בריסל וטורקיה נגסו בהכנסות - אבל מניית התיירות מזנקת 10%

 | 
בצל הטרור
ענקית הנסיעות הבריטית הוותיקה תומאס קוק, חתכה היום (ה') את התחזיות במעמד פרסום תוצאות הרבעון השני, והאשימה את הטרור בבריסל וניסיון ההפיכה בטורקיה בירידה בהכנסות ברבעון. עם זאת המניה מזנקת 8% בלונדון ברקע לאופטימיות שגילה המנכ"ל בנוגע להמשך.
בשורה העליונה החברה רשמה ירידה של 8% בהכנסות ברבעון השני, כאשר מנכ"ל החברה מייקל היילי אמר כי מחצית מהירידה בהכנסות מיוחסת לביטולי החבילות לטורקיה (כתוצאה מניסיון ההפיכה הכושל ומהלך הטיהור של ארדואן בימים אלו), והחצי השני מיוחס לאירוע הטרור בשדה התעופה בבריסל מוקדם יותר השנה. 
למרות הורדת התחזית והתוצאות הרבעוניות החלשות המניה מזנקת בפתיחת המסחר בלונדון, וזאת לאחר שהיילי הדגיש את השפעת העונתיות על התוצאות, ואמר כי ברבעון הרביעי, "התקופה החשובה ביותר" המרכזת 40% מההכנסות של החברה, "אנו צופים עלייה של 8% בהזמנות קיץ, להוציא את טורקיה, כך שהאיזון עובד וזה דבר חיובי".
החברה הורידה כאמור את התחזיות לשנה כולה וכעת צופה כי הרווח התפעולי יסתכם ב-300 מיליון אירו, לעומת תחזית קודמת לרווח של 330-310 מיליון אירו, וזאת על רקע אי הוודאות בשווקים. עם זאת, החברה הפגינה ביטחון בתחזית לטווח הארוך. "למרות האתגרים העומדים לפנינו בטווח הקצר, אנו מאמינים כי הצעדים שאנו נוקטים למיצוב טוב יותר בטווח הארוך - כמו שיפור חבילות החג, השקעה בהצעות ברשת ומיקוד היעילות - יובילו לצמיחה רווחית".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה