לאומי שוקי הון על המהלך של תשובה: "הופך את השותפויות מקבוצת דלק לאטרקטיביות - בוחנים המלצה מחדש"

 |  (4)
אסדת הסדקו אקספרס, צילום: אלבטרוס
דלק קידוחים ואבנר דיווחו לבורסה כי בכוונתן להנפיק לציבור 10% מהזכויות במאגר תמר באמצעות תאגיד ייעודי אשר תחום עיסוקו הבלעדי הינו אחזקה בזכויות שנמכרו, והנפקתו של התאגיד בבורסה לניירות ערך בתל-אביב. אלה פריד, לאומי שוקי הון, מסבירה בשיחה עם Bizportal, כי למרות שהמהלך עלול ללחוץ מסחרית בטווח הקצר על התמחור של ישראמקו, הרי הוא הופך את השותפויות מקבוצת דלק לאטרקטיביות יותר. 
לאחרונה העלתה פריד את ההמלצה לישראמקו ל'תשואת יתר' ואת מחיר היעד מ-0.7 שקלים למניה ל-0.74 שקלים. בלאומי שוקי הוןן בוחנים כעת את ההמלצה לשותפויות דלק. 
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
דלק קידוחים יהש -2.42% דלק קידוחים 942 -2.42% דלק קידוחים יהש בסיס:965.4 פתיחה:960 גבוה:969.8 נמוך:935.4 תמורה:15,354,583 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
{אבנר יהש}
פריד: "מדובר במהלך מאד מאד סימטרי לזה שדווח לפני החג לגבי ישראמקו. במקרה של דלק קידוחים ואבנר הממוזגת אנו מדברים במהלך דו שלבי, כאשר החברה מתכוונת לחלק בין 40%-50% מההון כדיבידנד. בישראמקו הם עושים זאת על ידי חלוקת רווחים צבורים והעלאת החוב (מינוף), ובדלק קידוחים ואבנר הם עושים זאת הפוך. כלומר, הם מוצאים החוצה שותפות לצורף מיזם או חברה ייעודית שתונפק בשוק והתמורה תשמש גם לחלוקת דיביבנד למימוש וגם מהווה פלטפורמה לחברת דלק לצאת מ'תמר' בהתאם לרגולציה".
"רמות הסיכון ורמות החוב הצפויות בתאגיד ובישראמקו יהיו להערכתנו כמעט זהות, כולל כל שותפות ותמלוג העל שלה לשותף הכללי. ייתכן גם שהתאגיד הייעודי בתמר יאוגד כשותפות גם הוא. גם רמת המינוף בשני מכשירי ההשקעה צפויה להיות דומה להערכתנו. מהלכים אלה מצביעים ללא ספק על הקושי למכור כיום את ההחזקה בתמר כמקשה אחת, בשווי הוגן, למרות איכותו הייחודית של פרויקט זה - בשל אתגרי הסביבה העסקית מחד והסיבוכים הגיאו-כלכליים מאידך".
"להערכתנו, מדובר במהלך שאף כי עלול ללחוץ מסחרית בטווח הקצר על התמחור של ישראמקו, הרי הוא הופך את השותפויות מקבוצת דלק לאטרקטיביות יותר ומסוכנות פחות, בשל תשואת הדיבידנד הפנומנלית שהן עשויות להניב במקרה של הצלחת המהלך - גם במחירי השוק הנוכחיים. לישראמקו קיים אמנם יתרון מסוים בדמות הדיבידנד הצבור בה, שהמס בגינו כבר שולם. מנגד, החשיפה ל'ליוויתן' בשותפויות מקבוצת דלק מהווה הזדמנות בטווח הארוך. נציין כי בטווח הקצר, הטומן חלק מחידוש החוזים בתמר, עשויות השותפויות בתמר להתקשות לשמר את רמות המחירים על רקע המחזור העסקי השלילי בסקטור הגז והנפט הגלובלי. עם זאת, דווקא כהשקעה ארוכת טווח נראים שני המכשירים כאטרקטיביים מאוד".?
"בדלק לא רוצים להיתפס בעוד 4 שנים עם כל הכמות, אז זה הדבר הנכון לעשות. לממש 10% וגם להוריד את שיעור החוב. הם סוגרים את החוב בגין 'תמר' בחברה הממוזגת אבנר-דלק קידוחים, ומחלקים את היתר. המהלך בטוח לא שלילי למשקיעים, הוא מייצר שני מכשירים שדומים אחד לשני. עם זאת, 'תמר' נחשב לנכס מאד מוצלח ובעל ביקושים בעולם. המהלך נעשה עוד לפני חידוש החוזים (ב-2019), אז גם בהנחות פחות אופטימיות הם עושים את המהלך ברמת מחירים גבוה של הגז מתמר מבחינה עולמית, ולכן זו נקודת יציאה טובה מבחינת המשקיעים, כך שמהצד של דלק קידוחים ואבנר - אנחנו אוהבים את זה".
"המטרה בסופו של דבר היא לצאת מ'תמר'. מנגד, היציאה דרך השוק גם מצביעה על משהו. אנו יודעים שבגלל הבעיות הגיאופוליטית בישראל זה לא פשוט למצוא קונים. ודאי שאם היתה איזו חברה אירופאית שמתעניינת ונכנסת לנעליים שלהם הם היו שמחים", אמרה פריד.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  בקרוב נראה את אבנר מתמזגת לתוך דלק"ד.....
  מייקל 27/04/2017 19:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ...והשמיים יהיו אז הגבול.?? משקיעים היכונו..!! ופעלו בחוכמה..!! אל תפספסו את ההזדמנות..!!
  סגור
 • 3.
  ההסבר הרה יותר פשוט
  מבט מלמעלה 26/04/2017 12:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עסקת הראל-נובל גזרה תג מחיר שאף קונה לא מוכן לשלם ואף מוכר לא יירד ממנו ויצא פראייר. המוצא היחיד הוא להנזיל דרך גיוס חוב/הנפקה בבורסה
  סגור
 • 2.
  לאומי שוקי הון לא מבינים כלום !!! לא פוגעים אף פעם !!! (ל"ת)
  איציק מנדל 25/04/2017 18:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  איך לחץ על ישראמקו? תראי את השווי שהזכויות גוזרות למאגר
  משקיע 25/04/2017 16:34
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אם תוסיפי לכך את תוכנית חלוקת הרווחים שישראמקו מתכננת הרי שאת טועה בגדול , כל השותפויות במאגר יהנו מהמהלך בגלל הצפת הערך המשמעותית למאגר.
  סגור