1,850 יח"ד יוצאות לשיווק במודיעין - צפו בסיור וירטואלי בשכונה

מדובר בשלב א' של תוכנית להקמת 12 אלף יח"ד בעיר שישווקו במסגרת הסכמי הגג. הדירות צפויות להיות יקרות
|
(2)
מודיעין, צילום: לירן סהר; Bizportal
אחד ממיזמי המגורים הגדולים ביותר באזור השפלה יוצא לדרך - בכנס יזמים שהתקיים היום (ד') יצאה לדרך השיווק של שכונת נופים במודיעין-מכבים-רעות במסגרת הסכם הגג.

השכונה עתידה להיבנות במערב העיר ולכלול כ-1,850 יחידות דיור למגורים. השכונה, שעתידה להתפרש על פני כ- 955 דונם תכלול בנוסף 9,500 מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה, גני ילדים, בתי ספר יסודיים ועל יסודיים, מבני ציבור ושטחים ירוקים אשר ישקיפו אל פארק ענבה ויחוברו לשכונות הסמוכות באמצעות גשרים ומעברים תחתיים.

ל-Bizportal נודע שכרגע לא נבחנת הכנסת השכונה לתוכנית 'מחיר מטרה', במסגרתה ישווקו קרקעות במחיר הנמוך ב-20% ממחיר השוק. נציין שלפי נתוני השמאי הממשלתי עבור הרבעון הראשון של 2014, מחירה הממוצע של דירת 4 חדרים במודיעין עמד על 1.57 מיליון שקל, 11% יותר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

צפו בסיור וירטואלי בשכונה

שכונת "נופים" היא השכונה הראשונה המשווקת לבנייה במסגרת תכנית מגורים נרחבת אותה מקדמות רשות מקרקעי ישראל ועיריית מודיעין מכבים רעות, להקמת ארבע שכונות נוספות המצויות בשלבי תכנון שונים ואשר יכללו בסופו של דבר כ-12,000 יחידות דיור למגורים, מבני חינוך וציבור ושטחי מסחר ועסקים. השכונות החדשות, שבנייתן צפויה להתחיל בשנת 2015, ילוו בהשקעות תחבורתיות ומוניציפאליות, כדוגמת סלילת כביש חדש (180) וחיבורו לכביש 431 והקמת שלושה גשרים תחבורתיים.

במקביל לשיווק הפרויקט, החלה החברה הכלכלית של מודיעין לקדם גם את הליך עבודות הביצוע ופרסמה מכרז ראשון לשלב א' של עבודות עפר ופיתוח, המוערכות ב-250 מיליון שקל והצפויות להתחיל בעוד כ-3 חודשים.

מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן: "שיווק שכונת נופים היום מהווה עדות נוספת לכך שהסכמי הגג הם האמצעי האפקטיבי ביותר שכבר פועל בשטח במסגרת המאמץ הלאומי להפחתת מחירי הדיור. בקרוב נחתום על הסכמי גגם גם עם ראשון לציון והרצליה ונזרים עשרות אלפי יחידות דיור לטובת הזוגות הצעירים ומשפרי הדיור. רשות מקרקעי ישראל שווקה עד כה במסגרת הסכמי הגג 3,800 יחידות דיור בכרמי גת ובמודיעין. הסכמי הגג מעצבים מחדש את מפת הנדל"ן של ישראל מקרית גת ועד קריית ביאליק."

ראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס "היום התחלנו צעד משמעותי ליישום הסכמי הגג בעיר. עיריית מודיעין מכבים רעות, הציבה לעצמה כמטרה, את הגדלת העיר ומתן שירותים לתושב, תוך כוונה להוזלת מחירי הדיור בעיר בכלל והוזלת מחירי הדיור לזוגות צעירים בפרט ועושה זאת באמצעות הגדלת היצע הדירות בעיר".

מודל הסכמי הגג עם הרשויות המקומיות הוא מהלך שקודם לקראת סוף שנת 2013 ובמסגרתו עודכנה מדיניות הקצאת הקרקעות של רשות מקרקעי ישראל, על מנת לאפשר שיווק קרקעות למספר רב של יחידות דיור בזכות מימון מוקדם של המדינה לרשויות מקומיות. באמצעות מודל זה מבקשת הרשות להאיץ את קצב הבנייה על קרקעות ששווקו ליזמים בתכניות שהיקפן עולה על 5,000 יחידות דיור, ובסופו של דבר להביא לירידה במחירי הדירות.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  במודיעין מליון וחצי ל4 חדרים???????????.
  yan 07/08/2014 14:44
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מטורפים רדו מהגג!!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • 1.
  זיהום אוויר מהחמורים בארץ (ל"ת)
  מודיעין 06/08/2014 17:20
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות