דריכות: ביום ו' יפורסם דו"ח התעסוקה בארה"ב - מה צופים הכלכלנים?

|
בצל התנודתיות
שוקי המניות בחו"ל סוערים בתקופה האחרונה. רק אתמול הדאקס הגרמני ביצע תנודה מעלה של מעל 1.2% בשעת המסחר האחרונה ובוול סטריט הנאסד"ק פתח בירידות של 1.1% ולבסוף סגר בעלייה של 0.9%. נציין גם את המדד הספרדי סגר בירידה של 0.72% אחרי שכבר נסחר בירידות של 2.5%. הנתון המרכזי השבוע, נתון שעשוי להגביר את התנודתיות, הוא דו"ח התעסוקה שיפורסם ביום שישי הקרוב בשעה 15:00 (שעון ישראל).

התחזיות הן לתוספת של 235 אלף משרות ולשיעור אבטלה שיוותר ללא שינוי ברמה של 5.6%. אורי גרינפלד, הכלכלן והאסטרטג הראשי בפסגות, אומר היום ל-Bizportal כי "מעבר לתוספת המשרות עצמה יש לשים לב לשלושה אינדיקאטורים נוספים. האחד, האם שיעור ההשתתפות בכוח העבודה מתייצב, מה שמלמד על חזרה של מובטלים "מיואשים" לחפש עבודה?
השני, האם המשרות שיתווספו למשק הן בסקטורים שמאופיינים בשכר גבוה כמו פיננסים, בינוי, תשתיות, טכנולוגיה וכו'? והשלישי, האם קצב הגידול בשכר מאיץ?"

לדבריו של גרינפלד, "שאלות אלו חשובות מכיוון שהמכשול העיקרי שעומד בפני הפד לקראת העלאת הריבית הוא היעדר הלחצים לעלייה בשכר ולכן אם הסימנים ללחצים כאלו יופיעו הדרך להעלאת הריבית תתקצר."

מבחינת השווקים, גרינפלד סבור כי "ההשפעה של הסביבה הכלכלית בארה"ב כיום היא נמוכה באופן יחסי לעומת ההשפעה של האירועים באירופה ובעיקר של ההרחבה הכמותית בגוש האירו. לכן, אלא אם הנתון יפתיע מאוד כלפי מעלה או כלפי מטה סביר להניח שלא יורגשו זעזועים בשווקים בעקבות פרסום הנתון."

בעניין אירופה, ביום שישי יפורסם גם מדד התפוקה התעשייתית בגרמניה. בעדכון הקודם הנתון הציג ירידה של 0.5%, כאשר כעת השוק מצפה לירידה של 0.3%. יום קודם, ביום חמישי, יפורסם נתון ההזמנות ממפעלים בגרמניה כאשר הצפי הוא לעלייה של 0.7% אחרי התכווצות של 0.4% בעדכון הקודם.
אתמול (יום ב') פורסם מדד מנהלי הרכש לחודש ינואר במרחב האירו שעמד על 51 נקודות (עלייה מינורית לעומת עדכון קודם), זאת בהתאם לתחזיות.

מדד ה-S&P500 מתחילת 2014מאיר ברק מספק אמירה חותכת וברורה לגבי כיוון שוקי המניות - "תחזיקו חזק"
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות