//

תוצאות הבחירות בספרד בחוץ - איך יגיבו השווקים?

 | 
(4)
גוש האירו לאן?
הבחירות החוזרות בספרד לא הצליחו לפזר את הערפל הפוליטי המרחף מעל עתיד הכלכלה החמישית בגודלה בגוד האירו, כאשר התוצאות שפורסמו הבוקר (ב') מבשרות כי השמרנים זכו אמנם בבחירות אך יתקשו להקים רוב בפרלמנט. הבורסה בספרד פתחה בעליות של 2.5% ברקע לתוצאות הבחירות, אבל נציין כי אתמול צללה הבורסה במדריד ב-12.3%, השיעור החד אי פעם (ברקע ל'ברקזיט'). 
לאחר ספירת 97% מקולות הבוחרים עולה כי מפלגת השלטון של רחוי (PP) זכתה ברוב קולות מבין 350 מושבי הפרלמנט. מפלגתו של רחוי עלתה אמנם ל-137 מושבים לעומת 127 מהבחירות הקודמות, אך שותפתה הטבעית המפלגה הליברלית סיודדנוס נחלשה ל-32 מושבים בלבד (לעומת 40 בבחירות הקודומות), כך שראש הממשלה הנוכחי יתקשה להקים קואליציה הדורשת 176 מהמושבים בפרלמנט.
מפלגת 'פודמוס' זכתה ב-71 מושבים בלבד - בדומה לתוצאה שקיבלה בבחירות לפני חצי שנה. נזכיר כי בדומה למחנה שתמך ביציאת בריטניה מהאיחוד, גם פודמוס קוראת להחזרת השליטה במדיניות הכלכלית של ספרד לספרדים, לבטל חלק מהסכמי הסחר המוכתבים מפי האיחוד האירופי ומתנגדת לצעדי הצנע בכלכלה הסובלת מנטל חוב כבד. נראה כי האפקט הבדלני שגרר משאל העם בבריטניה הדהד אצל הבוחרים הספרדים כאשר 'פודמוס' בשורה התחתונה לא הצליחה להגדיל את כוחה.
בשורה התחתונה, הכלכלה החמישית בגודלה באירופה הסובלת משעור אבטלה גבוה ומנטל חובות כבד, הצביעה היום נגד שינוי ובעד הקיפאון. נראה כי חוסר היציבות הפוליטי נותר בעינו, מה שימשיך לגרור חוסר ודאות להמשך.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אי וודאות מהאי וודאות
  דני 27/06/2016 14:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יש אי וודאות לא ברורה שלא ידוע מתי תסתיים...
  סגור
 • 3.
  גם אצלינו יש פסיכופטים בשמאל ,גלאון ,הם מטפסים למעלה
  בא 27/06/2016 10:32
  הגב לתגובה זו
  1 1
  להנהלות ופוליטיקה שכן הם יודעים ששם הם יכולים לגנוב מהצלחת הציבורית , בכול מדינה זה אותו סיפור מגעיל עם היצורים האלה , הם מחוללי כול הבלאגן בעולם ,
  סגור
 • 2.
  הספרדים צריכים את האיחוד כמו שאדם צריך סרטן ,גם מילאו
  בא 27/06/2016 09:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  את המדינה במובטלים ,פעם הכול היה שם זול והיו המון תיירים ,וגם מילאו את המדינה במהגרים שזאת בכיה לדורות לשני הצדדים .שמאלנים בוגדים וחלשלושים עשו את זה והכול ...........מכוונות טובות לכאורה , למעשה הפסיכופטים בצד השמאלי של המפה ,שהם 10 אחוז מהאוכלוסיה , עשו את זה ביחד עם המון טיפשים .
  סגור
 • 1.
  יעלו ויעלו..
  יעקב 27/06/2016 07:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כי אחרים עושים כסף על חשבון אחרים!!!
  סגור