סמסונג מזהירה: תחרות חריפה ל'גלקסי S4', הרווח צפוי להישחק

סמסונג מתקשה לעמוד בתחרות. לאחר תקופה של האטה במכירות - מדווחת לראשונה מזה שנתיים על ירידה ברווח התפעולי
|
אייפון VS גלקסי

ענקית הטכנולוגיה סמסונג הודיע היום (ג'), בניגוד לתחזיות האנליסטים, כי תסיים את שנת 2013 בטון צורם. החברה הדרום קוריאנית צפויה לרשום ירידה ברווח התפעולי לראשונה מזה תשעה רבעונים, בעיקר בשל התחרות העזה בשוק הסמארטפונים העולמי.

סמסונג שיחררה היום דיווח ראשוני לפיו הרווח התפעולי לרבעון האחרון של שנת 2013 צפוי לעמד על 7.8 מיליארד דולר, זאת לעומת של 8.3 מיליארד ברבעון המקביל ועלייה של 26% ברבעון הקודם. זו הירידה הראשונה מזה יותר משנתיים ברווח התפעולי והיא נובעת מהאטה במכירות מכשיר הדגל של סמסונג - הגלקסי S4. ההאטה במכירות היא תוצאה של תחרות עזה בששוק הסמארטפונים בכלל ומול מכשירי הדגל של אפל בפרט.

המשקיעים חוששים כי ההאטה במכירות מכשיר הדגל תימשך והתחזקות המטבע הקוריאני (וון) תגבר. ההכנסות ממכשיר זה מהוות כמחצית מהכנסות החברה, והתחזקות המטבע תייקר את עלות הייצור. על רקע חששות אלה מכרו המשקיעים ביומיים הראשונים של שנת 2014 מניות בשווי 10.5 מיליארד דולר.

חילקה בונוסים של 630 מיליון דולר לעובדים

אחד השווקים הגדולים ביותר של סמסונג הוא השוק הסיני, בו היא מחזיקה בנתח שוק של 23%, אולם הירידה במחירי המכשירים של היצרניות המקומיות בסין (פחות מ-100 דולר למכשיר) פגעה ביכולת התחרות של החברה.

בנוסף, סעיפי הוצאות חד-פעמיים של החברה, כגון בונוסים, העיבו אף הם על נתוני הרבעון האחרון. סמסונג חילקה בונוסים בגובה 630 מיליון דולר ברבעון האחרון, ובחברה מעידים כי זה היה יותר מהצפוי.

סמסונג קיוותה כי השקת הסמארט-ווטש, השעון החכם, תפצה על ההאטה במכירות הגלקסי והשקיעה משאבים רבים בקידום המכירות שלו בקוריאה ובחו"ל. בפועל, המכירות היו מאכזבות ולא תרמו רבות לשיפור החברה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות