באילו מקרים אסור לוותר על עורך דין פלילי?

 | 
man, צילום: Pixabay
סופי השבוע הם הזמן היחידי בו רובנו מנצלים את הימים כדי לנוח ולהירגע מכל לחצי השבוע. יש כאלו שיעדיפו לבלות את סוף השבוע ברוגע בבית עם מרתון סדרות וסרטים אהובים, ויש כאלו שיעדיפו לבלות אצל חברים במסיבות ביתיות. כמו בכל מסיבה עם חברים יש תמיד שפע אוכל ושתייה, מוזיקה טובה וכמובן אלכוהול. אך מה קורה כאשר אחד מהחברים שולף פתאום מנה קטנה של גראס רפואי שהוא לקח מאביו החולה? כל אחד מהחברים במסיבה מיד יודע כי סם זה נחשב לא חוקי במדינת ישראל, אך גם ישנו חוק חדש שקובע כי מי שייתפס עם הסם לצורך צריכה עצמית יקבל רק קנס.
האם כדאי לקחת את הסיכון במקרה זה? כיצד נדע מה מותר ומה אסור? ובמידה ונתפסנו משתמשים בסם הזה – מהם החוקים התקפים כיום במדינה ומי יוכל לעזור לנו במקרים כאלו?
נמצא בהליך פלילי? דע את זכויותיך
השימוש בסם הקנאביס אכן אינו חוקי במדינת ישראל. על פי פקודת הסמים חל איסור על החזקה, הפקה, גידול, יבוא, יצוא ושימוש בסם זה. בשנת 2017 נכנסה מדיניות חדשה של אי הפללה בכל הנוגע לשימוש בקנאביס לצריכה עצמית, כך שהאכיפה מקלה יותר בשונה משימוש בסמים אחרים.
רוב אזרחי ישראל אינם בקיאים לחלוטין בכל סעיפי החוקים הקיימים במדינה, כך שאם הנך נמצא בהליך פלילי בגלל שימוש לצריכה עצמית בסמים, או כל הליך פלילי אחר – חשוב מאוד שתדע את זכויותיך בתור אזרח במדינת ישראל, כדי שההליך הפלילי לא יגרור אחריו כתב אישום ומאסר.
לפני כל הגשת כתב אישום יש לאדם אפשרות הזדמנות להציג את טיעוניו וחפותו באמצעות הליך שימוע משפטי. לפני התחלת תהליך השימוע שנקבע, מומלץ לפנות באפן מידי אל עורך דין מקצועי בתחום הפלילי שיוכל לסייע ולוות את החשוד בכל התהליך הקשה והמורכב הזה. עורך דין להליך שימוע יעבוד בשיתוף פעולה צמוד מול הנחקר, תוך איסוף כל החומרים הרלוונטיים למקרה שיכולו לנקות את אשמתו ומניעת הגשת כתב אישום.
כיצד מוצאים עורך דין מקצועי בתחום הפלילי
כאמור, כל אדם הנמצא חשוד במעשה פלילי כזה או אחר, מוכרח ליצור קשר עם עורך דין פלילי ומקצועי שיוכל ללוות אותו בזמן הליך השימוע בבית המשפט. הליך זה הנו משמעותי וחשוב ביותר בפני כל נחקר, מכיוון שזוהי ההזדמנות היחידה שתהיה לו כדי להוכיח את חפותו ולהימנע מהגשת כתב אישום.
לכן, חשוב למצוא עורך דין מקצועי ומומחה בכל הנוגע להליכי שימוע פלילי, כך שיוכל לסייע ככל האפשר לאדם החשוד. מומלץ לפנות אל חברת עורכי דין המתמחה בעיקר בתחום הפלילי, כך שתהיו בטוחים שבחרתם את החברה הטובה ביותר שמכירה באופן יסודי את כל החוקים וההליכים הפליליים וכך תוכל לסגור מהר ככל האפשר את תיק החקירה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה