בברקליס מאמינים בסטארבורד - עדכנו המלצה למלאנוקס

מייסד ומנכ"ל מלאנוקס מתכוננן לקרב, אבל בברקליס מסמנים את הכניסה של סטארבורד באור חיובי
 | 
איל וולדמן, צילום: יח"צ
ברקליס העלה היום את מחיר היעד למניית מלאנוקס (סימול: MLNX), וזאת על רקע כניסתה של קרן סטארבורד להשקעה על מנת לעשות סדר לאחר שמלאנוקס המשיכה להציג חולשה בעסקי הליבה גם ברבעון השלישי.
לאחר התוצאות המאכזבות לרבעון והנמכת תחזיות, בברקליס העלו היום את ההמלצה ל'תשואת שוק'. בברקליס העלו בנוסף את מחיר היעד למניית מלאנוקס ל-55 דולרים. מדובר בעלייה של 17% לעומת מחיר היעד הקודם, ומתחת למחיר השוק שעומד על 57.85 דולרים. 
כניסתה של סטארבורד למלאנוקס (כשרכשה 10.7% מהון המניות) לא ממש התקבלה במחיאות כפיים מצד ההנהלה בלשון המעטה. כידוע, סטארבורד נכנסת להשקעה בחברות על מנת להשיא ערך למשקיעים ללא סנטימנט. באירוע חברה שנערך השבוע, מייסד ומנכ"ל החברה, איל ולדמן, רמז לגבי הקרב שצפוי להגיע ונראה כי הוא לא צפוי לזוז ללא מאבק. "כמעט 20 שנה אני במלאנוקס, יותר משליש מחיי. חוויתי פה רגעים קשים לצד תקופות מדהימות, ואני אישאר כאן גם ב־20 השנים הבאות", אמר ולדמן.
נזכיר כי ברבעון השלישי מלאנוקס פיספסה את התחזיות והמשיכה לרשום האטה בתחום הליבה, האינפיניבד. גם ברבעון הראשון של השנה החברה החמיצה תחזיות. כעת בברקליס מאמינים כי סטארבורד תביא לשינוי מגמה.
ברקליס: "השקעת קרן סטארבורד במלאנוקס מעידה על אמון ביכולתה של מלאנוקס לביצועים טובים יותר. ביצועי המניה לאחרונה מעידים על אמון המשקיעים בפוטנציאל לשיפור במלאנוקס כמו גם על הציפייה שסטארבורד תשחק תפקיד משמעותי כסוכן שינוי חיובי".
עם זאת, בברקליס מסמנים את גורמי הסיכון. "התגובה של מלנואקס לסטארבורד תהיה קריטית לטוח הארוך. הסיכון המשמעותי ביותר להמלצה שסיפקנו, כמו גם לכניסתה של סטארבורד, יהיה אם מלאנוקס לא תתחשב כעת בבעלת המניות העיקרית. החברה לא הוציאה הודעה רשמית וסטארבורד עדיין לא עשתה צעד משמעותי בכיוון".
נזכיר כי מלאנוקס רשמה ברבעון השלישי עלייה של 6.5% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ואלו הסתכמו ב-225.7 מיליון דולר. מדובר בנתון נמוך במעט מתחזיות השוק להכנסות של 226.7 מיליון דולר. התחזית של מלנוקס לרבעון היתה להכנסות בטווח של 232 מיליון דולר עד 222 מיליון דולר. ההכנסות מתחום האית'רנט זינקו ב-27% ל-111 מיליון דולר, ומנגד ההכנסות מתחום האינפיניבנד ירדו ב-7% ל-100 מיליון דולר. נזכיר כי ב-2012 החברה רשמה משבר ממנו לא הצליחה המנייה להתאושש. למרות התאוששות בפעילות החברה וצמיחה נאה בהכנסות וברווחיות בשנים האחרונות, המניה מדשדשת על רקע החשש הגובר בקרב המשקיעים מהתחרות העתידית מצד ענקית השבבים אינטל, שפיתחה מוצר מתחרה Omni-Path לתחום תקשורת אינפיניבנד. נזכיר כי מדובר תחום הליבה של מלאנוקס. ברבעונים האחרונים מלאנוקס רשמה האטה בתחום הליבה (אינפיניבנד), כאשר לאורך 2016 החברה סיפקה תחזיות נמוכות מהצפוי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה