אפטר שוק: 12.5 מיליארד דולר נמשכו מהשווקים המתעוררים מתחילת השנה

על פי מידע שהתקבל מ-EPFR Global מתחילת השבוע הנוכחי 6.7 מיליארד דולר עזבו את השווקים המתעוררים
 | 
במרכז
חודש לא קל עבר על הבורסות מסביב לעולם. הסוחרים, אשר היו רגילים ב-2013 לראות את הבורסות ננעלות ברוב ימי המסחר בטריטוריה הירוקה, סובלים כעת מהיפוך מגמה במה שנראה לרוב האנליסטים כתיקון בריא לעליות של השנה האחרונה.

הדאו ג'ונס נעל את החודש הראשון לשנה הנוכחית בירידה החדה ביותר מבין המדדים המובילים בוול סטריט כאשר איבד 5.3%. ה-S&P500 נחלש גם הוא בצורה משמעותית וסגר את החודש במינוס 3.56% והנאסד"ק נחלש ב-1.74%. גם הראסל 2000, אשר מאגד בתוכו את 2000 המניות הקטנות ביותר ממניות הראסל 3000, איבד גובה מתחילת השנה וירד 2.54%.

אירופה מספרת סיפור דומה, הדאקס הגרמני איבד 2.57%, הקאק הצרפתי נחלש 3.03% והפוטסי האנגלי הוביל את הירידות ב-3.54%. הפוטסי הכלל עולמי ( FTSE All-World) איבד מתחילת השנה 3.8% מערכו. בעוד שהבורסות בעולם נחלשות, התשואות על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים יורדות כאשר ביום המסחר האחרון התשואה התייצבה ברמה של 2.65%, רמה אחת פחות מהתשואה בחודש נובמבר.

ועכשיו, לאחר הירידות המדוברות, הסוחרים הוותיקים מוול סטריט מתחילים לפחד מהאמרה "איך שנראה חודש ינואר ככה תראה השנה כולה".

סטיוארט פרידמן, אסטרטג הון בכיר בענק הבנקאות וולס פרגו מציין כי "אני מניח שנראה עוד ימים אפורים כאשר המשקיעים נושאים מבטם לכיוון השווקים מעבר לים." האסטרטג הוסיף "אנחנו הולכים לראות תנודות חזקות יותר השנה מבשנה שעברה. הפדרל ריזרב החליט על צמצום פעם אחת והנה הוא עושה זאת עוד פעם, השוק לא נשאר אדיש".

אנליסטים וכלכלנים רבים בעולם מייחסים את גל הירידות האחרון לטלטלה אשר מתרחשת בשווקים המתעוררים. הסוחרים לא נשארו אדישים והיום מידע אשר התקבל מ- EPFR Global מבהיר כי קצב משיכות הכספים מהשווקים המתעוררים הוא המהיר ביותר מאז 2011.

חברת הסקרים מצאה כי בשבוע אשר הסתיים ביום ו', נמשך מהשווקים המתעוררים סכום דמיוני של 6.3 מיליארד דולר, המשיכה השבועית הגדולה ביותר מאז חודש אוגוסט של 2011. בסיכום חודש ינואר, נמשך מהשווקים הללו סכום של 12.2 מיליארד דולר. גם שוק האג"ח לא נשאר נח כאשר בשבוע האחרון נמשכו 2.7 מיליארד דולר מאג"ח של השווקים המתעוררים ובסיכום חודשי מדובר על סכום של 4.6 מיליארד.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה