קרן המטבע חותכת את תחזית הצמיחה - בגלל ה'ברקזיט'

לפי תרחיש הקיצון של קרן המטבע, בו חברות הפיננסים יעזבו את לונדון, הצמיחה העולמית תרד ל-2.8%
 | 
בפעם ה-5 בשנה וחצי
השלכות ה'ברקזיט' עדיין כאן. בפעם החמישית מזה 15 חודשים קרן המטבע העולמית חתכה היום (ג') את תחזית הצמיחה לכלכלה העולמית על רקע אי הוודאות לגבי יציאתה הצפויה של בריטניה את האיחוד האירופי. קרן המטבע לא מסתפקת ומספקת תרחיש קיצון למקרה ששירותי הפיננסים של לונדון יתרוקנו.
כעת, קרן המטבע הבינלאומית צופה כעת לכלכלה העולמית צמיחה של 3.1% בשנת 2016 ושל 3.4% ב-2017 - הורדה של 0.1% בכל אחת מהשנים לעומת התחזית הקודמת. קרן המטבע כותבת כי למרות השיפור במחירי הסחורות, ביפן ובאירופה יציאתה של בריטניה מהאיחוד גררה עלייה ניכרת בחוסר הוודאות שצפוי לתת אותותיו על ההשקעות בשוק ואמון הצרכנים.
מאורי אובסטפל, הכלכלן הראשי של קרן המטבע, אמר היום כי לפני משאלה העם בבריטניה ב-23 ביוני הוא אמור היה להעלות את תחזית הצמיחה של הכלכלה העולמית אבל ה'ברקזיט' הכניס למהלך מקלות בגלגלים.
בקרן המטבע צופים כי הסיכון הגבוה ביותר למעשה עומד בפני בריטניה, שספגה הורדת תחזית לצמיחה של 1.7% - לעומת 1.9% בתחסית הקודמת. לשנת 2017 קרן המטבע חתכה עוד יותר את תחזית הצמיחה ב-0.9% לרמה של 1.3%. באופן מפתיע, קרן המטבע העלתה במעט את תחזית הצמיחה של גוש האירו לשנת 2016, אך לשנת 2017 הורידה את צפי הצמיחה ב-0.2% לרמה של 1.4%.
בתרחיש הקיצון של השלכות ה'ברקזיט' קרן המטסע צופה כי לונדון תאבד חברות ששיכנו בה את מרכזיהם הפיננסים אל יתר מדינות האיחוד, והצמיחה העולמית תאט ל-2.8% בשנתיים הבאות. לגבי ההשפעה של ה'ברקזיט' על ארה"ב, קרן המטבעה אמרה כי לכך תהיה השפעה זניחה.
בתגובה לדו"ח של קרן המטבע, דוברת האוצר של בריטניה אמרה כי הבחירה של העם מהווה שלב חדש עבור כלכלת בריטניה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה