דחיפה חיובית: קרן המטבע העלתה את תחזית הצמיחה העולמית ל-2014

הארגון העלה גם את תחזית הצמיחה של ארה"ב, יפן ובריטניה, ודחק בבנקים המרכזיים לשמור על מדיניות מוניטרית מרחיבה בהמשך
 | 
דולר
לאחר תחזית אופטימית מהבנק העולמי בשבוע שעבר, קרן המטבע העולמית העלתה אף היא את תחזית הצמיחה שלה לכלכלה העולמית, בעיקר בזכות צמיחה מהירה יותר בארה"ב ובבריטניה. כמו כן, הארגון דוחק בכלכלות המובילות לשמור על מרחיבה על מנת לתמוך בהתאוששות.

לפי התחזית המעודכנת, כלכלת העולם צפויה לצמוח ב-3.7% ב-2014, גבוה מהתחזית שפרסמה הקרן בחודש אוקטובר של 3.6%. הכלכלנים בארגון מצפים לראות צמיחה של 2.8% בכלכלת ארה"ב (לעומת 2.6% בתחזית הקודמת), צמיחה בשיעור של 1.7% בכלכלת יפן (לעומת 1.2%), וכלכלת בריטניה תצמח ב-2.4% (לעומת צפי קודם של 1.9%).

"בכלכלות המובילות, פערי התפוקה נשארו גדולים באופן כללי, ובהתחשב בסיכונים, המדיניות המוניטרית צריכה להישאר מרחיבה בזמן שקונסולידציה פיסקלית ממשיכה", נכתב בדוח שהגיש הארגון היום. "בשווקים מתעוררים רבים וכלכלות מתפתחות, ביקושים גוברים מצד כלכלות מפותחות יגבירו את הצמיחה, למרות שחולשה מקומית עדיין נותרת נקודה מדאיגה".

לגבי סין, שפרסמה את נתוני הצמיחה שלה ל-2013 אמש, הצמיחה המשוערת בשנה הקרובה תעמוד על 7.5%, לעומת תחזית של 7.3% שפרסמה הקרן בחודש אוקטובר האחרון. בשנה החולפת צמחה כלכלת סין ב-7.7%, השיעור הנמוך ביותר מזה 14 שנה.

בנוסף, הארגון מזהיר מפני דיפלציה בגוש האירו שהולכת וגוברת - "זה מעלה את הסיכונים של אינפלציה נמוכה מהצפוי, מה שמכביד על נטל החוב הריאלי, בזמן שהמדיניות המוניטרית מוגבלת ביכולתה להוריד את שיעור הריבית הנומינלי", כתבו הכלכלנים בארגון. "הצפי לדיפלציה גובר במקרה של ארועים חריגים שיפגעו בפעילות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה