צפי לצונאמי בשוק המט"ח - התחזקות הדולר קרובה למיצוי

בחודשיים שלושה האחרונה שלט הדולר בשוק המטבעות העולמי ביד רמה כאשר כל מטבע מולו נסחר חטף נוק אאוט. על פי מבנה המחירים ומדדי המומנטום השונים נראו והחגיגה צפויה להיפסק לפחות זמנית.
|
רובי סלם

אם נבחן את גרף המחירים של היורו דולר כמייצג שוק המטבעות, כוכב הצפון אשר מתחיל ומסיים מהלכים נוכל לראות סוג של תחתית קעורה ומתעגלת המתפתחת לה בשבועות הקרובים. תחתיות כאלה נוצרות לרוב בנקודה בה המוכרים עדין בשליטה אך מאבדים מכוחם. נקודות השיא והשפל מסודרות במבנה יורד- ומבחינה טכנית טהורה השוק מצוי במגמת ירידה.עד כאן התיאוריה אולם ברמה הפרקטית ולצורך מסחר ניתן לראות שאיכות המגמה ירוד ובכל פריצה לשפל חדש מגיעים קונים אגרסיביים שהורסים את החגיגה כשכולם כבר מפזרים צ'אקים.

מה שקורה בשוק שכזה שישנם פריצות שנראות ביום יומיים הראשונים אמינות אך פשוט השוק לא מצליח להגיע ליעד הרווח ולכן ניהול הפוזיציה בתקופות אלה קריטי אף יותר מהתזמון.

על פי ניסיוני ישנו סיכוי שבשבועות הקרובים נחזה במהלך מאוד אלים של היורו דולר מעלה, דבר שיגרור החלשות עולמית של הדולר כנגד רוב הצמדים. מדובר בגל צונאמי שמפתיע משום מקום ולכן כדאי להיות ערניים. התחתית המתעגלת והקשתית אוגרת בתוכה לחץ רב מאוד וכשהוא מתפרץ התגובות לרוב מאוד חדות ומהירות.

אגב מתנגדי המומנטום, כגון ה MACD וה CCI, אכן יעידו שהלחץ לעליות גובר ומתפתח חיובי עולה הנמצא בסטייה ביחס לכיוון המחיר היורד -מצב המעידה על סבירות לגל עליות חד.

רמת המבחן לתחילתו של הגל הינה 1.30 ובפריצתה מעלה יש לבחון את השוק בזכוכית מגדלת שכן במידה והמומנטום יהיה חזק והכלים הטכניים יתמכו, ישנו סיכוי לעסקה פוטנציאלית מוצלחת ביותר.

לאחר הצונאמי שגובהו עשוי להגיע ל 500 עד 1000 פיפס מהרמות הנוכחיות צפוי השוק לתקן בחזרה את רוב המהלך. למה? כי ככה מתנהגים גלים ועד שהכלכלה בעולם לא תתייצב צפויים אנו לתנודות חזקות ואלימות אך באופן כללי סוג של דשדוש מאוד רחב שבתוכו תנועות עולות ויורדות עליהן ניתן לרכב.

גם לגבי הדולר שקל בארץ, ההערכות הקודמות היו לכיוון רמת ה 4.45 אולם לאור ההתפתחויות בעולם גם אצלנו סביר ונרגיש את ההשפעה. אם נבחן את הצמד נוכל לראות שעבר שלושה ימים של עליות ברצף. במידה והיום נזכה לראות בלימה ויום שמסתיים בירידות ישנו סיכוי למהלך חד מטה. למה? מכוון שעל פי תקדמי העבר מהלך שמסתיים לאחר שלושה ימים בדיוק יוציא לדרך מהלך הפוך בכיוון הנגדי.
רובי סלם מנכ"ל RSTRADING, ומנהל תחום המט"ח בהישגים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות