נעילה באירופה: הדאקס השיל 0.5%, השיחות עם יוון במבוי סתום

הדאקס לא הצליח גם היום לפרוץ את רף ה-11 אלף נקודות ונסוג משיא כל הזמנים שרשם אתמול
|
(2)
מסכים אדומים

המדדים העיקרים ביבשת אירופה ננעלו הערב (ו') בירידות שערים. מצבה הכלכלי ועתיד החובות של יוון, המשיכו לרכז עניין ביבשת. ודאי לאחר שנודע אתמול כי השיחות של יוון עם גרמניה, בעלת החוב העיקרי של יוון, הציגו תוצאות מעורבות. מנגד נתוני התעסוקה הטובים שהגיעו מוקדם יותר מארה"ב תמכו מעט במדדים שנסחרו קודם לכן בירידות שערים ניכרות יותר.

מדד הדאקס ירד 0.56%, הפוטסי איבד 0.19% והקאק 40 השיל 0.29%

השיחות עם יוון

אתמול, יאניס וארופאקיס (Yanis Varoufakis) שר האוצר היווני נפגש עם מקבילו הגרמני וולפגאנג שוובל (Wolfgang Scheuble) בברלין. המפגש של היווני בברלין הוא המפגש האחרון לאחר סבב של מפגשים עם אישים בולטים באירופה בכדי לזכות בתמיכתם בהצעה היוונית לשינוי מתווה החובות של מדינת יוון ותוכנית החילוץ שלה.

בסיום הפגישה זימן שוובל הגרמני מסע"ת וטען בדיפלומטיות כי הוא ושר האוצר היווני "הסכמנו שלא להסכים". כמו כן, שני השרים עדיין התבטאאו כי הם מוכנים להמשיך לתקשר ולעבוד על פתרון.

הלחץ על ממשלת יוון גדל למצוא פתרונות לבעיותיה אל מול הנושים של המדינה כאשר האחרונה צריכה להשיב חלק מהחוב כבר בסוף החודש הנוכחי. כמו כן, ישנן קרנות סיוע שמגיעות למדינה כחלק מתוכנית החילוץ שהמדינה לא קיבלה עדיין, אך אלו יתקבלו במידה והמדינה תעמוד בתנאים של יישום תוכנית צנע.

גרמניה סוגרת חודש חלש

טרום פתיחת המסחר בבורסת פרנקפורט, התפרסם הבוקר השינוי בתוצר התעשייתי של גרמניה לחודש דצמבר. התוצר ירד 0.1% לאחר העליה באותו האחוז בחודש נובמבר. הצפי של השוק היה דווקא לעלייה נאה של 0.4% בתוצר. המדד מהשפיע על המסחר.

אתמול הדאקס הגיע לשיא כל הזמנים. מקור העליות של השבועות האחרונים במדד מגיע בעיקר מהצפי לתוצאות החיוביות של ההקלה הכמותית באירופה החל ממרץ הקרוב. כלכלת גרמניה, הקטר של אירופה, נחשבת ככלכלת ייצור וחולשה של מטבע היורו עובד לטובת המדינה.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גוש היורו
  אפרים 06/02/2015 12:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדוע מדינות גוש היורו חייבןת לתמוך ביוון הבטלנית מוסר העבודה שם בשפל כל יום עושים סייסטה עד מאוחר החנויות נפתחות בבוקר בשעה 9.00 וגם בשעה 10 בבוקר למה הגרמנים החרוצים חייבים לממן כלכלה כושלת ולמה יתר מדינות אירופה חייבות משהו ליוון שיחזרו לדראכמה שלהם שלא שווה מאומה וישברו את הראש בעצמם אף אחד לא חייב להם תמיכה וסיוע כלשהו די כבר נמאס לכולם מזרח אירופה במצב יותר קשה מהם אז שלא יתלוננו על קיפוח כל טוב לכולם
  סגור
 • יוון
  מיכאל 07/02/2015 12:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מסכים שדור שלם חי ביקום מקביל ביוון מדובר על אנשים בני 55 וצפונה, הדור הצעיר מבין את החומרה, אין להם מסמרי (סיאסטה זה בספרד), אני סוחר עם יוון על בסיס חודש בחודשו ויכול להעיד שהם עובדים ימים ולילות, הבעיה היא שהחוב העצום שצבר הדור הקודם לא ניתן להחזרה הפרקי זמן קצרים, כך בעצם האיחוד מלווה כסף להחזר התשלום של ההלוואה שקדמה, פריסה רחבה של החוב ברמת החזר סבירה, תשאיר את יוון בגוש ובאיחוד, אנו כישראלים צריכים להבין שגם אנו חיים חי מותרנות שהיא מעבר לייצור שלנו במיוחד אלו שלא עמלו קשות ע"מ לבנות את המעמד הסוציואקונומי שלהם אבל חיים עם "המגיע לי".... כדי לחקור היטב את המצב לפני שטוענים דברים שלא לגמרי מחוברים למציאות
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות