מבני שימור באולפני הרצליה יוסבו למתחם בילוי - כמה דירות ייבנו?

הוועדה המחוזית ת"א תיקנה את תכנית הבינוי המוצעת למתחם. במקום תקים אפריקה ישראל 5 בנייני מגורים של עד 15 קומות
|
נדל"ן, צילום: Bizportal
הוועדה המחוזית תל אביב, החליטה על תיקון תכנית הבינוי המוצעת למתחם אולפני הרצליה - התכנית משתרעת על מתחם של כ- 45 דונם בלב שכונת נוה ישראל, הממוקמת מדרום לרחוב הרב קוק, ממזרח ומצפון לרחוב בר כוכבא וממערב לשדרות בן גוריון.

במתחם מצוי ביתה של מרגוט קלאוזנר, אשר הקימה יחד עם בעלה ב- 1949 את אולפני ההסרטה הרצליה. ביתה של קלאוזנר הוסב לאולפן הפקות והוא משמש כיום את חברת "קשת".

החלטת הוועדה המחוזית להפקדת התכנית למתחם קבעה כי הכנת תיק תיעוד למתחם יהווה את אחד התנאים להפקדת התכנית. מסקנות תיק התיעוד העלו כי המתחם כולו ראוי לשימור בזכות ערכו ההיסטורי - חברתי - לאומי ולא רק בית קלאוזנר כפי שהציעה התכנית המקורית, אשר הוצגה בפני הועדה.

עם היוודע מסקנות תיק התיעוד החליטה חברת אפריקה +2.86% אפריקה 10.8 +2.86% אפריקה בסיס:10.5 פתיחה:10.5 גבוה:10.8 נמוך:10.5 תמורה:13,848 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ישראל ובשיתוף עם אדריכל הפרויקט גיל שנהב ועם עירית הרצליה לשנות את תכנית הבינוי ובמקום הריסתם יקבעו המבנים במתחם וביניהם המבנה של אולפן ההסרטה הראשון בארץ, לשימור בשימוש לבתי קפה, גלריות וחנויות בעלות אופי מיוחד. בית קלאוזנר כאמור ישומר גם הוא וישמש למבנה ציבורי.

פרט לכך כולל הבינוי החדש בנייני מגורים בני 15 קומות, כשבצמוד לכל בנין כזה יוקם מבנה של 5 קומות. בסך הכול התכנית מאפשרת את בנייתן של 350 יחידות דיור, פארק בגודל של כ- 8 דונם ומבני ציבור נשארים ללא שינוי מהתכנית המוצעת המקורית.

שכונת נוה ישראל הינה שכונה שמקודמות בו מספר יוזמות להתחדשות עירונית, תכנית זו הינה הסנונית הראשונה המבשרת את שדרוג האזור.

מאולפני הרצליה נמסר שמתנהלים מספר משאים ומתנים לגבי מעבר האולפנים אך טרם נקבע מיקום סופי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות