סקר בגרמניה: סנטימנט המשקיעים ירד לשפל של 3 וחצי שנים

 | 
פסימיים
מדד הדאקס הגרמני פתח את היום בירידות קלות שהתגברו עם התקדמות המסחר וכעת הדאקס נפל ביותר מ-1.2% ברקע לקריסת מדד הסנטימנט הכלכלי בגרמניה בצל יציאתה של בריטניה מהאיחוד.
סקר ה-ZEW, שמאותת על מצב הכלכלה בחצי השנה הקרובה, מצא כי מורל המשקיעים בגרמניה ירד בחודש יולי לרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2012. מדד הסנטימנט הכלכלי של ZEW ירד ביולי למינוס 6.8 נקודות מרמה של 19.2 נקודות בחודש יוני. צפי כלכלני 'רויטרס' היה לקריאה של של 9 נקודות.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
סקר ה-ZEW הוא אחד האינדיקטורים המשפיעים ביותר על שווקי המניות שמפנה את השאלה: האם הם רואים את המצב נהיה חיובי יותר או שלילי יותר. הסקר הנוכחי נערך בקרב 220 משקיעים ואנליסטים בגרמניה בין התאריכים 4 ל-18 ביולי. הסקר מצא כי ראייתפ לגבי הכלכלה די פסימית.
נציין כי הכלכלה הגרמנית מבוססת ברובה (כ-50%) על ייצוא כאשר שליש ממנו מופנה לבריטניה. גרמניה חשופה לשינויים כלכליים ומדיניים באיחוד האירופי כשרמת הסיכון של אירופה בכלל ושל גרמניה בפרט עולה ברקע ליציאתה של בריטניה מהאיחוד בעוד גרמניה בעל כורכה נושאת את האיחוד כולו על כתפיה.
נזכיר כי התשואות על האג"ח הגרמני חזרו אתמול לטריטוריה השלילית בתל ריצת המשקיעים לחוף מבטחים בצל אי הוודאות הגיאופוליטית בגוש האירו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה