האירו חתם מעל 5 ש': זינק ב-1.2% על רקע חבילת הסיוע ליוון

המטבע האירופאי התחזק ברחבי העולם ומול הדולר, לאחר שמדינות גוש האירו הסכימו להעמיד ליוון הלוואה של 61 מיליארד דולר. הדולר ירד ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.682 שקלים
|
האירו חתם מעל 5 ש': זינק ב-1.2% על רקע חבילת הסיוע ליוון

יום המסחר במט"ח היה שייך היום לאירו שזינק בחדות על רקע הסכמת 16 מדינות גוש האירו להעמיד לכלכלת יוון הלוואה בסכום עתק כדי לסיים את המשבר הפיסיקלי במדינה.

האירו עלה היום ב-1.2% ושערו היציג חצה את רמת 5 השקלים כאשר שערו היציג נקבע על 5.0084 שקלים. הדולר נחלש היום בשיעור של 0.3% ושערו היציג נקבע על 3.682 שקלים.

הרקע להתחזקותו של האירו נובע מהמומנטום החיובי שלו במסחר הגלובלי ובעיקר מול הדולר. בשעה זו מטפס האירו מול הדולר לרמה של 1.358 שקלים, התמתנות קלה בהשוואה לשער של 1.364 שבוע נסחר מוקדם יותר.

הסיבה לעליות נעוצה בכך ששרי האוצר של מדינות גוש האירו הסכימו להעמיד ליוון הלוואה של עד 45 מיליארד אירו (61 מיליארד דולר) במחיר הנמוך מהריבית בשוק בצעד שנועד לסייע למדינה המקרטעת ולהחזיר את הביטחון באירו. האירו איבד מתחילת השנה כ-4.8% מול הדולר.

הסיוע, בשילוב צפיות לצמיחה גבוהה יותר בהודו ודרום קוריאה, תורם לסנטימנט המשקיעים באסיה, איפה שמדד MSCI אסיה פסיפיק מזנק ב-0.7% לרמתו הגבוהה ביותר מאז אוגוסט 2008. ההסכם בין מדינות האירו שנועד לסיים את המצוקה הפיננסית של יוון ולמנוע ממנה להדביק כלכלות נוספות באזור עוזר להפחית את החששות בנוגע למטבע האירו שנוצר לפני יותר מעשור, ב-1999.

מבחינת יומן המאקרו: מאוחר יותר היום יתפרסם בארה"ב נתון תקציב האוצר לחודש מארס והכלכלנים מצפים לראות שיפור של 67 מיליארד דולר אחרי גירעון של 191.6 מיליארד דולר בפברואר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות