19 שנה לאחר הקמתה: רשת פתאל תצא להנפקה בבורסה

הרשת, שבבעלות משפחת פתאל וקבוצת מגדל, תנפיק 10% ממניותיה ואיגרות חוב בבורסה בישראל
|
דוד פתאל, צילום: יח"צ

רשת מלונות פתאל, אשר בבעלות משפחת  פתאל (81.5%) וקבוצת מגדל (18.5%), פרסמה  היום טיוטת תשקיף לקראת הנפקה ראשונה של עד 10% ממניותיה ואיגרות חוב בבורסה בישראל.

על פי טיוטת התשקיף, תמורת ההנפקה תשמש את החברה במימון פעילותה השוטפת ופעילות הפיתוח של החברה. סך של כ- 50 מיליון שקלים ישמש לפירעון של 50% מיתרת הלוואת בעלים, אשר הועמדו לחברה על ידי בעלי מניותיה. את הפצת המניות יובילו לידר שוקי הון, אוריון, פועלים אי.בי.אי וברק קפיטל.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

שחר עקה, סמנכ"ל הכספים של פתאל החזקות: "הנפקת המניות בבורסה לניירות ערך, הינה אחת מהנפקות האקווטי הגדולות בשנים האחרונות והינה ציון דרך לחברה שהוקמה  לפני 19 שנים על ידי דוד פתאל  וכיום הינה קבוצת המלונות הגדולה בישראל, בעוד מרבית  פעילותה בחו"ל. בכוונתנו להמשיך ולפתח את פעילות החברה ולהמשיך במגמת הצמיחה וההתרחבות "

רשת מלונות פתאל הוקמה על ידי דוד פתאל בשנת 1999 ומונה כיום כ- 32,000 חדרים ב- 167 בתי מלון ב- 17 מדינות. בין מותגי הרשת, מלונות לאונרדו, יו, הרודס, NYX ורוטשילד 22.

הרשת שהינה הגדולה בישראל ומנוהלת על ידי אביה מזרחי מגן, מונה 39 בתי מלון, מתוכם 21 בבעלות מלאה או חלקית, 11 בשכירות ו-7 בניהול. מותגי הרשת הינם לאונרדו LEONARDO, , יו U , הרודס  HERODS , NYX ורוטשילד 22. באירופה מנוהלת הרשת על ידי דני רוג'ר והיא כוללת 128 בתי מלון, בין היתר בגרמניה, בריטניה, ספרד, בלגיה, איטליה, קפריסין, צ'כיה, הולנד, שוויץ, והונגריה. ריכוז המלונות הגדול ביותר של הרשת נמצא בגרמניה, בה מחזיקה הרשת 59 בתי מלון, ובריטניה בה מחזיקה הרשת 43 בתי מלון.

פתאל המסתמכת על תיירות פנים וחוץ פרסמה במסגרת התשקיף נתונים על מצב התיירות בישראל ובאירופה. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה במהלך 9 החודשים הראשונים של שנת 2017 חלה עלייה של כ- 7% במספר לינות תיירים במלונות בישראל, לעומת התקופה המקבילה בשנת 2016, המוסברת ברגיעה היחסית של במצב הבטחוני. 

הפדיון של מלונות התיירות בשנת 2016 בישראל הסתכם בכ- 10.1 - מיליארד שקל, נתון המשקף עלייה של כ- 2% לעומת פדיון של  9.9  מיליארד שקל בשנת 2015 , עלייה הנובעת בעיקר מגידול בהכנסות מתיירות הפנים ומצביעה על ההכנסות הגבוהות ביותר ב- 5 שנים האחרונות. מנתונים של הלשכה מובן, כי על אף ששיעורי התפוסה ירדו במקצת החל משנת 2010 הפדיון הממוצע ללינה מציג מגמת עלייה.

הונה העצמי של רשת פתאל הסתכם ב- 30 לספטמבר 2017 בכ-2 מיליארד שקל והוא  מהווה כ-36% מסך מאזן החברה. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת בתשעת החודשים הראשונים של 2017 הסתכם בכ- 217 מיליון שקל ורכושה הקבוע של החברה, נטו הסתכם באותה התקופה בכ- 3.8 מיליארד שקל.
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות