שנת 2015 בענף קרנות הגידור בישראל - צפו במספרים

|
(1)
מסכמים שנה

שנת 2015 לא הייתה שנה קלה עבור המשקיעים מסביב לעולם ובישראל בפרט. התנודתיות הגדולה שאפיינה את הבורסות הביאה לפדיונות של כספים רבים ובתוך כך הבורסות סיימו את שנת 2015 בביצועים פושרים במיוחד. כך לדוגמה, מדד ת"א 25 רשם תשואה שנתית של 4.4% בלבד ומדד ה-S&P500 בארה"ב רשם תשואה כמעט אפסית של 1.4%.

מי שהצליחו לרשום ביצועים יוצאי דופן בתוך כל הסערה היו דווקא קרנות הגידור הישראליות. מדד TGI, מדד צור גלבוע לתעשיית קרנות הגידור הישראליות רשם עלייה של 8.2% בשנה זו. TGI מנוהל על ידי צור ניהול הון בע"מ, אדמיניסטרטור קרנות גידור מוביל בישראל ועל ידי גלבוע, קרן של קרנות גידור, המתמחה בבחירה והקצאת הון לקרנות גידור ישראליות.

גם בהשוואה בינלאומית, קרנות הגידור הישראליות הצליחו להכות את עמיתיהן בקרנות הגידור הבינלאומיות - זו השנה ה-8 ברציפות. מדד קרנות הגידור הגלובלי HFRX סיים את 2015 באדום עם תשואה שלילית של 3.64%-.

הקטגוריה בה הביצועים היו החזקים ביותר, הייתה לונג/שורט על מניות ישראליות, שעלתה 13.8% השנה. הקטגוריה בה הביצועים היו פחות טובים, הייתה אסטרטגיה מבוססת אלגוריתם אשר עלתה 1.9% השנה.

מדד TGI מתפרסם מדי חודש אשר בשנת 2015 כלל 43 קרנות, הוא התקן היחיד למדידת ביצועים בתעשיית קרנות הגידור בישראל. TGI עוקב אחר הביצועים של קרנות הגידור הישראליות כפי שדווחו על ידי המנהלים שלהם. המדד משתמש במתודולוגיה המבוססת על כללים מוגדרים וקבועים מראש וקריטריונים אובייקטיביים כדי לבחור ולאזן מחדש רכיבים בתוך המדד, על מנת למקסם את הייצוג של כלל קרנות הגידור בישראל. המדד נותן משקל שווה לכל הקרנות המשתתפות בו ויחד הן מרכיבות מדד ספציפי.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה היחס בין קרנות הגידות שהצליחו לאלה....
  2 04/02/2016 21:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שהפסידו בישראל ? מעניין לדעת
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות