השבוע בשווקים: האם נראה שיאים חדשים בוול סטריט? הנה האירועים המרכזיים

אקורד הסיום של עונת הדו"חות, לצד שלל דיווחי מאקרו, הנה הדברים המרכזיים השבוע בשווקים
 |  (1)
הפוקוס השבועי
אחרי שבוע דרמטי בוול סטריט ששיאו בהכרזת הפרדל ריזרב על העלאת הריבית ומצד שני הצגת תחזית מתונה מאוד בכל הקשור לקצב העתידי של העלאות ריבית בהמשך השנה, השבוע הסוחרים כנראה יחפשו לראות האם מדדי המניות מצליחים להתקרב צעד אחד נוסף מעלה ואולי לרשום שיאים חדשים. בשבוע החולף טיפס ה-S&P500 ב-0.22% בלבד כאשר רוח גבית חזקה נתקבלה מהצגת תחזית הפד' לעניין הריבית. באופן כללי נציין כי השבוע הקרוב דליל באופן יחסי בנתוני מאקרו. את מרכז הבמה ככל הנראה שוב יתפסו נאומים מצד חברי פד', זאת לאחר עדכון הריבית האחרון בארה"ב. 
דבריה של יו"ר הפד', ג'נט יילן - יום חמישי
מספר בכירים בפד' צפויים השבוע לשאת דברים במספר הופעות פומביות ולספק הבהרות לגבי מדיניות הבנק המרכזי ורמת הריבית שצפויה להמשיך ולעלות בחודשים הקרובים, אם כי באופן מתון יחסי.
הבכירים צפויים לנאום במקומות שונים ברחבי ארה"ב כאשר האירועים המרכזיים ביותר ירשמו כאשר ביום שני צפוי נשיא הבנק המרכזי של שיקאגו, צ'רלס אוונס לנאום בועידת כלכלה שתתקיים בניו יורק כאשר הדריכות היא האם האחרון יספק רמיזות לגבי המשך המדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי בארה"ב.
עוד הופעות פומביות מרכזיות צפויות להירשם ביום שלישי כאשר נשיא הבנק המרכזי של ניו יורק, ויליאם דאדלי ומספר בכירים אחרים צפויים להתבטא בנוגע למדיניותו של הפד' ולספק רמיזות נוספות להמשך תכניותיו בטווח הקצר. 
רגע השיא יגיע ביום חמישי כאשר יו"ר הפד', ג'נט יילן תישא דברים בפתיחת כנס המחקר לפיתוח קהילתי, כאשר הדריכות היא האם תספק רמיזו נוספות לגבי צעדיו של הבנק המרכזי. 
כאמור, הפד' הכריז ביום שישי האחרון כצפוי על העלאת הריבית, כאשר תשומת הלב נרשמה בכך שהכריז כי קצב העלאות להמשך השנה צפוי להיות מתון ולהסתפק בשתי העלאות נוספות בלבד. 
 
דוח מלאי הנפט בארה"ב - יום רביעי
אחרי שמחיר חבית הנפט צלל בשבוע שעבר ל-47.5 דולר ורשם רמת שפל מאז סוף נובמבר האחרון, השבוע צפוי מחירו של הנוזל השחור לעמוד במוקד ובין היתר להיות מושפע מדו"ח המלאים שיתפרסם ביום רביעי הקרוב בארה"ב, כאשר בדו"ח האחרון שפורסם בשבוע שעבר נרשמה ירידה במלאי של כ-240 אלף חביות וזאת במפתיע ובניגוד לתחזיות המוקדמות.
יחד עם זאת, בשבוע שעבר דווח כי סעודיה הגדילה בחודש פברואר את תפוקת הנפט (למרות שאין זאת חריגה מעבר לסיכום אליו הגיעו באופ"ק) דבר שהיווה איתות מדאיג ושלח את הזהב השחור לירידות חדות. אם זה לא הספיק, אז במקביל לדיווח מצד סעודיה, אמר שר הנפט של כווית כי הוא מעריך שלאור היקף ההפקה מפצלי נפט וגורמים נוספים, מחיר החבית צפוי להגיע ל-45 דולר.
נזכיר כי מפגש מדינות אופ"ק הבא עתיד להתקיים בחודש מאי, בו ידונו יצואניות הנפט על האפשרות להאריך את הסכם הקפאת תפוקות הנפט ואף להוריד את מכסות הייצוא לטובת ייצוב מחירו של הנוזל השחור. 
מכירות בתים קיימים בארה"ב - יום רביעי
ביום רביעי הקרוב צפוי להשתחרר נתון מכירות הבתים הקיימים בארה"ב לחודש פברואר כאשר תחזיות השוק המוקדמות צופות מכירות של כ-5.54 מיליון בתים בחודש החולף, זאת לעומת מכירות של 5.69 מיליון בחודש ינואר. נציין כי הנתון האחרון שפורסם היווה את קצב המכירות הגבוה ביותר מזה כעשור בסקטור ועלייה בשיעור של 3.3% מול דצמבר 2016.
מלבד הנתונים הקשורים בשוק הנדל"ן בארה"ב, השבוע יפורסמו גם נתונים על תביעות ראשוניות לדמי אבטלה והזמנות מוצרים ברי קיימא. עוד נציין כי בהמשך השבוע הקונגרס צפוי להצביע בנוגע להצעות החוק בנוגע לרפורמת הבריאות החדשה אותה מוביל טראמפ.
מדד המחירים לצרכן בבריטניה - יום שלישי
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בבריטניה צפויה לשחרר ביום שלישי נתונים בנוגע לאינפלציית המחירים לצרכן לחודש החולף כאשר התחזיות המוקדמות צופות עלייה של כ-2.1%, לאחר עלייה של 1.8% בחודש קודם לכן.  בנוסף לכך, ביום חמישי יפורסו בממלכה המכירות הקמעונאיות לחודש פברואר כאשר צפי האנליסטים לעלייה של 0.4%, זאת לאחר עלייה של 0.3% בחודש ינואר. 
נזכיר כי בשבוע שעבר הותיר הבנק המרכזי של אנגליה את רמת הריבית על כנה וברמה של 0.25%. 
נתונים ראשוניים בנוגע למדד מנהלי הרכש (PMI) בחודש מרץ באירופה - יום שישי
ביום שישי צפויים להתפרסם בגוש האירו נתונים ראשוניים בנוגע למדד מנהלי הרכש (PMI)  כאשר הצפי המוקדם עומד על ירידה קלה ל-55.3 נקודות. קריאה חיובית של הנתון צפויה לספק תמיכה נוספת לבנק המרכזי באירופה להעלות את רמת הריבית בגוש.
נציין כי בחודשים האחרונים מתפרסמים נתונים חזקים במדינות הגוש כאשר אלו מצביעים על צמיחה איתנה ביבשת ועליית האינפלציה, מה שעשוי להוביל את הבנק המרכזי באירופה (ECB) לפעול להעלאת הריבית.
עונת הדו"חות באקורד סיום
בין המדווחות השבוע נציין את ענקית המשלוחים פדקס, ענקית ביגוד הספורט נייקי, ענקיות הבניה לנר (Lennar) ו-KB HOME וענקית הטכנולוגיה מיקרון.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  נראה שיאים ישנים שהיו וניראו לפני הרבה
  יש. להניח ש...: 19/03/2017 19:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עשרות שנים.
  סגור