הקטר האסייתי בהתאוששות: נתוני ייצור חיוביים בסין, "מזהים צבירת תאוצה"

שני סקר לתחום הייצור מראים היום התרחבות כלכלית. מדד שנחאי מזנק ומשלים עלייה של 23% תוך פחות מחודשיים - צפו בגרף
|
יואן
נתוני ייצור חיוביים מפורסמים הבוקר לגבי הכלכלת הסינית. לאחר שצמחה בשנה החולפת בקצב הנמוך מאז 1999 (שיעור צמיחה של 7.8% בלבד), מדד מנהלי הרכש לתחום הייצור פורסם היום על ידי המכון המרכזי לסטטיסטיקה והראה המשך התאוששות. המדד אמנם ירד מעט בחודש ינואר לרמה של 50.4 נקודות, ובכל זאת - כל קריאה מעל 50 נק' משמעותה התרחבות כלכלית.

סקר שנערך על ידי רויטרס חזה כי המדד יעלה לרמה של 50.9 נקודות זאת לאחר שהגיע לרמה של 50.6 בחודש דצמבר. נציין כי כאשר המדד הינו מעל רף ה-50 נקודות מדובר בהתרחבות כלכלית.

הכלכלה הסינית אמנם צמחה בקצה של 7.8% בלבד אבל ברבעון הרביעי קצה הצמיחה היה חזק יותר ועמד על 7.9%. מדד שנחאי הסיני מטפס כעת 1.5% ומשלים מהלך של 23% מהשפל של תחילת דצמבר.

טינג לאו, כלכלן ראשי ב-Bank of America/Merrill Lynch התייחס לנתון וציין כי התנודתיות במדד בסמוך לתקופת החגים יוצרת בילבול רב בקרב המשקיעים, "אנחנו מאמינים כי המצב בסין ימשיך להיות טוב גם בתקופה הקרובה. אנחנו מעריכים כי כלכלת סין והשווקים הקשורים אליה ישארו בנקודה מתוקה בטווח הזמן הקרוב"".

סקר נפרד של HSBC שאף הוא סודק בנתוני הייצור הראה קריאה של 52.3 נק', הרמה הגבוהה מזה שנתיים. נציין כי הסקר של הבנק הבריטי עוסק יותר בעסקים קטנים. כלכלן של HSBC אמר כי "פעילות הייצור בסין צוברת תאוצה על בסיס השיפור בתנאי השוק המקומיים. אנחנו מזהים יותר ויותר סימנים להתאוששות מתמשכת".

מדד שנחאי - 12 חודשים אחרונים

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות