//

בגלל ירידת המחירים: קרניבל צוללת 5.95% לאחר שהורידה תחזית שנתית

מניות החברה מאבדות מערכן בבורסת לונדון לאחר פרסום תחזית שנתית נמוכה. החברה סבלה ממחירי שיט שירדו ומעלויות אנרגיה גבוהות, בנוסף לתקלות האחרונות בספינת הדגל
 | 
ספינה שוקעת, צילום: Getty images Israel
חברת ספינות התיירות קרניבל, בשליטת משפחת אריסון, הורידה את תחזית הרווח השנתית לאחר שמחירי הכרטיסים ירדו. ביטולי הפלגות וגידול בעלויות התפעול צפויים לפגוע בשורה התחתונה. מנית החברה צללה 5.95% עם סיום יום המסחר.

מחברת הספנות מסרו שלמרות שמחירי הקרוז הנמוכים הובילו לעלייה בתפוסת הספינות, הם גררו גם הכנסות נמוכות מהצפוי. מחירי השיט ירדו עד ל-38 דולר לאדם ללילה באפריל. החברה מצפה הכנסות לשנה כולה של בין 1.45 ל-1.65 דולר למניה, בהשוואה לתחזיות מוקדמות יותר של 1.80 עד 2.1 דולר למניה. כמו כן, קרניבל מצפה שתשואת הפדיון תרד בין 2% ל-3%, בהשוואה לתחזיות המוקדמות של יציבה.

גורמים נוספים שעלולים לפגוע בהכנסה השנתית הם מחירי אנרגיה גבוהים ועלויות שיווק מאמירות, זאת בנוסף לשערי מטבע משתנים שלא הטיבו עם החברה.

קרניבל ספגה מנה לא קטנה של פרסום שלילי בתקופה האחרונה. בפברואר האחרון ספינת הדגל של החברה, הקרניבל טריומף, עצרה שיט תענוגות באמצע ונכנסה לתיקון באלבמה, לאחר שהחלה שריפה בתא המנועים. הנוסעים שהו בספינה במשך מספר ימים ללא מים זורמים בשירותים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה