סטריט, והדרך לעקוף את הסיכון שלמה גרינברג | 21/05/2015
  סגור
 • 15.
  תודה שלמה! התייעצות
  רביד 19/03/2017 00:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רכשתי את מובילאיי ב29 דולר, אתה חושב שכדאי למכור? א"כ כמה?תודה
  סגור
 • השאלה צריכה להיות מופנית למי שיעץ לך להיכנס
  שלמה גרינברג 19/03/2017 10:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ובעיקר לעצמך לאחר שתבדוק את הכדאיות לעצמך
  סגור
 • יעצתי לעצמי
  רביד 19/03/2017 11:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בתור אחד שלא מבין גדול, וידע שהמניה הטובה במצב מאוד נמוך אז קונים וקניתי. אבל כעת השאלה אם למכור או שאינטל רק תצמיח את מובילאיי
  סגור
 • אני אענה במקום שלמה: זו שאלה ליועץ שלך
  משה 19/03/2017 08:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אל תצפה ששלמה יענה על שאלות כאלו. הוא מדבר על חברות, לא על מניות
  סגור
 • 14.
  מה זה הג'יבריש המשיחי הזה?
  נפתלי 18/03/2017 23:47
  הגב לתגובה זו
  1 2
  זה אתר כלכלי שתפקידו לתת ניתוחים כלכליים מקצועיים ורציונליים לדברים, או אתר משיחי להחזרה בתשובה שמספר לנו על רוח הקודש בזכותה יש פה תעשיית היי טק? בחייאת , שליימל'ה, לא מתאים לך.
  סגור
 • מפריע לך? תעביר אתר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 19/03/2017 10:25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 13.
  שלמה - כתבה נהדרת ומחממת לב. שאלה לגבי אינטל:
  דגן 18/03/2017 08:21
  הגב לתגובה זו
  2 1
  האם אתה חושב שלאור העובדה שבעורקיה זורם דם יהודי, וב"מוח" שלה ישנו DNA ישראלי עוד משנות ה70, היה מקום לנסות להכליל את אינטל ישראל במדד ת"א 35?
  סגור
 • איני מכיר את המדדים בארץ
  שלמה גרינברג 18/03/2017 10:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  האם אינטל נסחרת בישראל?
  סגור
 • 12.
  impossible foods
  דינו 17/03/2017 18:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  תודה שלמה על כתבה נוספת מאירת עיניים. התוכל לציין מניות של חברות העוסקות ביצור מזון צמחוני המשחזר למעשה טעמו של הבשר. בנוסף ,כיצד ניתן להשקיע בחברות מסוג זה שטרם הונפקו בבורסה. תודה.
  סגור
 • Impossible Foods
  שלמה גרינברג 18/03/2017 09:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עלית על נושא מעניין ביותר וקרוב לליבי כיוון שמאז שנות ה 70 אני עוקב אחרי תחליפי מזון עממי, בשר ואחרים, אז הייתי "מעורב" בעניין כסטודנט באוניברסיטת רטגרס בארה"ב. אני מכיר את חברת impossible foods ואת מייסדה פטריק בראון ועוקב אחרי התפתחותה מאז הוקמה ב 2010 ומאז גייסה כ 190 מיליון ממשקיעים כמו גוגל וביל גייטס. נושא מדהים שמתקדם במהירות עם ההתקדמות הטכנולוגית, תקרא את המאמר האחרון: https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2017/03/17/is-this-the-beginning-of-the-end-of-meat/?utm_term=.ba24fd50a444 "הבעיה" שלדעתי עדיין עוצרת את ההצלחה המסחרית היא בטעם. האמריקאים, אוהבי בשר והמבורגרים במיוחד, מרגישים עדיין הבדל בטעם (גם אני שטעמתי) ורבים מאמינים שהבעיה הזו תפטר ואז התעשייה תתחרה בבשר, עופות ועוד.
  סגור
 • 11.
  שלמה כתבה מדהימה.
  David 17/03/2017 10:52
  הגב לתגובה זו
  5 0
  האם גם אתה חושב שאתה Cyber arckהיא מועמדת לרכישה על ידי אחת הגדולות תודה
  סגור
 • אולי (ל"ת)
  שלמה גרינברג 17/03/2017 15:17
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 10.
  לעניות דעתי:המוצר הסופי יהיה רכב הייבריד אוטונומי ונהג
  ירוחם 17/03/2017 10:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה חן חן על המאמר מענין כרגיל. לדעתי מהמון סיבות גם רגולטוריות המוצר הסופי יהיה היברידי. כלומר מערכת סופר חכמה למניעת תאונות אך עם נהג ליד ההגה שיכול לקבל שליטה .כי מה הפונקציה העיקרית שנדרשת ? מניעת תאונות ולא גימיק של אוטו שנוסע לבד. לכן הפתרון ההיברידי הוא הנכון. זה מזכיר לי מערכות של זהוי קול שאכן נמצאות בשימוש אך סיכוי ההצלחה שלהם איננו 100% אך זה לא קריטי כי לא מדובר בחיי אדם. אגב גם לגבי רכבים חשמליים אנו רואים שמה שהולך בשוק זה רכבים היברידיים של חשמל ודלק.כי אין צורך להשקיע בתשתיות יקרות ואין מגבלות נסיעה ומהירות והרכב מאד חסכוני. בכל מקרה ההחלטה של אינטל לדעתי היא חכמה מאד כי זה בעתיד יותקן בכל רכב אך היברידי לדעתי. כ by productלמערכת כזו לא היברידית יכולים להיות שמושים צבאיים.
  סגור
 • אנשים שוכחים שלמובילאיי פתרונות נוספים "מסביב"
  דגן 18/03/2017 08:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מעבר לרכב האוטונומי.
  סגור
 • 9.
  עוד כתבה מעולה מבית היוצר של שלמה. (ל"ת)
  אדם 17/03/2017 10:00
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 8.
  אין עליך שלמה! רק למה כתבת שעקפנו את הולנד?
  דוד 16/03/2017 20:42
  הגב לתגובה זו
  3 1
  בתמ"ג לנפש הם הרבה מעלינו תודה
  סגור
 • קשה להאמין, אך עברנו את התל"ג של יפן.
  דגן 18/03/2017 08:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • צודק (ל"ת)
  שלמה גרינברג 17/03/2017 08:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 7.
  קראתי שמטעמי מס עדיף להשקיע בתעודות סל לא אמריקאיות
  יוסי 16/03/2017 19:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  , כמו למשל ב-SPXS.LN במקום ב-SPY (שתיהן מושקעות ב- S&P 500)
  סגור
 • אולי, יש שפע יועצי מס לברור העניין (ל"ת)
  שלמה גרינברג 17/03/2017 08:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 6.
  שלמה -מה עשו המניות המומלצות שלך
  חיים 16/03/2017 18:36
  הגב לתגובה זו
  3 2
  טבע הידרדרה לתהום.מלאנוקס ופרוטרום מדשדשות במקום כבר שנה שלמה. רק סודה התאוששה מהתהום אליו נפלה..אלו אולי חברות פאר ישראליות אבל בבורסה מצבן עגום
  סגור
 • חיים - סבלנות, ידידי.
  דגן 18/03/2017 08:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למלאנוקס עוד צפויות גדולות ונצורות.
  סגור
 • מלאנקוס ירדה אחרי הדו"ח מ-49 ל-42.....והיום היא ב-51$
  יוסי 17/03/2017 21:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לדעתי משהו מתבשל שם, ובהחלט יתכן שהיא תהיה הקניה הבאה של אינטל
  סגור
 • אינטל לא יכולה לרכוש את מלאנוקס
  חיים 18/03/2017 22:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כי לאורקל יש 10 אחוז במלאנוקס שזה מיעוט חוסם
  סגור
 • לא שאני חושב לכאן או לכאן אבל
  שלמה גרינברג 19/03/2017 10:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם אינטל תרצה לקנות את מלנוקס העשרה אחוז של אורקל אינם חסם
  סגור
 • מומלצות?? אז תמכור (ל"ת)
  שלמה גרינברג 17/03/2017 08:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 5.
  מי שהכי מרויח מהעיסקה היא פורסייט
  יצחק 16/03/2017 18:29
  הגב לתגובה זו
  2 2
  החברה הישראלית שמפתחת מוצר זהה אבל ברמה טכנולוגית גבוהה יותר ( ע"י יוצאי משרב הבטחון מפתחי טיל החץ )כאשר מוביל אי נסחרת בשווי שוק פי 300.נכון שמוביל אי ממוצבת כיום הרבה לפני פורסייט אבל הפער ביניהן ילך ויסגר וכן שווי השוק. מאז פרסום העיסקה השבוע עלתה פורסייט ב 46 אחוז.רישום פורסייט למסחר בניו יורק יאושר כנראה תוך חודש
  סגור
 • למובילאיי היו חוזים חתומים עם חברות רכב מובילות!
  יוסי 17/03/2017 21:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולכן, היה לה יתרון רב על חברות מתחרות (אם היה להן מוצר דומה מוכן)
  סגור
 • הפער בין מובילאי לפורסייט גדול מדי
  יצחק 18/03/2017 22:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברור שלמוביל אי יש יתרון אבל לא פי 300 מפורסייט
  סגור
 • 4.
  למי שרוצה טעימה מהאוונגליסטים - הם יותר פרו ישראלים
  מאיתנו... 16/03/2017 17:03
  הגב לתגובה זו
  8 0
  http://tinyurl.com/hcogp5c
  סגור
 • הם לא חיים כאן...רק בספרי הקודש שלהם... (ל"ת)
  ישראלי 17/03/2017 21:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  שלמה אחד המאמרים היפים שלך ומניית אינטל
  אבי3 16/03/2017 16:55
  הגב לתגובה זו
  3 3
  במצב מצוין למרות מה שרושמים עליה
  סגור
 • 2.
  טסלה- הודעה על גיוס הון
  מקס 16/03/2017 15:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הי שלמה, מה דעתך על ההודעה הזאת ומצבה של טסלה בכלליות? אמנם היה צפוי, אך ההרגשה שהסכום גבוה במקצת.
  סגור
 • גבוה במקצת?
  שלמה גרינברג 16/03/2017 18:31
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לא, נמוך מהצורך האמיתי .רק שמאסק ס כי האמין שיוכל להסתדר. בכול מקרה, הבעיה של תזרים המזומנים השלילי לצד החוב הגדול לחצה ולראייה השוק אוהב את ההחלטה לגייס כי זה יעזור לחברה לטפל בצבר ההזמנות הענק, להשקיע בקווי יצור ולשחרר את צוואר הבקבוק של הייצור
  סגור
 • 1.
  שלמה מאמר יפה מאוד
  משקיע 16/03/2017 15:17
  הגב לתגובה זו
  9 2
  תודה לך.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות